Presne po týždni odohrali hokejisti UMB Hockey Teamu ďalšie súťažné stretnutie. Po výhre na ľade Žiliny ich čakalo v domácom prostredí medzinárodné meranie síl. V Tipsport Aréne sa predstavil poľský tím UHT Sabres Osvienčim.

Už po troch minútach mali priestor na otvárací gól hráči UMB Hockey Team, ktorí dostali k dispozícii až štvorminútovú presilovú hru. Tú si však skrátili o 78 sekúnd, keď sa nechal vylúčiť Janáček a ani jeden z celkov si väčšiu šancu nevypracoval. V prvej polovici otváracieho dejstva dominovali skôr pozorné defenzívy, občas viazla na oboch koncoch klziska finálna fáza a bolo vidieť, že mužstvá ešte nie sú v tempe. Prvý gól prišiel v 14. minúte zápasu, keď Gonda našiel za obrancami poľského tímu voľného Sviteka, ktorý bezprostredným zakončením prekonal Kaczkowskiho.

V prostrednej časti hry sa roztrhlo vrece s gólmi a po dvoch rýchlych zásahoch Novodomca a Gondu mala „UMB-čka“ už komfortný náskok, vďaka čomu si preniesli pokoj na hokejky. V 25. minúte to bolo už 4:0, domáci využili prečíslenie štyroch proti dvom, keď Chamula dobre našiel z druhej vlny korčuľujúceho Čolláka, ktorý prekonal poľského gólmana. Na tento gól zareagovala lavička „šablí“ oddychovým časom, no krátko po jeho skončení isli hráči Osvienčimu opäť do štvorice. Oslabenie ustáli a po jeho konci mohli dokonca znížiť, no domáceho brankára podržala horná konštrukcia brány.

V 31. minúte Chamula obkrúžil v útočnom pásme hosťujúcu bránu, aby následne naservíroval puk Vlkovi, ktorý to trafil bezchybne, čím upravoval na 5:0. Ten istý hráč bol aj na konci ďalšej akcie, stalo sa tak v 39. minúte a Poliakom svietil na konte už poltucet inkasovaných gólov.

V 50. minúte prišiel aj siedmy gól, tentokrát z hokejky Pokrievku a v 58. minúte využili hráči UMB Hockey Team aj prvú z početných presilových hier, keď sa do streleckej listiny zapísal Novodomec. O necelú minútu pridal deviaty gól domácich Forgáč, v poslednej minúte mohli hokejisti Osvienčimu zaznamenať čestný úspech, ale Piankrat nezakončil ideálnym spôsobom prečíslenie dvoch proti jednému.

Do konca stretnutia už ostávalo len 35 sekúnd a zverenci trénera Opátha ešte chceli zaokrúhliť výsledok na rovných 10, to sa im však aj napriek snahe už nepodarilo. Tento fakt však nič nezmenil na tom, že UMB Hockey Team zvíťazil aj v ich piatom tohtosezónnom vystúpení.

Lukáš Opáth, tréner UMB Hockey Team pre JOJ Šport: „Výsledok si myslím úplne nezodpovedá tej hre, súper bol kvalitný. Ukazuje sa naozaj to, že pracujeme, makáme a šesťkrát do týždňa trénujeme. To všetko vidno na tom ľade. Máme ten tím o rok starší, minulý rok sme mali najväčšiu obmenu a ono to vidno a to je aj krásne na tom univerzitnom hokeji, že si budujete tým procesom ten tím a už teraz to vyzerá, že ten tím môže byť veľmi úspešný. Samozrejme, nemôžeme prestať pracovať, mať hore nosy a niečo podceňovať. Čaká nás ešte veľa práce. Nikoho nezaujíma ako ste v tabuľke v decembri, ale všetko sa uvidí v marci-apríli. Výkon hodnotím pozitívne, chalani robia to, čo chceme. Hrajú naozaj už taký moderný hokej, takticky dobrý.“

Lubomir Witoszek, tréner UHT Sabers Osvienčim pre JOJ Šport: „Výsledok nie je podľa našich predstáv, ale ukázala sa vyzretosť bystrického tímu. My sme v kompletnej obmene tímu, máme väčšinu hráčov z ročníku 2004 a 2005 a to dnes bolo vidieť. Hráči, ktorí u nás hrávali, dnes hrajú poľskú extraligu a to nás teší. Takýto výsledok sme si nezaslúžili, ale hráči bojovali do konca, no dnes vyhrali lepší. Druhá tretina nám nevyšla, ale hovorím, máme mladých hráčov, pre ktorých to bol prvý takýto zápas. Nezvládli to, chceli sme to trochu ukľudniť… to nám nevyšlo, ale bojovali sme až do konca.“

EUHL – streda 07.12.2022 – Tipsport Aréna

UMB Hockey Team – UHT Sabers Osvienčim 9:0 (1:0, 6:0, 2:0)

Góly: 14. Svitek (Gonda, Forgáč), 21. Novodomec (Slivka, Chamula), 23. Gonda (Svitek, Forgáč), 25. Čollák (Chamula, Novodomec), 31. Vlk (Novodomec, Chamula), 39. Vlk (Chamula, Slivka), 50. Pokrievka (Sapar, Kadlečík), 58. Novodomec (Sapar, Pokrievka), 59. Forgáč (Petrík, Štec). Rozhodovali: Kollár – Mišek, Jakubec

Zostava UMB Hockey Team: Guštafík (Mosný) – Kadlečík, Vlk, Čollák, Bukovina, Petrík, Gonda, Šoltés, Štec – Koptev, Pokrievka, Chamula – Jablonský, Gavura, Slivka – Svitek, Janáček, Forgáč – Sapár, Novodomec, Rybár

Zostava UHT Sabers Osvienčim: Kaczkowski (Gasior) – Siemasz, Pencko, Kukla, Protsenko, Najsarek, Chapelskyi, Shoferovski – Niewiadomski, Siemasz, Baida – Wilk, Zajac, Fus – Piankrat, Melnyk

8 HC UNIZA ZILINA 3 0 3 0 0 7 19 -12 0

Hokejistov UMB Hockey Team čaká v najbližšom stretnutí rovnaký súper, avšak tentokrát budú v domácom prostredí hráči poľského Osvienčimu. Stretnutie sa odohrá 18. decembra, úvodné buly bude vhodené o 15. hodine.