Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v posledný aprílový piatok nepridali štvrtú výhru na ihriskách súperov v rade, keď prehrali v Michalovciach. Ako v domácom nadstavbovom súboji so Zemplínom, tak ani tentokrát si vyloženú šancu nevypracovali.

V základnej zostave Dukly dostal opäť šancu 19-ročný obranca Oliver Klimpl. Oproti víťaznému stretnutiu v Zlatých Moravciach urobil tréner Mário Auxt jednu zmenu, keď namiesto Lukáša Migaľu hral od začiatku Adam Hanes.

Úvodný zápas siedmeho kola nadstavbovej časti sa rozbiehal pomalšie a ani jedno mužstvo si dlho nedokázalo vypracovať gólovú príležitosť. Prvú mal až v 34. minúte grécky útočník domácich Ioannis Niarchos, ktorý si na hranici šestnástky zasekol Mareka Hlinku a dostal sa do nádejnej streleckej pozície, ale jeho pokus zblokoval Ľubomír Willwéber. V 37. minúte zas na opačnej strane prenikol do pokutového územia Martin Rymarenko, ale v poslednej chvíli ho odzbrojil obranca Michaloviec Polydefkis Volanakis. Prvý polčas ale veľa futbalovej kvality nepriniesol a inak ako za stavu 0:0 vzhľadom na obraz hry ani skončiť nemohol.

Hneď v úvode druhého polčasu musel brankár hostí Matúš Hruška dvakrát zasahovať. Prudkú strelu bývalého hráča Dukly Enza Arevala vyrazil pred seba a gól mal na kopačke Stanislav Danko, ktorý ale trafil Hrušku. V 58. minúte to skúsil spoza veľkého vápna opäť Arevalo a tentokrát tesne minul ľavú tyč. Českému lodivodovi domácich Františkovi Strakovi takmer dokonale vyšlo striedanie. Už po pár desiatkach sekúnd na ihrisku sa do šance dostával v 62. minúte Usman Adekunle, ale pred bránou mu loptu výborne vypichol Hlinka.

Bezgólový stav napokon nevydržal v platnosti. V 76. minúte ukázal hlavný arbiter Peter Kráľovič na biely bod po zákroku Jakuba Považanca na Arevala v pokutovom území a penaltu premenil Matúš Marcin – 1:0. Hruška síce smer strely vystihol, ale lopta z kopačky kapitána Zemplínu prešla popod neho. Hostia v závere vrhli všetky sily do útoku a pred bránu súpera vycestoval aj Hruška, čo mužstvo Michaloviec potrestalo. Postaral sa o to Franck Bahi, ktorý obral o loptu Branislava Ľuptáka a následne ju popri Dávidovi Richtárechovi doviedol do opustenej brány – 2:0. V závere stretnutia nazbieral prvé minútky v drese A-tímu MFK Dukla 17-ročný dorastenec Branko Pinďura. Futbalisti MFK Dukla majú na čele spodnej šestky naďalej 8-bodový náskok, ale AS Trenčín má zápas k dobru. Teoretickú šancu má ešte aj MFK Skalica.

Povedali po zápase

Mário Auxt, tréner MFK Dukla: „Samozrejme sme si uvedomovali náročnosť zápasu, o čo nám ide a chceli sme byť úspešní. Myslím si, že sme boli silní na lopte, snažili sme sa hrať futbal a vytvárať si príležitosti, akurát nám chýbala trpezlivosť v tej finalizácii. Rozhodla situácia pri penalte, kedy sme nezachytili hráča, ktorý sa dostal do pokutového územia. Teší ma ale, že Oliver Klimpl znovu dostal šancu, zastal si svoju pozíciu a po dlhej dobe nastúpil Adam Hanes, ktorý bol tiež platným hráčom. Z dorastu sme zobrali Braňa Pinďuru a dali sme mu šancu okúsiť prvoligový futbal na pár minút, takže aj to je pozitívne.“

Marek Hlinka, hráč MFK Dukla: „Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, pretože domáci stále bojujú o záchranu. Povedali sme si ale, že potrebujeme zvíťaziť, aby sme si obhájili to siedme miesto. V prvom polčase sme mali hru pod kontrolou, domácich sme veľmi nepúšťali do šancí, ktoré sme si ale nevypracovali ani my. Bol to taký medzišestnástkový futbal. V druhom polčase domáci začali viac riskovať, vyvíjať o čosi väčší tlak. Vytvárali si rohové kopy, ktorými nás trochu dostali pod tlak, ale aj tak si myslím, že sme to stále mali vo svojich rukách. Až potom prišiel zlomový moment, penalta, a odvtedy sme už museli aj my viac riskovať, čo vyústilo do gólu do prázdnej brány. Ťažko sa mi to hodnotí, pretože sme si poriadne ani nevypracovali šancu, takže zápas sme si určite nezaslúžili vyhrať. Domáci asi zaslúžene vyhrali.“

Niké liga – sk. o udržanie sa – 7. kolo – piatok 26.04.2024, 17.30 h – Michalovce

MFK Zemplín Michalovce – MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 (0:0)

Góly: 78. Marcin (pen.), 90+4. Bahi. ŽK: 55. Niarchos, 87. Volanakis – 39. Rymarenko, 85. Depetris. Rozhodovali: Kráľovič – Pozor, Vorel. Diváci: 907.

Zostava MFK Zemplín: Frelih – Magda, Dzotsenidze, Volanakis, Bahi – Karasjuk, E. Arevalo (90. Marjanović) – van Kessel (90. Jánošík), Danko (61. Vaško), Marcin (C) (90. Šimko) – Niarchos (61. Adekunle).
Tréner: F. Straka.

Zostava MFK Dukla: Hruška – Klimpl, Hlinka, Willwéber (C) – Pišoja, Považanec (80. Ľupták), Richtárech, Marquinho (87. Pinďura) – Veselovský (84. J. Guimarães), Hanes (81. Depetris), Rymarenko.

6 29 1 5 23 18 61 -43 8

Nasledujúci zápas odohrajú futbalisti MFK Dukla na domácom štadióne, kde v piatok 3. mája o 17.30 h privítajú FC Košice.