Počas posledného aprílového víkendu sa darilo futbalistom RSC Hamsik Academy, Medzibrodu či Šalkovej. Víťazstvo Sásovej v Selciach zariadil Saša Savić.

Hamšíkovci opäť víťazne, Podkonice s novým trénerom

A-mužstvo RSC Hamsik Academy Banská Bystrica v sobotu 27. apríla v rámci 24. kola III. ligy Západ v Dubnici nad Váhom natiahlo šnúru bez prehry na sedem zápasov, pričom v posledných piatich nedostalo ani jeden gól. Skóre stretnutia sa po prvýkrát menilo v 40. minúte, keď poslal hostí do vedenia hlavičkou po rohovom kope z ľavej strany Samuel Jenat. V závere prvého polčasu mohol ešte zdvojnásobiť vedenie Patrik Abrahám, ale najlepší strelec súťaže tentokrát penaltu nepremenil, nohou zasiahol brankár Juraj Vavrúš. Poistku proti poslednému celku tabuľky napokon pridal  v 85. minúte presnou strelou Denis Jančo.

Denis Tomaškovič, tréner RSC Hamsik Academy pre klubový web: „V prvom polčase sme hrali presne tak, ako sme si povedali. Hrali sme výborne, kombinačne a vypracovali sme si veľké množstvo gólových príležitostí, z ktorých sme dokázali premeniť len jednu. V druhom polčase sme začali dobre, nastrelili sme konštrukciu brány, no postupom času sme boli veľmi nepresní a chýbal nám pokoj v predfinálnej a finálnej fáze. Súper cítil stále šancu a aj hrozil z brejkov. Teší ma, že sme neinkasovali a potvrdili víťazstvo strelou Janča. Škoda, že sa nám nepodarilo dať druhý gól skôr, zápas by bol pokojnejší. Hráčov ale chcem pochváliť hlavne za prvý polčas a prístup k zápasu. V sobotu sa tešíme na dobrý zápas s dobrým súperom z Galanty.“

Podkonice už v sobotu na ihrisku druhej Galanty neviedol Róbert Jež, pod ktorým vyhrali na jar jeden zápas, ale nový kormidelník Miloš Foltán. Jeho zverenci inkasovali po polhodine hry, ale v závere prvého polčasu brániaci hráč domácich odhlavičkoval loptu len za seba, čo využil Michal Mózer, ktorý sa dostal do samostatného úniku a vyrovnal na 1:1. V druhom polčase však favorit dvomi gólmi strhol víťazstvo na svoju stranu.

Miloš Foltán, tréner FK Podkonice pre BBonline.sk: „Do zápasu sme vstúpili dobre. Po centrovanej lopte Jakuba Ruska z pravej strany sa ocitol v prvej šanci Selecký. Vypracovali sme si aj ďalšie šance, ale do vedenia išli domáci po brejkovej situácii. Vyrovnaný prvý polčas uzavrel gólom do šatne Mózer. V 68. minúte nás súper zlomil, keď sme nevyriešili dobre protiútok, nevystúpili sme na strieľajúceho hráča a nechali súpera doraziť. Od tohto momentu domáci dominovali a zaslúžene vyhrali.“

Zvolen sa v sobotu proti trinástej Bánovej ujal vedenia už v druhej minúte, keď kapitán Gabriel Snitka vysunul do samostatného úniku Mateja Staršieho, ktorý vonkajškom povedľa brankára rozvlnil sieť. Hosťom sa však v úvode druhého polčasu podarilo vyrovnať, keď Bojan Gluvić zachytil loptu pred bránou a zblízka pohotovo skóroval. Líder tabuľky hral od 57. minúty o desiatich, keďže Erik Gaško videl po faule v strede poľa druhú žltú kartu. Skóre sa už potom nemenilo.

Dušan Tóth, tréner MFK Zvolen pre BBonline.sk: „Prvých dvadsať minút bolo v našej réžii, dali sme aj gól hneď v druhej minúte, mali sme aj nejakú ďalšiu šancu. Postupne sa ale hra viac vyrovnávala. Súper bol extrémne nebezpečný hlavne zo štandardných situácií, to nám robilo problémy. Lopty nám padali, alebo keď sme ich odhlavičkovali, tak sa nám hneď vracali do šestnástky, aj vyrovnávajúci gól tak padol. Zápas najviac ovplyvnilo vylúčenie, dosť prísne si myslím. Snažili sme sa, dostali sme sa aj do brejkovej situácie, ale v poslednej chvíli nášmu hráčovi odskočila lopta. Chceli sme vyhrať, urobili sme pre to maximum, ale nebol som úplne spokojný s výkonmi niektorých hráčov. A hlavne, v strede sme sa nedokázali tak viac kombinačne presadiť, väčšinou sme sa dostávali len po krídelných priestoroch. Takže nie som veľmi spokojný, ale aj bod je bod.“

III. liga Západ – 24. kolo

FK Dubnica nad Váhom – RSC Hamsik Academy Banská Bystrica 0:2 (0:1)

Góly: 40. Jenat, 85. Jančo. Nepr. pen.: 44. Abrahám. ŽK: 27. Jambrich, 43. Samuhel, 58. Polčák – 45. Netolický, 63. A. Jackuliak. Rozhodovali: Šafárik – Dubravec, Mokrý. Diváci: 150.

Zostava RSC Hamsik Academy: Slančík – Holub (71. P. Hanes), Jenat, Kapor, A. Jackuliak – Krištof (89. Palko), Beran, Jančo – Abrahám, Netolický (89. Kukučka), Somov (61. Puškár).
Tréner: D. Tomaškovič.

FC Slovan Galanta – FK Podkonice 3:1 (1:1)

Góly: 30. Kočík, 68. Davalos, 78. Repa – 44. Mózer. ŽK: 14. Mihálik, 61. Vass – 12. D. Molčan, 34. Patrnčiak, 66. J. Rusko. Rozhodovali: Parilák – Tománek, Uram. Diváci: 200.

Zostava FK Podkonice: Petrík – Očenáš, Turňa (C), Hudák – J. Rusko (82. Klučiar), D. Molčan (82. Jiang), Melich (74. Cimerman), Patrnčiak (42. Lukáčik) – Mózer, Kostúr, Selecký.
Tréner: M. Foltán.

MFK Zvolen – TJ Jednota Bánová 1:1 (1:0)

Góly: 2. Starší – 52. Gluvić. ŽK: 51. Gaško, 81. Starší – 54. Zavadzan, 69. Gluvić. ČK: 57. Gaško (po druhej ŽK). Rozhodovali: Chromý – Tramita, Krivošík. Diváci: 293.

Zostava MFK Zvolen: Krejčí – Gaško, Nosko, Prikryl – Solivajs (65. Muráň), Snitka (C), Konder, Lichý (46. Telúch), Šteiniger (46. Kalmár) – Starší, Sučák (59. Pollák).

Medzibrod doma otočil, Badín opäť prehral

Štvrtoligový Medzibrod v nedeľu 28. apríla po prvýkrát v jarnej časti vyhral inak ako kontumačne. Predposledná Liptovská Štiavnica síce išla do vedenia už v 10. minúte, ale v 35. minúte vyrovnal na 1:1 Michal Milrád, keď si našiel odrazenú loptu a z prvej ju napálil do siete. O výhre domácich rozhodla situácia z 55. minúty, keď sa po štandardke v podaní Daniela Kohúta lopta odrazila pred bránu, kde najlepšie zareagoval Andrej Čilík.

Tomáš Dzúrik, tréner TJ Sokol Medzibrod pre BBonline.sk: „Dnes bolo pre nás dôležité získať tri body, a to ako keby nám zväzovalo nohy. Aj na jeseň sme proti tomuto súperovi nastúpili strašne laxne, to isté bolo aj tentokrát. Nástup slabý, súperovi sme darovali gól, hneď po našej chybe v rozohrávke, zo štandardky. To s nami ešte viac zatriaslo, hrali sme pomaly. Súper mal v strede ihriska veľmi veľa priestoru pri zakladaní útoku, nedostupovali sme hráčov. Bolo to zlé z našej strany. Potom v závere prvého polčasu tam boli aj nejaké šance, našťastie sa nám podarilo vyrovnať. Cez polčas sme chalanov nabádali k väčšej aktivite, výberu iných riešení, samozrejme sme aj trošku zvýšili hlas. Proste snažili sme sa ešte namotivovať chalanov. Našťastie, so šťastím sme dali druhý gól, keď sa to tam poodrážalo. Druhý polčas už bol možno z našej strany lepší, ale stále to bolo pomalé. Loptu sme síce držali na našich kopačkách, ale vyložené šance chýbali. Súper kým cítil šancu, tak hrozil, najmä v závere, kedy sme mu darovali nezmyselné štandardné situácie, ale našťastie sme to nejakým spôsobom ubránili. Výkon určite nepotešil nikoho, kto bol na futbale, tešia len tri body. Pre nás veľmi dôležité, konečne sa nám podarilo zvíťaziť. Teraz nás čakajú dva zápasy von. Verím, že niečo prinesieme a hlavne predvedieme lepší výkon a ukážeme, že ten futbal hrať vieme.“

Badín na jar stále nevyhral. V sobotu v Staškove zaznamenal druhú prehru v rade, tentokrát najtesnejším rozdielom.

Miroslav Hudec, tréner ŠK Badín pre BBonline.sk: „Bol to vyrovnaný zápas. Oba tímy sa zamerali na pozorné bránenie, a tak sa hra odohrávala prevažne medzi šestnástkami a gólových príležitostí bolo pomenej. Gól sme dostali po strele spoza šestnástky. Teraz nás čakajú dva domáce zápasy, na ktoré sa musíme zmobilizovať a prerušiť sériu nepriaznivých výsledkov.“

Majstrovstvo regiónu Stred – IV. liga – 19. kolo

TJ Sokol Medzibrod – TJ Družstevník Liptovská Štiavnica 2:1 (1:1)

Góly: 35. Milrád, 55. Čilík – 10. Nemček. ŽK: 46. Neušel 56. Rajčok, 85. Kohút, 87. Bobrovský – 53. Maslo. Rozhodovali: Halfar – Moják, Kosturský. Diváci: 200.

Zostava TJ Sokol Medzibrod: Sekereš – Šimúth, Plško (55. Belko), Rajčok, Čilík (85. Hámorník), Samuelčík (C), Neušel, Bobrovský, Kohút, Sojka, Milrád (64. Lacko).
Tréner: T. Dzúrik.

FK Slávia Staškov – ŠK Badín  1:0 (0:0)

Gól: 58. Lysík. ŽK: 49. Jurča, 62. Barčák, 62. Brezina, 77. Lysík – 62. M. Caban, 76. Vician. Rozhodovali: Krajči – Širanec, Sikora. Diváci: 150.

Zostava ŠK Badín: Sršeň – Volko, V. Slovák, Kolláti, M. Caban, Koctúr (18. Pavlík), Bíreš (C), Rafanides, Výlupok, Vician (90. Hernandez), Žilinec (85. Studený).

Ľupča víťaznú sériu nenatiahla, má však cenný bod

Piatoligová Slovenská Ľupča nepridala šiestu výhru v rade a po prvýkrát v jarnej časti „len“ remizovala. Čelila však silnému súperovi, druhým Tomášovciam, a tak môže byť aj po bezgólovej nedeľňajšej remíze spokojná. Na jar stále neprehrala.

V. liga skupina Juh – 19. kolo

OFK Slovenská Ľupča – TJ Slovan Tomášovce 0:0 (0:0)

ŽK: 68. Čief, 79. Riša – 79. Drugda, 90. Dobročka. Rozhodovali: Tapfer – Debnár, Verdžák. Diváci: 250.

Zostava OFK Slovenská Ľupča: Gašperan – V. Giertl (62. Sládeček), P. Lakomčík (C), Ternuščák, J. Medveď, Riša, Čief (74. Solárik), M. Bartoš, J. Chromek (74. Foltáni), Pet. Vajda (84. Dula), Kostúrik.

Výhru Sásovej vystrieľal Savić, Šalková deklasovala lídra

Šiestoligová Šalková v sobotu doma ukončila trojzápasovú sériu prehier vo veľkom štýle, keď dovtedajšiemu lídrovi tabuľky z Látok nastrieľala päť gólov.

Béčko RSC Hamsik Academy v nedeľu doma v Hrochoti tretiu výhru po sebe nepridalo, keď hosťujúca Krupina vyrovnala na 1:1 v samom závere. Rezerva Hamšíkovcov aspoň natiahla šnúru bez prehry na 13 zápasov.

Predposledné Selce v nedeľu odolávali v derby druhej Sásovej osemdesiat minút, ale potom úradoval kapitán hostí Saša Savić. V 81. minúte najprv hlavičkoval presne za zadnej tyči po rohu z pravej strany. V 83. minúte sa zas výborne zorientoval s šestnástke, vytvoril si palebnú pozíciu a rutinérsky zvýšil na konečných 0:2. Sásová sa tak posunula na prvú priečku. Fotogalériu z tohto stretnutia nájdete pod článkom.

Jakub sa teší z prvej jarnej výhry, keď po góloch Róberta Greška a Patrika Trnku porazil v nedeľu doma Tatran Čierny Balog.

Priechod po týždni opäť zvíťazil, keď vonku zvládol duel s poslednou Hriňovou.

VI. liga skupina C – 19. kolo

FK Šalková – TJ Družstevník Látky 5:1 (2:0)

Góly: 8. a 77. Matis, 35. a 89. Pázmány, 64. Majer – 53. Vreštiak. ŽK: 43. Palovič – 34. Malček, 54. Gondáš, 67. Kubiš. Rozhodovali: Vrábeľ – Polomský, Kováč. Diváci: 200.

Zostava FK Šalková: Gnida – Dobrík (C), Štubniak, Šimčík (73. Lašút), Mikulec, Majer, Matis, Revaj, Alakša (88. Hlavatý), Palovič (75. Demeter), Pázmány.
Tréner: D. Vernarský.

FK Selce – ŠK Sásová 0:2 (0:0)

Góly: 81. a 83. Savić. Bez kariet. Rozhodovali: Medveď – Kruppa, Tokár. Diváci: 100.

Zostava FK Selce: Kučera – Švantner, M. Blaško (C), Penksa, Miartuš, Túry, Klačan, Maruniak, Patráš, A. Uhliarik, Semeník.
Tréner: A. Uhliarik.

Zostava ŠK Sásová: Čavoj – Radoš (70. M. Turčan), Brašeň, Malík (70. Straka), Marković, Ďurta, Veselovský (84. Šabo), O. Poljovka, M. Tkáč, Savić (C), R. Turčan.
Tréner: A. Dubovický.

RSC Hamsik Academy B – MFK Strojár Krupina 1:1 (1:0)

Góly: 12. Mota – 90+1. Haško. ŽK: 41. Mandík, 71. Puškár, 90. Jursa – 4. Babiak, 66. Valica. Rozhodovali: Foltán – Barboriak, Hromník. Diváci: 150.

Zostava RSC Hamsik Academy B: Gočaltovský – Hraško (C), Baitar, Žirko, Jursa, E. Mlynárik (10. Mota), Boľf, Mandík, Puškár, Krasniqi (79. Tomahogh), Kukučka (84. Sláva).
Tréner: P. Zlevský.

TJ ŠK Sokol Jakub – TJ Tatran Čierny Balog 2:0 (1:0)

Góly: 38. R. Greško, 90. P. Trnka. ŽK: 87. Belko. Rozhodovali: Haring – Kuchár, Račko. Diváci: 100.

Zostava TJ ŠK Sokol Jakub: F. Trnka – Mišány (C), Kubacký, P. Trnka, Datko, Badinský, Bednár, R. Greško (86. Chmelík), Handzuš, Samson, Macko (20. Majoroš).
Tréner: J. Slobodník.

MFK Spartak Hriňová – OFK 1950 Priechod 1:3 (1:2)

Góly: 39. Cotta – 27. R. Reptiš, 42. Štulajter, 62. Lasheen. Bez kariet. Rozhodovali: Holas – Vrábeľ, Pôbiš. Diváci: 150.

Zostava OFK 1950 Priechod: Vesel (C) – Šinkovkin (19. P. Slobodník), R. Reptiš, P. Reptiš, Rebek (73. Hudec), Pat. Vajda, Vozár, Ondrejka (46. Lasheen), H. Kollár, Rakyta (67. Barta), Štulajter.

Poniky a béčko Podkoníc s presvedčivými výhrami

Na úvod 19. kola 7. ligy ObFZ BB béčko Slovenskej Ľupče v sobotu doma porazilo predposlednú Ľubietovú. V 39. minúte viedlo už 4:0, ale Baník ešte v druhom polčase aspoň zmiernil prehru dvomi gólmi. V sobotu sa darilo aj Brusnu, ktoré otočilo zápas v Čiernom Balogu, pričom víťazný gól strelilo až v závere.

Ďalšie stretnutia boli na programe v nedeľu. Malachov dlho živil nádej na bodový zisk, ale vonku s Beňušom inkasoval v 89. minúte na 2:1. Poniky na jar ešte neprehrali, tentokrát deklasovali vonku posledné Strelníky. Rezerva Podkoníc doma v Lučatíne natiahla víťaznú sériu na štyri zápasy, keď uštedrila kanára Michalovej.

V šlágri uspel Hiadeľ, Mičiná na jar stále bez prehry

V nedeľu sa odohralo aj kompletné 16. kolo 8. ligy ObFZ BB. Prvý Hiadeľ viedol v šlágri na ihrisku druhého Harmanca v 27. minúte už o tri góly, ale domáci ešte do prestávky vyrovnali na 3:3. Druhý polčas už patril favorizovaným hosťom. Tajov si rozdelil body so Starými Horami, ktoré sú tak na jar stále nezdolané. To si môže povedať aj Mičiná, ktorá vonku deklasovala Dolnú Lehotu a už nie je posledná. Riečka čaká na víťazstvo tri kolá, keďže zo Šalkovej odišla s debaklom.