Po minulotýždňovej výhre nad Ružomberkom chceli zverenci trénera Hrnčára zvíťaziť nad ďalším tímom bojujúcim o záchranu. Košice však chytili formu, čo značí aj zisk jedenástich bodov z posledných piatich zápasov.

FK Dukla Banská Bystrica – MFK Košice 0:2 (0:1)

Góly: 30. Haskič, 74. Škutka, ŽK: 65. Šumský – 43. Sekulič, 52. Škutka, 58. Haskič. Zápas sledovalo 1186 divákov.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: P. Boroš – Š. Kupec (60. Šumský), Adámik, P. Vajda, Savič – Wojnar (73. Polievka), B. Ľupták, P. Lipták, P. Mazan – Střihavka (25. J. Dolný), Šovčík

Zostava MFK Košice: Tofiloski – Ostojič, Kavka, Mikuláš Tóth (70. J. Novák), Sekulič – Šinglár (86. Vancák), T. Huk (88. P. Bašista) – Viazanko, Bukata, Haskič – Škutka

Futbal - FK Dukla Banska Bystrica - MFK Kosice - 27.09.2014 - Banska BystricaV základnej zostave domácich sa ukázala aj staronová posila Jozef Adámik. Ten dotiahol svoj prestup na Štiavničky len pred pár dňami. Prvý strelecký pokus prišiel v siedmej minúte zápasu. Jeho autorom bol Šovčík, avšak po mäkučkom centri od Ľuptáka jeho hlavičkové zakončenie nemierilo medzi tri žrde. Ďalšie minúty priniesli množstvo strát lôpt a osobných súbojov, gólové príležitosti sa rodili len veľmi ťažko. Jednej sa ale diváci na Štiavničkách dočkali po štvrťhodine hry. Z pravej strany našiel pred bránou Mazan spoluhráča Šovčíka, ale jeho prízemný pokus z otočky gólman Tofiloski zneškodnil. Vôbec prvé ohrozenie brány Boroša od Košičanov prišlo až v 28. minúte. Rohový kop kapitána žlto-modrých Šinglára doplachtil na hlavu Tomáša Huka, domáci strážca svätyne ale stál v správny čas na správnom mieste. Po polhodine hry si vypracovali Košičania druhú strelu na bránu a dokázali ju pretaviť do gólovej podoby. Najlepší ligový strelec Nermin Hakič sa ocitol nikým nestrážený v šestnástke a vyslal prízemnú strelu na zadnú žrď. Borošovi lopta prekĺzla popod ruky a efektívni zverenci Radoslava Látala sa ujali vedenia. Na druhej strane o pár sekúnd dorážal zblízka loptu Dolný, ktorý predtým vystriedal najlepšieho bystrického strelca Střihavku. Tesne bránený ale nedokázal zakončiť tak ako by si prial a hosťujúci brankár si postrážil situáciu. V závere polčasu po štandardke Saviča padol v pokutovom území Dolný, no penaltu si nevypýtal a tak išla do šatní Dukla s jednogólovým mankom.

Futbal - FK Dukla Banska Bystrica - MFK Kosice - 27.09.2014 - Banska BystricaV druhom polčase sa obraz hry veľmi nezmenil, prítomní diváci sledovali bojovný zápas, šance sa rodili len zriedka. Prvý strelecký pokus druhého dejstva mal na svedomí po súhre Haskič – Viazanko prvý menovaný, no spoza šestnástky namieril nad bránu. Až v 60. minúte dali o sebe vedieť červeno-bieli, po rohovom kope Wojnara hlavičkoval Vajda tesne mimo brány. Dukla stále prehrávala a jej tradičný domáci tlak v druhom polčase nie a nie prísť. Košičania hrozili z nebezpečných brejkov a v obrane si plnili svoje úlohy bezchybne, Bystričanov nepúšťali do blízkosti Tofiloského. Lekciu z efektivity uštedrili Košičania domácim v 74. minúte. Haskič sa ukázal aj ako dobrý gólový asistent a poslal z ľavej strany presný center na hlavu Dávida Škutku, ktorý zvýšil na 2:0. Dukla bola bezradná, azda prvý strelecký pokus na bránu v druhej 45-minútovke prišiel až v 84. minúte. Polievka mieril spoza šestnástky do stredu brány. Košice bez problémov bránili, dokonca raz za čas pohrozili brejkom. Všetko uzavrel Jozef Dolný, ktorý strelou do nebies len potvrdil že vojaci dnes nemali svoj deň.

Šancu na reparát bude mať Dukla už v utorok 30. septembra, keď na domácom trávniku odohrá dohrávku 9. kola s AS Trenčín. Úvodný výkop je naplánovaný na 17.00 hod.