Sezóna 2014/15 nevychádza futbalistom Dukly Banská Bystrica podľa predstáv. Preto sa manažment momentálne 10. mužstva Fortuna ligy rozhodol posilniť káder. Dres vojakov opäť oblečie stopér Jozef Adámik.

FK Dukla Banská Bystrica - FC ViOn Zlaté Moravce, 13.4.2013, Banská Bystrica
Jozef Adámik pri svojom druhom pôsobení v drese Dukly v roku 2013

Dvadsaťdeväťročný rodák z Komárna sa vracia do známeho prostredia. Červený dres totižto obliekal v období rokov 2008 až 2011. Za tri sezóny pôsobenia na Štiavničkách sa tento urastený stopér postupne prepracoval do základnej zostavy a stal sa veľkou oporu. V drese vojakov odohral dokopy 61 zápasov, v ktorých päťkrát rozvlnil aj sieť súpera. Výborné výkony Adámika si v lete 2011 všimla Ostrava, kde neskôr prestúpil a pripísal si svoj prvý zahraničný angažmán.

Po prestupe na Bazaly však jeho kariéra zaznamenala strmý pád. V Česku vydržal len jeden rok. Po opätovnom návrate na Slovensko najprv obliekal dres prešovského Tatrana a stade sa opäť vrátil do Dukly. Z nej potom prestúpil do ambiciózneho Spartaka Trnava, kde si ho vyhliadol tréner Jarábek. Od februára tohto roku však hosťoval v treťoligovom Komárne, kde bol dokonca kapitánom.

Po menšej odmlke sa tak 190 cm vysoký stredný obranca vracia po tretíkrát na Štiavničky. Dres vojakov môže obliecť už túto sobotu v 12. kole Fortuna ligy, kde domáca Dukla hostí MFK Košice. Výkop duelu je naplánovaný na 17.30 hod.