Futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica na záver základnej časti najvyššej slovenskej ženskej súťaže hostili v sobotu na Mestskom mládežníckom štadióne súperky z Trenčína. Po osemgólovej prestrelke sa napokon zo zisku troch bodov radovali hostky.

Skóre stretnutia otvorili v 11. minúte domáce. Alex Jančíková skórovala vo svojom prvom zápase po trojtýždňovom disciplinárnom treste, keď sa presadila zblízka z dorážky – 1:0. Trenčiankam zas patril záver prvého polčasu. Natália Masárová v 35. minúte unikla po ľavom krídle, obstrelila brankárku Dukly Luciu Izsákovú a vyrovnala na 1:1. V 43. minúte poslala AS do vedenia peknou strelou spoza šestnástky Laura Suchá – 1:2.

Hostkám vyšiel aj úvod druhého dejstva. V 52. minúte zvýšila na 1:3 svojím druhým gólom Masárová, keď sa ocitla úplne sama pred bránou a na dvakrát rozvlnila sieť. O tri minúty neskôr platil už stav 1:4. Simona Levaiová po chybe Banskobystričaniek išla sama na Izsákovú, brankárka domácich opäť najprv zasiahla, ale na dorážku už nestačila.

Hráčky Dukly sa však dokázali vrátiť do zápasu. V 78. minúte znížila na 2:4 hlavičkou po rohovom kope a odrazenej lopte Monika Havranová. V 81. minúte strelila kontaktný gól na 3:4 Adriana Briššová, keď po polovysokom centri Havranovej z pravého krídla a zákroku brankárky Trenčína rozvlnila sieť z dorážky. Trenčianky však už zakrátko, v 83. minúte, opäť odskočili. Na konečných 3:5 upravila parádnou strelou z priameho kopu Sára Straková.

S Trenčínom si debut v drese Dukly odkrútili dorastenky Vanessa Voskárová a Simona Dobrocká. Duklistky prehra až tak mrzieť nemusí, keďže si účasť v prvej päťke zabezpečili už s predstihom. Úvodné kolo nadstavbovej skupiny o titul ešte nie je vylosované, preto odporúčame sledovať profil MFK Dukla ženy na sociálnej sieti.

Fotogalériu nájdete pod článkom.

Povedali o zápase

Martin Iliaš, asistent trénera MFK Dukla ženy: „Do zápasu sme vstúpili s cieľom hrať útočnejšie ako v minulých zápasoch. Výsledkom našej snahy bol vedúci gól. Potom sme však viaceré dobré príležitosti nevyužili a súper gólom z rýchleho protiútoku vyrovnal. Pred polčasom sme nedali pozor pred našou šestnástkou a súper sa ujal vedenia. Na začiatku druhého polčasu sme inkasovali rýchlo dva góly. Prvý po nedôraznom riešení ľahkej situácie v strede poľa a ďalší po individuálnej chybe v rozohrávke. Ku cti dievčatám slúži, že napriek tomu zápas nevzdali. Po zmenách v zostave sme dokázali streliť dva góly a vyrovnanie viselo na vlásku. Nanešťastie, nám to do súperovej brány nepadlo. Možno jedna strela od brvna aj áno, ale rozhodca to videl inak. Naopak, súper rozhodol ďalším krásnym, málo vídaným gólom z prísne nariadeného priameho kopu. Zápas rozhodla efektivita. Kým my sme sa na góly nadreli, súper ich dával veľmi ľahko. Na to trpíme zatiaľ celú jar a budeme to musieť zmeniť. Na jeseň nás súperi prekonávali len veľmi ťažko. Veríme, že do nadstavby pôjdeme v kompletnejšom zložení a v lepšom zdravotnom stave. Viaceré hráčky hrali so sebazaprením a za ich snahu im môžeme len poďakovať. Takisto za pevnú vôľu a snahu o obrat v zápase. Medzi pozitíva patrí aj to, že v zápase dostali šancu aj dievčatá z dorastu.“

Adriana Briššová, útočníčka MFK Dukla ženy: „Na zápas sme nastúpili v oslabení, nakoľko nám chýbali niektoré hráčky zo zostavy. To však nemení nič na tom, že sme si chceli napraviť chuť po minulom týždni a v zápase bodovať. Podarilo sa nám dostať sa do vedenia v úvode zápasu, ale Trenčín do konca polčasu otočil na 1:2. V druhom polčase sme sa nevedeli dostať do zápasu, Trenčín každú našu chybu potrestal gólom a dostali sa do vysokého vedenia. Nepoložilo nás to, v zápase sme začali aktívnejšie útočiť a boli sme blízko k vyrovnaniu zápasu. Za stavu 3:4 nechýbalo veľa a vyrovnali by sme, pretože naša aktivita vpredu a tlak na súpera bol vyšší. Nanešťastie, ku koncu zápasu sme dostali gól, čím si Trenčín potvrdil výhru. Boli kombinačne silnejšie a efektívnejšie v premieňaní šancí. Po sviatkoch nás čaká nadstavbová časť a verím, že nastúpime v plnej sile, aby sme dokázali, že si zaslúžime hrať v prvej päťke.“

Demišport liga – 1. liga ženy – 18. kolo – sobota 23.03.2024, 16.00 h – MMŠ Radvaň UT

MFK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 3:5 (1:2)

Góly: 11. Jančíková,  78. Havranová, 81. Briššová – 35. a 52. Masárová, 43. Suchá, 55. Levaiová, 83. Straková. ŽK: 88. Havranová – 27. Sýkorová, 87. Kunková, 90. Kubalová. Rozhodovali: Páleš – Šága, Tokár. Diváci: 50.

Zostava MFK Dukla: Izsáková – Mileiová, Ždánska, Havranová, Babínová (75. Dobrocká) – Veselová (C), Brandysová (89. Bibová) – Jančová (75. Voskárová), Jančíková (46. Skladaná), Mazúchová – Briššová.
Tréner: J. Boroviak.

Zostava AS Trenčín: Maliňaková – Kubalová, Kunková (C), Skovajsová, Sýkorová, Hudecová, Levaiová, Straková, Suchá (89. Zbínová), Masárová, Žitňáková (80. Sojková).
Tréner: P. Straka.