Futbalová jar sa rozbehla už aj na dedinách. Počas predposledného marcového víkendu boli v akcii mužstvá zo všetkých nižších súťaží. Zadarilo sa Slovenskej Ľupči či Priechodu. Náš fotograf Ivan Golembiovský zavítal do Seliec, kde si hráči Šalkovej schuti zastrieľali.

Hamšíkovci aj Podkonice remizovali, Zvolen s prvou jarnou prehrou

A-mužstvo RSC Hamsik Academy hostilo v sobotu 23. marca od 15.30 h na umelej tráve v Rudlovej v rámci 19. kola III. ligy Západ súpera z Bánovej. Hostia sa ujali vedenia v závere prvého polčasu zásluhou Petra Jasenovského, ktorý si nabehol za obranu na výborný pas Branislava Ďuranu a po trávniku prekonal Adriána Slančíka – 0:1. Hamšíkovci napokon získali aspoň bod. Kapitán Patrik Abrahám vyrovnal na 1:1 v 69. minúte z bieleho bodu strelou k pravej tyči. Abrahám so 14 gólmi aktuálne vedie tabuľku strelcov III. ligy Západ.

Denis Tomaškovič, tréner RSC Hamsik Academy pre klubový web: „Myslím si, že tie domáce zápasy sú stále o tom istom. Na to, že každý súper v lige je kvalitný, si vždy vieme vytvoriť veľa šancí, no trápime sa doma v koncovke. Aj dnes sme mali päť-šesť vyložených šancí, no bohužiaľ, nevyužili sme ich. Nezostáva nám nič iné, iba len ďalej na tom pracovať v tréningovom procese. Ja verím, že aj doma začneme strieľať góly. Musím ale pochváliť celé mužstvo za to, že sme všetci išli za víťazstvom do poslednej minúty. Veľmi ma teší, že do dnešného zápasu nastúpili dvaja hráči, ktorí sú vekom ešte dorastenci a podali výborný výkon. Toto je cesta, ktorou chceme ísť. Myslím si, že dnes chlapci dokázali, že si šancu zaslúžia.“

Podkonice privítali v nedeľu 24. marca o 15.00 h tabuľkovo vyššie postavenú Šaľu. Skórovať sa nepodarilo ani jednému mužstvu.

Róbert Jež, tréner FK Podkonice pre BBonline.sk: „Bol to vyrovnaný zápas, aj keď my sme mali veľkú príležitosť okolo 90. minúty, kde fantastickým zákrokom brankár Šale zachránil hosťom aspoň bod. Hráčom nemám čo vyčítať, pretože tam bola emócia. Bolo vidieť, že zápas chcú vyhrať. Myslím si, že sme o niečo boli kvalitnejší. Chceli sme hrať futbal, ale nakoniec z toho bola remíza. Proti tak dobrému súperovi, ako je Šaľa, sme boli o niečo lepší, ale bohužiaľ to nevyšlo. Ja chcem vyhrať každý zápas a aj hráčom som pred zápasom povedal, že neberieme nič iné ako víťazstvo. Nepozerali sme sa na to, kto je ako na tom v tabuľke. Hráčom ale nemám čo vyčítať, pretože na ihrisku nechali naozaj všetko aj napriek tomu, že ten terén nebol dobrý pre mužstvo, ktoré chce hrať futbal. Myslím si, že v tomto zápase sme to boli my. Nakoniec ten bod berieme, Šaľa je dobrý súper, má dobrých, skúsených hráčov, ostrieľaných aj ligou. Napriek tomu, že sme stratili dva body, som po zápase hráčom povedal, že som spokojný s tým, ako k tomu pristúpili.“

Zvolen zaznamenal vo Veľkých Ludinciach prvú jarnú stratu bodov. V závere prvého polčasu inkasovali hostia z penalty vôbec prvý gól v jarnej časti. Pokutový kop plynul zo spornej situácie, kedy útočiaci hráč Veľkých Ludiniec v súboji poslal k zemi Pavla Telúcha, ktorý v páde zasiahol súpera. Po zmene strán domáci pridali dva góly a na konečných 3:1 znížil v závere stretnutia Austin Agwata, ktorý sa pred bránou najlepšie zorientoval po štandardke v podaní Patrika Prikryla z ľavej strany. Futbalisti MFK Zvolen sa však napriek prehre vo svojej nováčikovskej sezóne naďalej držia na čele tabuľky III. ligy Západ. Tréner Dušan Tóth sledoval duel len z hľadiska, keďže si odpykával trest za červenú kartu. Mužstvo viedol z lavičky jeho asistent Ján Kováč.

Dušan Tóth, tréner MFK Zvolen pre BBonline.sk: „Pripravili sme sa veľmi dobre, aj nám to vychádzalo ako tak podľa našich predstáv. Akurát šance, ktoré sme si vypracovali v prvom polčase, sme nedokázali využiť. Súpera sme eliminovali, nepustili sme ich k ničomu, nemali ani jedno zakončenie v prvom polčase. V závere prvého polčasu, stál som v hľadisku asi dvadsať metrov od toho, rozhodca zapískal nepochopiteľnú penaltu, kedy aj domáci hráči začali cúvať, že to bol útočný faul. A on kázal na penaltu, takže pre mňa nepochopiteľná situácia. To nemalo nič spoločné s futbalom, čo on vymyslel. Druhý polčas sme začali nekoncentrovane a inkasovali sme z prvej štandardnej situácie. Nebudem hovoriť o tom, že sa rozohrávala o desať-pätnásť metrov inde ako sa mala. V prvom rade to bolo tým, že sme neboli koncentrovaní. Potom sme vyvinuli obrovské úsilie na to, aby sme ten výsledok nejako zvrátili. Samozrejme, boli tam nejaké okienka a súper využil rýchly protiútok na 3:0. Zápas ale nebol stále stratený, lebo sme boli dominantní, ale nevyužili sme šance, dali sme len jeden gól. Súper dal z dvoch striel tri góly, takže klobúk dole pred ním. Pre nás smolný zápas. Bol to jeden z našich najlepších výkonov vonku, ale výsledok je aký je.“

III. liga Západ – 19. kolo

RSC Hamsik Academy Banská Bystrica – TJ Jednota Bánová 1:1 (0:1)

Góly: 69. Rosenberger (pen.) – 43. Jasenovský. ŽK: 39. P. Hanes, 78. Netolický, 81. Mlkvik – 57. Horecký, 59. Isaiah, 78. Zavadzan, 80. Ďurana. Rozhodovali: Parilák – Lenický, Dubravec. Diváci: 130.

Zostava RSC Hamsik Academy: Slančík – Ždánsky, Jenat, Kapor, Netolický – Holub, P. Hanes (71. Mlkvik) – Somov (87. Beran), Jančo, Krištof (46. S. Hachek) – Abrahám (C).
Tréner: D. Tomaškovič.

FK Podkonice – FK Slovan Duslo Šaľa 0:0 (0:0)

ŽK: 23. Patrnčiak, 35. D. Rusko, 88. Selecký – 21. Krivošík, 25. Kotlár, 88. Hučko. Rozhodovali: Henček – Šága, Vašš. Diváci: 225.

Zostava FK Podkonice: Gábriš – Očenáš, Turňa (C), A. Molčan – Mózer, Melich, D. Molčan (71. T. Cimerman), Patrnčiak (59. Lukáčik) – D. Rusko, Kostúr, Selecký.
Tréner: R. Jež.

TJ Družstevník Veľké Ludince – MFK Zvolen 3:1 (2:0)

Góly: 43. Orávik (pen.), 45+1. Baláž, 56. Rák – 86. Agwata. ŽK: 27. Pánsky, 71. Janek, 88. Horniak – 40. Konder, 51. J. Kováč (RT), 86. Prikryl, 90. Nosko. Rozhodovali: Cvengroš – Lauer, Krivošík. Diváci: 200.

Zostava MFK Zvolen: Krejčí – Gaško, Nosko, Prikryl – Telúch (84. Muráň), Snitka (C), Konder (84. Blahutiak), Šteiniger (60. Sučák) – V. Tóth – Agwata, Starší (60. Solivajs).

Badín prevahu nepretavil, Medzibrodu neprišiel súper

Mužstvo Badína na úvod jarnej časti štvrtej ligy remizovalo v sobotu bez gólov v Tvrdošíne.

Miroslav Hudec, tréner ŠK Badín pre BBonline.sk: „Počas celého zápasu sme mali prevahu a hralo sa prakticky len na polovici Tvrdošína. Domáci sa zamerali hlavne na bránenie vlastnej šestnástky a nakopnutie lopty na jediného vysunutého útočníka. V prehustenom priestore sme sa veľmi ťažko presadzovali a keď sme sa aj dostali do dobrej pozície, zle sme to vyriešili. Chýbala presnosť a rozvaha. V sobotu sme dva body stratili.“

Medzibrod mal hrať v nedeľu proti druhému Makovu, ktorý však trápia existenčné problémy s mužským futbalom. Hostia nepricestovali, a tak bude duel s najväčšou pravdepodobnosťou skontumovaný v prospech domácich.

Majstrovstvo regiónu Stred – VI. liga – 14. kolo

ŠK Tvrdošín – ŠK Badín 0:0 (0:0)

ŽK: 62. Jašušák, 65. Tomaštík – 61. V. Slovák, 65. M. Caban, 90. Vician. Rozhodovali: Kuteľ – Kosturský, Burger. Diváci: 100.

Zostava ŠK Badín: Sršeň – Pavlík, V. Slovák, Studený (75. Mesiarik), Kolláti, M. Caban, Koctúr (83. Volko), Bíreš (C), Rafanides, Výlupok, Vician.

Ľupča odštartovala jar víťazne

Piatoligová Slovenská Ľupča vo svojom prvom jarnom vystúpení bodovala naplno v sobotu v Čiernom Balogu. Hostí poslal do vedenia už v 7. minúte Michal Čief a ich vedenie zdvojnásobil v 77. minúte Jakub Chromek. Partizán síce krátko nato skorigoval priebežný stav, ale hráči Ľupče už tesné vedenie ubránili.

V. liga skupina Juh – 14. kolo

ŠK Partizán Čierny Balog – OFK Slovenská Ľupča 1:2 (0:1)

Góly: 82. Auxt – 7. Čief, 77. J. Chromek. ŽK: 22. Nepšinský, 23. Auxt – 39. V. Giertl, 81. J. Chromek. Rozhodovali: Holas – Debnár, Čutka. Diváci: 100.

Zostava OFK Slovenská Ľupča: M. Gašperan – Sládeček, Riša, P. Lakomčík (C), J. Medveď, V. Giertl, Čief (62. M. Bartoš), Ternuščák (75. Dula), Pet. Vajda (62. J. Chromek), Bobok (90. Szarowski), Kostúrik (75. Foltáni).

Šalková naložila Selciam, Sásová doma prehrala

Líder VI. ligy skupiny C zo Sásovej hostil v sobotu Krupinu, proti ktorej sa strelecky nepresadil a prehral najtesnejším rozdielom. Jakub zas v prvom jarnom kole nebodoval v nedeľu v Lovči. Viac sa darilo Priechodu, ktorý po troch góloch v prvom polčase zvíťazil v nedeľu v Bacúchu. Rezerva RSC Hamsik Academy zvíťazila v nedeľu v Hliníku nad Hronom aj vďaka dvom presným zásahom Mareka Puškára.

Odohralo sa aj šiestoligové derby, v ktorom tretia Šalková naložila v nedeľu predposledným Selciam sedmičku, pričom hetrikom sa zaskvel Miroslav Revaj. Domáci hrali od 15. minúty o desiatich, keďže červenú kartu videl Mário Maruniak. Zo stretnutia FK Selce – FK Šalková vám prinášame aj fotogalériu, ktorú nájdete pod článkom.

VI. liga skupina C – 14. kolo

ŠK Sásová – MFK Strojár Krupina 0:1 (0:0)

Gól: 49. Sporiš. ŽK: 14. Veselovský, 54. Radoš – 21. Babiak, 27. Crichel, 52. Mokoš, 56. Selecký, 63. Záchenský. Rozhodovali: Kaliňák – Gallo, Dobosová. Diváci: 150.

Zostava ŠK Sásová: Čavoj – Radoš (57. M. Turčan), Brašeň, Malík (74. A. Dubovický), Marković, M. Tkáč, Ďurta, Veselovský (76. Stacho), Straka, Savić (C), R. Turčan.
Tréner: A. Dubovický.

FK Selce – FK Šalková 0:7 (0:4)

Góly: 3., 8. a 31. Revaj, 7. a 69. Mikulec, 52. Šimčík, 68. Pázmány. ŽK: 84. Penksa, 87. Švantner. ČK: 17. Maruniak. Rozhodovali: Hanes – Fábry, Kruppa. Diváci: 50.

Zostava FK Selce: M. Kučera – Švantner, Sochor, Miartuš, Maruniak, V. Túry (46. Fodor), M. Blaško (C), Gallay, J. Túry, Klačan, Penksa.
Tréner: P. Flasík.

Zostava FK Šalková: Gnida – Pet. Dobrík (C), Štubniak, Revaj, Šimčík (59. Matis), Mikulec, Majer (80. Lašút), Libič (59. Hlavatý), Palovič, Pázmány, Štubian (76. Mastiš).
Tréner: D. Vernarský.

TJ Lovča – TJ ŠK Sokol Jakub 3:1 (2:0)

Góly: 3. a 11. A. Urgela, 85. Aksentijević – 90. Mišány. ŽK: 56. Mišány, 59. Bednár, 73. Handzuš. ČK: 87. K. Viglaský (RT Jakub). Rozhodovali: Pažický – Kaliňák, Markovič. Diváci: 250.

Zostava TJ ŠK Sokol Jakub: Nemček – Mišány (C), Badinský, Bednár, Datko (85. Chmelík), Kubacký, Majoroš (77. Macko), R. Greško, Samson, Laktiš, Handzuš.
Tréner: J. Slobodník.

FK 09 Bacúch – OFK 1950 Priechod 1:3 (0:3)

Góly: 58. Lenďák – 14. Pat. Vajda, 31. Štulajter, 40. Fojtík. ŽK: 41. Bútora, 79. Lenďák, 80. Stasík – 45. Rakyta, 90. Lasheen. ČK: 90. Stasík (po druhej ŽK) – 79. Rebek. Rozhodovali: Petrík – Bulla, Račko. Diváci: 110.

Zostava OFK 1950 Priechod: Vesel (C) – R. Reptiš, Pat. Vajda, Rebek, P. Reptiš, Fojtík (68. P. Slobodník), Janík (46. Chrobák), Vozár, Rakyta (46. Lasheen), H. Kollár (86. Hudec), Štulajter (90. Barta).
Tréner: N. Dikácz.

OFK Hliník nad Hronom – RSC Hamsik Academy B 2:3 (1:2)

Góly: 20. Kliman, 57. Domiňák – 14. a 48. Puškár, 30. Palko. ŽK: 61. Neto – 23. Puškár, 89. Sláva, 90. Dovec. Rozhodovali: Jačmeník – Kováč, Polomský. Diváci: 150.

Zostava RSC Hamsik Academy B: Dovec – Jursa, Boľf, Žirko, F. Hraško (C), Mlynárik (88. Sláva), Palko, Mandík, Puškár, Tomahogh, Beran.

Poniky otočili duel v Malachove

Počas predposledného marcového víkendu sa dohralo aj prvé jarné kolo 7. ligy Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica. Malachov po obrate viedol od 60. minúty 2:1, ale potom otočili stav stretnutia Poniky, a to zásluhou Andreja Piara, ktorý skóroval dvakrát. Brusno uštedrilo debakel posledným Strelníkom, béčko Podkoníc doma v Lučatíne podľahlo lídrovi z Jasenia a Ľubietová prehrala v Michalovej.

Tajov v dohrávke deklasoval Dolnú Lehotu

Prvé jarné kolo 8. ligy ObFZ BB je na programe až počas veľkonočného víkendu, ale jeden duel sa už tento rok odohral. Tajov v dohrávke 9. kola nedal šancu Dolnej Lehote.