Futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica v sobotu na pôde suverénnej Myjavy neprekvapili. Inkasovali až desať gólov.

Víťazky posledných dvoch ročníkov najvyššej slovenskej ženskej súťaže otvorili skóre už v prvej minúte a v štvrtej už platil stav 2:0. Duklistky v 12. minúte znížili na 2:1 zásluhou Lenky Mazúchovej, ktorá z priameho kopu spoza šestnástky upratala loptu k ľavej tyči. Išlo však o jediný gól hostiek. Myjavčanky, ktoré vedú tabuľku s jedinou prehrou, na ihrisku dominovali a napokon nastrieľali až desať gólov, pričom hetrik skompletizovala Dominika Kucharčíková. Napriek vysokej prehre už ženy MFK Dukla majú zaistenú účasť v nadstavbovej skupine o titul. Základnú časť Demišport ligy zakončia v sobotu 23. marca o 16.00 h na Mestskom mládežníckom štadióne, kde privítajú AS Trenčín.

Povedali o zápase

Martin Iliaš, asistent trénera MFK Dukla ženy: „Tento zápas nám nevyšiel. Problémy začali už pred zápasom, keď náhle vypadli viaceré hráčky. Od začiatku sme robili chyby, súperovi dali tak luxusne veľa priestoru, že aj o mnoho slabší súper by nás trestal. Rýchle góly v úvodných minútach naštrbili naše sebavedomie a pohodu v tíme, s čím sme sa nevedeli po zvyšok zápasu vysporiadať. Našou úlohou je teraz sa zomknúť, na debakel zabudnúť a ukázať, že si všetci v tíme dokážeme od trénerov po poslednú hráčku pomáhať. Budúci týždeň budeme chcieť dokázať, že predchádzajúci zápas bol výnimkou potvrdzujúcou pravidlo, že ideme výkonnostne nahor.“

Natália Veselová, kapitánka MFK Dukla ženy: „Mrzí nás, že sme tento zápas nezvládli a skončil debaklom. Spravili sme množstvo chýb, ktoré proti takémuto súperovi znamenajú veľa inkasovaných gólov. Reálne sme v zápase boli asi len za stavu 2:0, keď sme strelili aj náš jediný gól, ale po tejto lepšej pasáži prišiel gól na 3:1, a ten nás zlomil asi najmä po psychickej stránke. Určite si z tohto zápasu máme čo odniesť, no asi nemá zmysel sa nad tým trápiť nejako dlho. Už v sobotu nás čaká zápas s Trenčínom, v ktorom potrebujeme vyhrať, aby sme do nadstavby išli lepšie naladené. Snáď sa už podobný výbuch v nadstavbovej časti neudeje a budeme v nej pravidelne bodovať.“

Demišport liga – 17. kolo – sobota 16.03.2024, 14.30 h – Myjava UT

Spartak Myjava – MFK Dukla Banská Bystrica 10:1 (6:1)

Góly: 1. a 35. Hucovičová, 4., 26. a 61. Kucharčíková, 22. Nárožná, 38. Kršiaková, 50. Ordzovenská, 69. Vredíková, 82. Bogorová – 12. Mazúchová. Bez kariet. Rozhodovali: Obeda – Osuský. Diváci: 50.

Zostava Spartak Myjava: Čermáková (46. Vančíková) – Kršiaková, Pirťanová (58. Honková), Nárožná, Kucharčíková, Vredíková (69. Letková), Neveďalová (C), Bogorová, Ordzovenská, Hucovičová, Matušicová (69. Durcová).
Tréner: E. Laco.

Zostava MFK Dukla: Izsáková (46. Izsáková) – Mileiová, Havranová, Ždánska, Jančová – Veselová (C), Brandysová – Mazúchová, Babínová, Skladaná – Briššová.
Tréner: J. Boroviak.