Futbalistky banskobystrickej Dukly odohrali v sobotu 12. novembra svoj posledný domáci jesenný zápas. Ženy MFK Dukla zdolali Ružomberčanky v súťažnom stretnutí vôbec po prvýkrát. V Kremničke nechýbal ani náš fotograf.

Priebeh duelu už od začiatku nasvedčoval, že to môže byť zápas o jednom góle. Vyložených šancí bolo pomenej, obe družstvá to občas skúsili spoza šestnástky, no nepresne. Domáce pohrozili po polhodine hry z rohového kopu z pravej strany, keď sa v skrumáži pred bránou dostali k niekoľkým dorážkam, no Ružomberčanky situáciu obetavými zákrokmi ubránili.

V 40. minúte si vypracovali príležitosť aj hostky, keď sa po centri z ľavej strany ocitla na prednej tyči voľná Bianka Bruníková, ktorá však netrafila loptu ideálne a minula bránu. Prvý polčas tak góly nepriniesol.

Po zmene strán sa obraz hry príliš nezmenil. Keďže išlo o súboj tabuľkových susedov a hralo sa o dôležité body, tak ani jedno družstvo nechcelo urobiť rozhodujúcu chybu. V 68. minúte však takmer otvorila skóre aktívna Lenka Mzúchová, ktorá odcentrovala z ľavého krídla a trafila brvno.

Hráčkam Dukly sa podarilo skórovať v 77. minúte. Laura Boháčiková zahrala aut rýchlo na Zuzanu Ninu Nárožnú, ktorá na ľavej strane vyhrala súboj s protihráčkou, následne obišla aj druhú a svoj individuálny prienik po ľavom krídle zakončila presnou strelou k bližšej tyči – 1:0.

Ružomberčanky mohli odpovedať hneď vzápätí, keď zachytili rozohrávku domácich pred šestnástkou, Lola Hudeková obišla brankárku Dukly, ale z hranice pokutového územia minula bránu. V záverečných minútach mali hostky k dispozícii priamy kop zo strednej vzdialenosti a Darina Hrúziková poslala loptu na bránu, ale Daryna Lukach podržala svoj tím výborným zákrokom. Ukrajinka si tak hneď pri svojom debute v bráne Dukly udržala čisté konto.

Ženy MFK Dukla zdolali Ružomberok v majstrovskom stretnutí vôbec po prvýkrát. Po záverečnom hvizde si užili aj ďakovačku s fanklubom, ktorý zavítal do Kremničky pred odchodom do Zlatých Moraviec. Na svoje kolegyne sa prišli pozrieť aj hráči mužského A-tímu Dukly, ktorí mali v Kremničke taktiež zraz pred odchodom na ich posledný jesenný zápas.

Ženy Dukly zakončia jesennú časť v sobotu 19. novembra od 11.00 h v Trnave súbojom s domácim Spartakom.

Jaroslav Boroviak, tréner MFK Dukla ženy pre mfkdukla.sk: „Myslím, že dievčatá dnes môžu byť na seba právom hrdé, jedná sa o naše prvé víťazstvo nad Ružomberkom v tejto kategórii vôbec, zároveň sme súperovi oplatili aj dve tohtosezónne prehry o gól. Ružomberok je komplexný tím, ktorý nemá nejaké väčšie slabiny, dokáže hrať rýchlo, silovo aj kombinačne, takže dievčatá vedeli, že súperovi nesmú nechať veľa priestoru na jeho hru. Väčšina zápasu sa odohrávala bez nejakých väčších šancí, či už na jednej alebo druhej strane, keďže obidva tímy si plnili dobre svoje defenzívne úlohy. Tu by som určite chcel pochváliť aj naše dievčatá, ktoré sa snažili eliminovať streľbu súpera aj zo vzdialenejších pozícií, a v tomto smere tak pomôcť Dashy Lukach, ktorá zaskakovala za Dominiku Kopernickú a celý druhý polčas bola v neľahkej situácii, keďže chytala priamo oproti slnku. Som rád, že v kľúčovom okamihu to na seba zobrala Zuzana Nina a pekným prienikom a zakončením nás poslala do vedenia. Po vstrelenom góle sme sa možno až príliš stiahli do defenzívy a koledovali si o vyrovnávajúci gól, nakoniec však dievčatá na čele s brankárkou úspešne zvládli viaceré náročné situácie.“

Daryna Lukach, brankárka MFK Dukla ženy pre mfkdukla.sk: „Som veľmi rada, že v mojom premiérovom zápase na poste brankárky v ženskej lige som pomohla tímu k takémuto dôležitému víťazstvu. Podľa očakávaní boli Ružomberčanky rýchle, bojovné a silné na lopte. Moje spoluhráčky mi to však uľahčili, keď súpera nepúšťali do nejakých vyložených šancí alebo do častej streľby na bránu. Veľmi náročné to bolo v posledných pätnástich minútach po našom góle, keď nás súper dostal pod tlak, kopal viacero rohov a štandardnú situáciu, ktorú sa mi našťastie podarilo vyboxovať nad brvno. Nakoniec sa nám tento tlak podarilo ustáť, a to aj za výdatnej podpory našich fanúšíkov, ktorým by som týmto rada poďakovala.“

DEMIŠPORT liga – 1. liga ženy – 13. kolo – sobota 12.11.2022, 11.00 h – Kremnička

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 1:0 (0:0)

Gól: 77. Nárožná. Bez kariet. Rozhodovali: Zemko – Vician, Jodas. Diváci: 60

Zostava MFK Dukla ženy: Lukach – Mileiová, Herbríková, Jančíková (16. Tesáková), Šimová – Veselová, Morovjanová (90. Brandysová) –  Boháčiková (89. Vojteková), Nárožná, Mazúchová – Havranová