Univerzitná hokejová súťaž EUHL pokračovala v prvý februárový deň ďalším stretnutím. Postarali sa oň hráči UMB Hockey Team, ktorí privítali na domácom ľade hokejistov z košickej University Spartacus. Tí mali po štyroch vystúpeniach na konte iba jedinú výhru, a tak ich pod Urpínom nečakalo nič jednoduché, čo sa napokon aj potvrdilo.

Vstup do stretnutia bol pomerne opatrný a v porovnaní so zvyškom zápasu aj o čosi vyrovnanejší. Prvý presný zásah prišiel až v 7. minúte a postaral sa o to vo forme hrajúci Sapár, ktorý dostal v priestoroch pred bránou trestuhodne veľa času a miesta na gólovú dorážku. Minútu po góle prišiel likvidačný zákrok hosťujúceho Rychvalského, pre ktorého duel skončil a UMB mala k dispozícii až päťminútovú presilovku. Paradoxne však druhý gól prišiel za vyrovnaného počtu na ľade, počas vylúčenia Gondu zvyšoval na 2:0 Kamzík. Domáci pridali v 12. minúte aj tretí gól, ten prišiel už v početnej výhode a zabezpečil ho Novodomec, ktorého spoza brány našiel Slivka. V 17. minúte pridal štvrtý gól UMB Hockey Team-u produktívny obranca Vlk a hosťami to už začínalo vyzerať zle-nedobre. V poslednej minúte úvodnej dvadsaťminútovky vykresal nádej pre košický tím Vereš, ktorý 11 sekúnd pred sirénou zaznamenal čestný úspech hostí.

Od tohto momentu sa vlnila sieť už iba za brankárom Fedorom z University Spartacus a v 23. minúte pridal piaty gól domácich Štec. V prostrednej časti hry sa medzi strelcov zapísali aj Chamula, po ňom v presilovej hre o dvoch hráčov aj Gavura a v polovici zápasu upravoval už na 8:1 Janáček. V 36. minúte skóroval aj Čollák a do kabín sa tak odchádzalo za stavu 9:1.

UMB Hockey Team neostal nič dlžný svojej forme a o desiaty gól sa postarali už v prvej minúte tretej tretiny, tentokrát zásluhou Chamulu. Na ďalší gól sa čakalo do 49. minúty, kedy druhýkrát v stretnutí prekonal košického brankára Vlk. V 51. minúte dokázali domáci hokejisti opäť potrestať dvojicu vylúčených hráčov Košíc, v presilovej hre sa najprv presadil Slivka a v hre proti štvorici aj Janáček. V 59. minúte prišla veľká chvíľa pre Chamulu, ktorý skompletizoval svoj hetrik, no ešte neuzavrel skóre zápasu. O to sa totiž postaral 35 sekúnd pred záverečnou sirénou Kadlečík. UMB Hockey Team tak zvíťazil rozdielom niekoľkých tried a svojmu súperovi z Košíc „nasúkali“ celkovo až 15 gólov, zatiaľ čo domáci brankár Guštafík zastavil 23 z 24 striel.

Lukáš Opáth, tréner UMB Hockey Team: „Výsledok je vysoký, ale je to obraz celého procesu. Chalani hrajú pekný hokej, dá sa na to pozerať. Viem, že pre súperov to nie je vždy príjemné, ale ja som spokojný. Upozorňujeme chalanov, že play-off bude iné, bude náročnejšie a hrá sa na tri víťazné zápasy. My máme v hlave jeden cieľ a za tým ideme, takže toto poteší. Myslím si, že toto mužstvo na to má a že sa nám to podarí. Som rád, že ukazujeme, že takto sa to dá robiť. Tímy ako Košice, ktoré teraz začali, musia byť trpezlivé. Musia chápať, že sme sedem rokov v tom procese a snažíme sa to z roka na rok zlepšovať. Oni sa tam taktiež môžu dostať, ale nemôžu to očakávať za rok. Je to o procese, o robote a naozaj sa procesom dá dostať na takúto úroveň.“

Dušan Krehlík, tréner University Spartacus: „Ťažko sa to hodnotí… to bol veľký rozdiel tam. V prvej tretine sme ešte ako-tak hrali, ale vylúčenia zo začiatku a dostali sme štyri góly. Tam sme ešte mali šance, aby sme sa vrátili do zápasu a od druhej tretiny už z našej strany nie je čo hodnotiť. My sme si povedali pred zápasom, čo by sme mali hrať a ako by sme mali hrať. Vedeli sme, že domáci sú dobré mužstvo a že zozadu musíme hrať tak, ako chceme. Sledovali sme pár zápasov Bystrice ako hrali. Párkrát nám to tam vyšlo, urobili sme nejaký protiútok, ale nedali sme gól a potom štyri góly z predbránkového priestoru. Štyri dorážky, štyri góly, také góly nesmieme dostávať.“

EUHL – streda 01.02.2023 – Tipsport Aréna Banská Bystrica

UMB Hockey Team – University Spartacus 15:1 (4:1, 5:0, 6:0)

Góly: 7. Sapár (Bukovina, Kadlečík), 11. Kamzík (Krempaský), 12. Novodomec (Slivka), 17. Vlk (Slivka, Chamula), 23. Štec (Gonda), 26. Chamula (Novodomec, Slivka), 29. Gavura (Sapár, Kadlečík), 30. Janáček (Gonda), 36. Čollák (Chamula, Novodomec), 41. Chamula (Novodomec, Guštafík), 49. Vlk (Chamula, Novodomec), 51. Slivka (Chamula, Novodomec), 52. Janáček (Gonda), 59. Chamula (Novodomec), 60. Kadlečík (Sapár) – 20. Vereš (Duhoň). Rozhodovali: Žák – Mišek, Jakubec.

Zostava UMB Hockey Team: Guštafík (Niko) – Kadlečík, Vlk, Čollák, Bukovina, Petrík, Štec – Pokrievka, Chamula, Krempaský, Kamzík, Gavura, Gonda, Janáček, Forgáč,  Sapár, Novodomec, Tenkel, Humenaj, Slivka, Koptev

Zostava University: Spartacus: Fedor (Savčák) – Labanc, Fic, Lorinc, Georgiev, Čopko – Dorko, Brejčák, Peko, Dimun, Duhoň, Králik, Rychvalský, Vereš, Faith, Grega, Novák

8 SAPIENTA U23 6 1 4 0 1 20 27 -7 4

Najbližší duel čaká hokejistov UMB Hockey Team už v stredu 7. februára, kedy v bystrickej Tipsport Aréne privítajú študentov z pražskej Univerzity Karlovej. Stretnutie začína o 18. hodine.