Futsalisti MIBA Banská Bystrica si napravili chuť po predchádzajúcich troch prehrách, keď v tretí januárový piatok na domácej palubovke porazili ašpiranta na medailu z Prievidze.

Vedenia sa v stretnutí 12. kola extraligy už v prvej minúte ujali domáci, keď kapitán Peter Vajda v protiútoku prihral z pravej strany pred bránu Filipovi Samsonovi, ktorý z prvej upratal loptu k ľavej tyči brány hostí – 1:0. Mužstvo Prievidze odpovedalo v 5. minúte po tom, čo Marián Hudek išiel po dorážke vlastnej strely a prihral pred odkrytú bránu presne zakončujúcemu Fabiovi Torresovi Iborrovi – 1:1. Oba celky v prvej 20-minútovke výborne bránili, a skóre sa tak už do prestávky nemenilo. Oboch gólmanov pri šanciach podržali aj bránkové konštrukcie.

V úvode druhého polčasu si Banskobystričania prinavrátili vedenie, keď Filip Rafanides ušiel po pravej strane a vypálil presne k vzdialenejšej tyči – 2:1. V nasledujúcich minútach domáci obetavo bránili, pričom favorizovaní hostia hrali takmer neustále s vysunutým brankárom Tomášom Mičudom. Hráči MIBY si však vypracovali viac čistých gólových príležitostí a ďalšiu využili v 27. minúte. Svoj druhý gól pridal Samson, ktorý v pokutovom území naznačil strelu, následne si skvele zasekol brániaceho hráča a chladnokrvne prekonal Mičudu – 3:1.

Domáci potrestali power-play súpera v 33. minúte, keď Daniel Kohút ustál náročný súboj v strede ihriska a doviedol loptu do opustenej brány – 4:1. Futsalisti Prievidze sa však vrátili do zápasu v 35. minúte zásluhou bývalého hráča MIBY Hudeka, ktorý na zadnej tyči zblízka doklepol loptu do brány po prihrávke zľava – 4:2. Banskobystričanov trochu upokojil v 37. minúte Michal Konder, keď z vlastnej polovice trafil prázdnu bránu Prievidze – 5:2.

Hostia ale ešte v závere duel zdramatizovali. V 38. minúte doklepol Iborra do brány strieľanú Mičudovu prihrávku z uhla z pravej strany – 5:3. V predposlednej minúte stretnutia sa gólovo presadil bývalý gólman domácich Mičuda, keď v pokutovom území z otočky znížil na 5:4. V 40. minúte však Adam Vrábel zastavil nedovolene Vajdu, ktorý by išiel do prázdnej brány, a tak videl červenú kartu. Hráčom MIBY sa tak záverečné sekundy dohrávali v početnej prevahe jednoduchšie a cenné víťazstvo nad tabuľkovo vyššie postaveným súperom už ubránili.

Fotogalériu nájdete pod článkom…

Povedali o zápase pre BBonline.sk

Peter Vajda, kapitán MIBY: „Samozrejme, takéto víťazstvo vždy poteší. Obzvlášť, keď sme mali na sebe deku a nedarilo sa nám. Možno tá hra nebola taká zlá (v zápasoch predtým), ale nevedeli sme dať gól, nevedeli sme zakončiť. Prišli nám pomôcť skúsenejší, starší chalani a bolo to vidieť, že sme mali taký väčší pokoj v koncovke. Aj keď prvý polčas sme sa zase nejak trápili, ale v druhom polčase sme to konečne zlomili a zaslúžene sme vyhrali. Posledných desať minút bolo extrémne náročných. Každý na lavičke sme si hovorili, či ten čas nestojí, ale odbojovali sme to a odmakali jeden za druhého.“

Filip Rafanides, strelec druhého gólu MIBY: „My sme do každého zápasu nastavení, že chceme vyhrať. S Košicami a Levicami sme to herne neboli my, sami sme nevedeli, čo nám je. V Bardejove to už bolo herne dobre, ale tá defenzíva bola katastrofálna. Zvolili sme troška niečo iné. Zavolali sme chalanov, s ktorými hráme mestskú ligu. Zvolili sme, že ideme na ten kolektív, a vyplatilo sa to. Za mňa sme hrali perfektný zápas, aj do defenzívy. Dnes sme mohli vyhrať 20:3, hej… Zahodili sme nespočet šancí, ale bránili sme 35 minút dobre. Potom ku koncu tých päť minút nebolo bohviečo, ale vydreté víťazstvo, a to sa ráta.“

Niké Futsal Extraliga – 12. kolo – piatok 19.01.2024, 20.00 h – ŠH Dukla – B. Bystrica

MIBA Banská Bystrica – FSC Prievidza 5:4 (1:1)

Góly: 1. a 27. Samson, 22. Rafanides, 33. Kohút, 37. Konder – 5. a 38. Iborra, 35. Hudek, 39. Mičuda. ŽK: 25. Kohút, 32. Vajda – 10. Iborra, 17. Thanh, 40. Sedlárik (tréner), 40. Delunas. ČK: 40. Vrábel. Rozhodovali: Bublávek – Michna. Diváci: 115.

Zostava MIBA Banská Bystrica: Pecho (Šimo) – Čief, Rafanides, Samson, Kollár, Kršák, Kohút, Sojka, Pecník, Konder, Vajda (C).

Zostava FSC Prievidza: Mičuda – Laco, Vrábel, Iborra, Delunas (C), Bača, Hudek, Jančula, Thanh, Mokrý, Sobota, Burghardt, Xia, Gabužda.

12 1 2 9 22:70 5

Futsalisti MIBA Banská Bystrica odohrajú nasledujúci zápas v piatok 26. januára od 19.00 h, keď sa predstavia v Leviciach.