Futsalisti MIBA Banská Bystrica zakončili kalendárny rok piatkovou dohrávkou s Levicami. Na domácej palubovke prehrali po druhýkrát v rade, keď opäť doplatili na slabšiu efektivitu, zatiaľ čo súper chyby trestal.

Hostia otvorili skóre už v prvej minúte, keď Pavol Gabaš nakopol loptu pred bránu, kde sa presným tečom prezentoval Ivan Drozdov – 0:1. V nasledujúcich minútach si Banskobystričania vypracovali príležitosti na vyrovnanie, ale v koncovke sa trápili. Levičania medzitým dvakrát trafili tyč a v 16. minúte zdvojnásobili svoje vedenie. Po štandardke domácich vyrazili do protiútoku a Dmytro Fedyk prihral zľava pred odkrytú bránu, ktorú bez problémov trafil Valerii Vlasovych – 0:2.

Aj po zmene strán hráči MIBY zahadzovali šance. Futsalisti Levíc v 23. minúte potrestali ďalšiu chybu súpera, keď zachytili loptu pred bránou a po prihrávke Matúša Bielika skóroval zblízka Szabolcs Jakubík – 0:3. O pár desiatok sekúnd už platil stav 0:4, keďže Vlasovych dostal príliš veľa priestoru na ľavej strane ihriska, naviedol si loptu do lepšej pozície a presnou prízemnou strelou pridal svoj druhý gól v zápase. Hráči MIBY spolu s predchádzajúcim duelom s Košicami neskórovali už vyše 70 minút. V súboji s Levicami sa dočkali v 31. minúte, ale už bolo neskoro. Michal Čief získal loptu na pravej strane a prihral na os ihriska kapitánovi Petrovi Vajdovi, ktorý osamotený prestrelil brankára hostí Erika Bielika – 1:4. Výsledku dal konečnú podobu v 35. minúte Fedyk, ktorý si pred bránou narazil loptu s kapitánom Viliamom Rakicom a poľahky skóroval – 1:5.

Šimon Blihár, hráč MIBA Banská Bystrica: „Za mňa bol zápas veľmi vyrovnaný. V hre štyri na štyri sme podľa mňa boli lepší, no Levice mali veľmi dobre nacvičenú power-play, ktorú často využívali na upokojenie hry, čo nám až tak nevyhovovalo. My sme sa už druhý zápas trápili so zakončením, čo Levice využili a dali nám rýchle prvé dva góly. Sám som zahodil dve veľké šance, ktoré som na konci veľmi ľutoval. Až gólom Peťa Vajdu sme sa dostali do hry, no to už bolo neskoro na otáčanie stavu. Teraz nás čakajú skoro tri týždne pauzy na načerpanie nových síl a pripravenie sa na druhú časť sezóny.“

Niké Futsal Extraliga – dohrávka 4. kola – piatok 15.12.2023, 20.00 h – ŠH Dukla – B. Bystrica

MIBA Banská Bystrica – Futsal Team Levice 1:5 (0:2)

Góly: 31. Vajda – 1. Drozdov, 16. a 24. Vlasovych, 23. Jakubík, 35. Fedyk. Bez kariet. Rozhodovali: Botka – Nemček. Diváci: 50.

Zostava MIBA Banská Bystrica: Pecho (Šimo) – Čief, Vajda (C), Kršák, Solárik, Rafanides, Riša, Samson, Blihár, Kollár, Kaľavský.

Zostava Futsal Team Levice: E. Bielik – Rakica (C), Fedyk, Jakubík, M. Bielik, Gabaš, Drozdov, Víglaš, Vlasovych, Jakubík, Bielik.

10 1 2 7 19:55 5

Nasledujúci zápas odohrajú futsalisti MIBA Banská Bystrica v piatok 12. januára od 19.00 h v Bardejove.