Futsalistom MIBA Banská Bystrica piatkový duel proti Košiciam vôbec nevyšiel. Sieť súpera nerozvlnili a na domácej palubovke utŕžili debakel.

Po prvom polčase prehrávali Banskobystričania s tretím celkom tabuľky 0:3, čo bol stav, s ktorým sa dalo ešte niečo robiť. Po zmene strán však Košičania dominovali ešte viac, keď pridávali gól za gólom a napokon z toho bola desiatka. Hetrikom sa prezentoval Miroslav Ivan a Matúš Palfi, zatiaľ čo domáci nevedeli nájsť cestu, ako prekonať gólmana hostí Richarda Obermana. Futsalisti MIBY tak schytali facku, z ktorej sa potrebujú oklepať, aby sa vrátili k výkonom, ktoré podávali v zápasoch predtým.

Povedali o zápase pre BBonline.sk

Peter Vajda, kapitán MIBY: „Veľmi ťažko sa mi hodnotí takýto zápas, lebo z našej strany to bolo veľmi zlé. Asi najhorší zápas túto sezónu. To, na čo sme sa pripravovali, sme vôbec nerobili. Boli sme nekoncentrovaní, všade sme boli neskôr, každú jednu odrazenú loptu mal súper, neboli sme dôrazní… Proste sme hrali zle. Takýto zápas si musíte užiť a hrať naplno každú minútu, každé striedanie, no žiaľ, my sme to neurobili, a preto zápas dopadol ako dopadol. Samozrejme, treba dať kredit súperovi, ktorý hral presne tak, ako sme čakali – vysoký pressing, nebezpečné štandardné situácie. Ale bolo to kvôli tomu, že sme im to dovolili. Musíme zabudnúť na tento zbabraný zápas a sústrediť sa na posledný domáci zápas v tomto roku, ktorý chceme vyhrať. Týmto by som chcel aj pozvať ľudí, aby nás prišli povzbudiť a pomôcť nám k trom bodom, lebo si myslím, že ten futsal vieme hrať. Keď držíme spolu, môžeme poraziť kohokoľvek.“

Lukáš Riša, hráč MIBY: „Zápas nám v podstate nevyšiel po žiadnej stránke. Od začiatku sme sa nevedeli dostať do tempa, pôsobili sme zaspato. Súper bol pohyblivejší, dobre takticky pripravený. Naopak, my sme sa hľadali a gól by sme nedali asi ani do nedele. V úvode druhého polčasu sme mali dobré striedanie, chýbal kúsok, aby „Rafo“ (Filip Rafanides) dočiahol na prihrávku, bolo by 1:3 a zápas by mal možno úplne iný priebeh. Bohužiaľ, nestalo sa. Dostali sme facku, z ktorej sa treba poučiť. Súťaž sa preklápa do druhej polovice, všetko je otvorené a stále máme o čo hrať, čiže neskladáme zbrane. Budúci zápas s Levicami chceme odčiniť toto fiasko s Košicami a pripísať si tri body.“

Niké Futsal Extraliga – 10. kolo – piatok 08.12.2023, 20.00 h – ŠH Dukla – B. Bystrica

MIBA Banská Bystrica – Podpor Pohyb Košice 0:10 (0:3)

Góly: 5. Kuruc, 13. Korček, 16., 39. a 39. Palfi, 23., 23. a 36. Ivan, 35. a 40. Marton. ŽK: 34. Čief – 32. Korček. Rozhodovali: Matula – Polomský. Diváci: 100.

Zostava MIBA Banská Bystrica: Pecho (Šimo) – Čief, Vajda (C), Kršák, Solárik, Rafanides, Riša, Samson, Blihár, Kollár, Kaľavský.

Zostava Podpor Pohyb Košice: Oberman – Mat. Kuruc, Mar. Kuruc, Korček, S. Bačo, Marton, Ivan, Sasák, Matis, Terpaj, Palfi.

10 1 2 7 19:55 5

Nasledujúci zápas odohrajú futsalisti MIBA Banská Bystrica opäť na domácej palubovke v Športovej hale Dukla, kde v piatok 15. decembra o 20.00 h privítajú Levice.