Volejbalistky VK Pirane Brusno v sobotu privítali v Slovenskej Ľupči mladé hráčky tímu Projekt RD SVF. Z duelu, v ktorom Brusnianky potvrdili rolu favorita a zvíťazili jednoznačne v troch setoch, vám prinášame aj fotogalériu a pozápasové vyjadrenia.

Prvý domáci zápas v roku 2022 bol pre Pirane zároveň posledným domácim stretnutím v základnej časti Niké Extraligy žien v sezóne 2021/2022. Brusnianky potrebovali pred stretnutím 18. kola už len jedno víťazstvo na to, aby si do nadstavbovej časti zabezpečili miesto v prvej štvorke. Súperom im bol Projekt RD SVF – výber do 17 rokov, ktorý sa skladá z hráčok centra olympijskej prípravy v Nitre, ale aj mladých volejbalistiek viacerých slovenských klubov.

Pirane dominovali od úvodu zápasu, keď si najmä úspešnými smečmi vypracovali vedenie 9 – 2. Mladé volejbalistky Projektu však nezložili zbrane, znížili na 10 – 9 a neskôr aj vyrovnali na 15 – 15. Nasledujúci priebeh prvého dejstva už ale patril domácemu tímu, ktorý dovolil súperovi získať už len dva ďalšie body a vyhral prvý set 25 – 17, keď setbal premenila smečom Sára Dlhošová.

Druhý set bol spočiatku vyrovnaný, keď sa hráčky Projektu držali s domácimi na kontakt. Pirane zaznamenali od stavu 15 – 12 štyri víťazné lopty v rade, čím si vytvorili rozhodujúci náskok v druhom sete, ktorý vyhrali 25 – 16. Aj tretí set patril skúsenejším Brusniankam, ktoré si hneď v úvode tretej časti zápasu vytvorili komfortný náskok. Hosťujúci mládežnícky výber síce znížil na rozdiel štyroch bodov (15 – 11), ale Pirane ani v treťom sete drámu nepripustili, opäť si vybojovali náskok a po premenenom mečbale v podaní Lenky Kvasnovej si pripísali presvedčivé víťazstvo, čím pozitívne zareagovali na predchádzajúcu prehru v Bratislave. Brusnianky si tak zabezpečili do nadstavbovej časti miesto v prvej štvorke, kde si zmerajú sily s Nitrou, bratislavskou Sláviou a Novým Mestom nad Váhom. Volejbalistky Brusna čaká v základnej časti už len jeden zápas – utorková odveta s Projektom RD SVF v Nitre.

Na domácej strane sa bodovo najviac darilo kapitánke Danijele Nikić, ktorá si pripísala 14 bodov. S 13 bodmi jej sekundovala momentálne najlepšie podávajúca hráčka súťaže Venezuelčanka Johenlis Belisario a 10 bodov zaznamenala Sára Dlhošová. Všetky tri spomínané hráčky sa prezentovali desiatimi úspešnými smečmi. Už v druhom zápase po sebe sa na poste smečiarky predstavila liberka Ema Tomková, keďže Michaela Kánová počas tohto víkendu zarezáva v slovenskej reprezentácii do 17 rokov na turnaji v chorvátskom Zadare. Za hráčku zápasu na domácej strane bola vyhlásená blokárka Tereza Podhradská, ktorá premenila na bod tri zo štyroch smečov a pripísala si aj tri úspešné bloky. Na strane hostí si ocenenie vyslúžila Deana Valentová, ktorá získala pre svoj tím 10 bodov.

Kristian Michailov, tréner VK Pirane pre svf.sk: „Sme veľmi šťastní z tohto víťazstva. Som rád, že družstvo ukázalo plnú koncentráciu a sústredenie sa na zápas len dva dni po ťažkom dueli v Bratislave proti VKP. Hrali sme šikovne a trpezlivo. To vyústilo do dobrého výsledku. Držíme sa nášho plánu, rozoberieme si tento zápas, aby sme boli pripravení na utorňajšie stretnutie proti tomuto istému súperovi ešte lepšie.“

Tereza Podhradská, blokárka a hráčka zápasu VK Pirane Brusno: „Hralo sa mi veľmi dobre, mali sme po celý čas zápas pod kontrolou, aj keď občas sa stalo, že sme sa museli viac pohnúť za loptou, viac sa zobudiť, ale som naozaj rada, že sme mali zápas pod kontrolou. Na začiatku zápasu sme si povedali, že nemôžeme povoliť a musíme ísť do toho naplno, pretože sa stále jedná o umiestnenie. Tešíme sa na odvetu v Nitre.“

Natália Vrabcová, nahrávačka VK Pirane Brusno pre BBonline.sk: „My sme šli do zápasu s tým, že nebude až taký jednoduchý, pretože dievčatá z Projektu sú veľmi dravé, šikovné a hlavne bojovné. Mali sme cieľ vyhrať, čo sme splnili a som veľmi rada, že sa do hry zapojili všetky dievčatá. Základnú časť hodnotím pozitívne, mali sme cieľ byť v tej vrchnej časti, čo sa nám podarilo. Ešte máme jeden zápas s Projektom a ak ho vyhráme 3:0, posunieme sa ešte o jednu priečku vyššie.“

Ema Tomková, (v tomto zápase) smečiarka VK Pirane Brusno pre BBonline.sk: „Sme veľmi radi, že sme tento zápas zvládli bez problémov. Po celý čas sme kontrolovali hru, plnili sme všetky taktické pokyny a prinieslo to úspech. Na každý zápas v základnej časti sme sa veľmi dobre pripravovali, takže naše víťazstvá boli oddreté a sme vďačné, že sme sa umiestnili v prvej štvorke. Po dlhom čase som si znovu oprášila smečiarske schopnosti a som rada, že som sa ujala celkom dobre.“

Marek Maličký, tréner Projekt RD SVF pre svf.sk: „Brusno nás tlačilo dobrým podaním, z čoho pramenila aj nepresnosť na príjme a následne na nahrávke. Ako svetlé momenty sa ukazujú útoky do smerov, ktoré sme trénovali. Naopak, viackrát v zápase sme nedokázali precízne dodržať jasný takticky pokyn v obrane na sieti. V odvete v utorok musíme predviesť bojovnejší výkon celého družstva s väčšou efektivitou.“

Niké Extraliga ženy – 18. kolo – sobota 8. 1. 2022 – S. Ľupča

VK Pirane Brusno – Projekt RD SVF 3:0

Sety: 25 – 17, 25 – 16, 25 – 16. Rozhodovali: Niklová a Andrejčák. Stretnutie sa odohralo bez prítomnosti divákov.

Zostava VK Pirane Brusno a body: Tomková 4, Podhradská 7, Belisario 13, S. Dlhošová 10, Nikić 14, Vrabcová 2, liberka: Sujová (Montero 1, Kvasnová 3, S. Kováčová 0). Tréner: K. Michailov.

Zostava Projekt RD SVF a body: Valentová 10, Kartíková 6, Siládiová 6, Jozeková 7, Baráthová 4, Hvozdová 0, liberka: Miková (Ondrejková 0, Slivková 0, Čilijaková 0, Štermenská 0, Bobáňová 1). Tréner: M. Maličký.

Hráčky zápasu: Tereza Podhradská (VK Pirane Brusno) – Deana Valentová (Projekt RD SVF)

Analýza bodov: Útoky: 40 – 22. Esá: 6 – 6. Bloky: 8 – 6. Chyby súpera: 21 – 15.

Aktuálnu tabuľku Niké extraligy žien nájdete tu. Volejbalistky VK Pirane Brusno sa najbližšie predstavia v Nitre, kde si v utorok 11. januára od 18.00 h v rámci dohrávky 9. kola Niké Extraligy žien opäť zmerajú sily s Projektom RD SVF.