Zatiaľ čo v 1. kole III. ligy Západ Podkonice prehrali v Častkovciach a Hamšíkovci doma remizovali, v 2. kole si mužstvá z banskobystrického regiónu úlohy vymenili. Zo zápasu RSC Hamsik Academy v Častkovciach vám prinášame aj fotogalériu.

Hamšíkovci v Častkovciach neskórovali

A-mužstvo RSC Hamsik Academy vycestovalo v sobotu 13. augusta do Častkoviec, kde o 17.00 h nastúpilo na stretnutie 2. kola III. ligy Západ. V úvode zápasu pohrozili hostia dvomi streleckými pokusmi. Kollátiho strela z voleja spoza šestnástky nad bránu, Marchukove zakončenie z pravého krídla zas do rukavíc domáceho gólmana. V 16. minúte sa na opačnej strane preštrikoval do šestnástky domáci Zelenay a Kolláti zmaril jeho tutovku sklzom.

V úvode druhého polčasu kapitán hostí Kohút z priameho kopu netrafil bránu a krátko na to mieril Kolláti len do stredu svätyne Častkoviec. Brankár Hamšíkovcov Adam Krejčí predviedol skvelý zákrok v 72. minúte pri hlavičke Sládeka po centri z pravej strany. Z následného rohového kopu už ale hráči Častkoviec skórovali, keď sa presnou hlavičkou presadil kapitán domácich Jozef Halás – 1:0.

V závere zápasu si už hráči RSC Hamsik Academy vyloženú šancu na vyrovnanie nevypracovali. Domáci naopak hrozili z brejkov a po jednom z nich trafil brvno Krejčího brány striedajúci Jibril. Hráči Častkoviec napokon v závere zápasu tesnú výhru ubránili, pričom v posledných minútach nazbierali štyri žlté karty.

Peter Venglarčík, hlavný tréner A-tímu RSC Hamsik Academy: „Rozhodla štandardná situácia zo 73. minúty. Dovtedy sme boli v defenzíve stopercentní, ale v ofenzíve sme toho neukázali veľa. Bol to skôr taký náročný fyzický duel, ale zvládali sme ho fajn. Mrzí ma inkasovaný gól, lebo to je pre mňa neakceptovateľné, aby sme takto pristúpili k bráneniu rohového kopu. O to viac ma to mrzí preto, že sme sa cez týždeň v dvoch tréningových jednotkách venovali konkrétne tejto činnosti, a potom sa v zápase stane toto… Ja osobne som veľmi smutný. Nemôžeme si dovoliť strácať body takýmto spôsobom. To, že strácať body budeme, tak ako ich budeme aj získavať, je jasné, ale takýmto spôsobom je to neakceptovateľné.“

Peter Kolláti, obranca RSC Hamsik Academy: „Bol to typický medzišestnástkový zápas s minimom šancí na oboch stranách. Vedeli sme, že nás nečaká nič ľahké a že to bude asi len o jednom góle. Žiaľ, súper využil jednu šancu, ktorú mal zo štandardnej situácie a stačilo mu to na výhru. V takýchto zápasoch nebude už len stačiť bojovnosť, ale budeme musieť byť sebavedomejší, hlavne smerom dopredu, nebáť sa niečo vymyslieť. Musíme na tomto popracovať, lebo kvalitu na to máme, len to treba preniesť už aj na ihrisko, lebo bez strely na bránu sa nedá vyhrať. Dúfam, že v najbližšom zápase to už strhneme na našu stranu a budeme po zápase spokojnejší.“

III. liga Západ – 2. kolo – sobota 13.08.2022 – Častkovce

OK Častkovce – RSC Hamsik Academy 1:0 (0:0)

Gól: 73. Halás. ŽK: 30. Sládek, 78. Minaroviech, 88. Majkút, 89. Kišac, 90. Zelenay, 90. Fako – 41. Šteiniger, 45. Kohút, 76. Gaško. Rozhodovali: Bláha – Kardelis, Cabaj. Diváci: 150

Zostava RSC Hamsik Academy: Krejčí – Kolláti, Kapor, Gaško, Kohút (C) – Jovančević (77. Ždánsky), Neušel (84. Vavák) – Marchuk (77. Jackuliak), Sojka, Iseni – Šteiniger
Tréner: P. Venglarčík

Podkonice nevyužili presilovku v záverečnej polhodine

Približne 250 divákov si v nedeľu 14. augusta o 17.00 h našlo cestu na futbalový štadión v Podkoniciach, kam pricestovalo mužstvo Nových Zámkov. V tomto stretnutí 2. kola III. ligy západ však ani jeden tím neskóroval. Podkoničania nevyužili početnú prevahu, ktorú mali od 57. minúty po druhej žltej karte Lukáša Turana.

III. liga Západ – 2. kolo – nedeľa 14.08.2022 – Podkonice

FK Podkonice – FKM Nové Zámky 0:0 (0:0)

ŽK: 38. Mat. Turňa, 70. Melich – 32. Turan, 40. Szénási, 55. Nevolný, 62. Varga. ČK: 57. Turan (po druhej ŽK). Rozhodovali: Malárik – Uram, Vašš. Diváci: 250

Zostava FK Podkonice: Gábriš – Mihálik, Dlhoš, Očenáš, Selecký, Koreň, Mat. Turňa (C), Baliak (46. Melich), Mózer, Kostúr (85. Čilík), Sedliak (58. Kostúrik)

11
RSC HAMSIK ACADEMY Banská Bystrica, o. z.