Desiatky Banskobystričanov si v sobotu nasadili mikulášske kostýmy a pre dobrú vec aj tento rok zabehli trasu z Europa SC na Námestie SNP.

Celkom 113 registrovaných účastníkov sa zúčastnilo 4. ročníka charitatívneho Mikulášskeho behu v Banskej Bystrici, ktorý zorganizovali Crazy WoMen Active Planet a Active Planet outdoor centrum, ktoré stojí aj za ďalšími obľúbenými bežeckými podujatiami v regióne, ako Bystrický Vertikal, Beh na Urpín či Beh na Pustý hrad vo Zvolene.

Trasa, ktorá merala približne dva kilometre, viedla z námestia vstupom do Europa SC cez Hušták a Dolnú ulicu pod Mariánsky stĺp na Námestí SNP. Zábavné podujatie, v ktorom nejde o víťazstvo, ale najmä o dobrú zábavu, má však každoročne aj charitatívny podtón.

Cieľom je pohybom v predvianočný čas podporiť deti a rodičov s ich nie práve optimistickou diagnózou. Prijímateľom finančnej zbierky je tento rok nadácia Svetielko nádeje z Banskej Bystrice.

„Nechceme sa vzdať tejto akcie, aj keď nemáme veľkú podporu. Veríme, že táto myšlienka je silná. Myslím si, že aspoň na Vianoce sa patrí myslieť na tých, ktorí sa nemajú tak dobre ako my. Najviac ma teší reakcia lokálnych médií. Je skvelé, keď vidíme že média zareagovali a pomohli nám dostať myšlienku tejto akcie medzi ľudí. Myslím si, že je to významná súčasť našich bystrických Vianoc,“ uviedla organizátorka Katarína Belicová.

Už od nedele sa do Banskej Bystrice presunie aj Mikuláš rozdávajúci radosť deťom, ktorý sa postupne zastaví vo viacerých častiach mesta.