Mikuláš poteší aj tento rok banskobystrické deti. Okrem Námestia SNP už tradične zavíta aj do jednotlivých častí mesta. Miestne občianske združenia, občianske rady a poslanci v jednotlivých volebných obvodoch za prispenia viacerých súkromných sponzorov pripravujú mikulášske oslavy vo všetkých kútoch mesta.

Mikuláš najskôr zavíta na najväčšie banskobystrické sídlisko Sásová. V nedeľu 3. decembra po 16-tej hodine sem príde s anjelom a čertom, aby rozsvietili tamojší vianočný stromček a nejakou tou sladkou drobnosťou potešili všetky deti.

Potom sa už Mikuláš presunie na Námestie SNP. V rámci programu sa 6. decembra od 17-tej hodiny predstaví ZUŠ Jána Cikkera, ale aj Divadlo Oskar, Smejko a Tanculienka. Anjel s Čertom budú predzvesťou príchodu Mikuláša, ktorý bude mať darčeky pre každého, no zároveň sa postará aj o rozsvietenie vianočného stromčeka na Námestí SNP. V piatok zároveň začínajú aj veľké predvianočné trhy.

Vo štvrtok 7. decembra si Mikuláš spraví zastávku na Kyjevskom námestí, kde program začne už 15.45 h lampiónovým pozdravom. Následne sa Mikuláš prihovorí deťom a rozsvieti stromček a deti si vychutnajú sladké prekvapenia s diskotékou.

V rovnaký deň príde Mikuláš obdarovať aj deti z Radvane, kde zavíta o 17.00 h do klubovne Základnej školy.

V sobotu 9. decembra, už o 10.00 h, príde Mikuláš aj do Podlavíc a Skubína. Pri tamojšom kostole tam poteší odmenou všetky deti, ktoré si tam počas dopoludňajšej prechádzky urobia svoju zastávku.

Vo sobotu 9. decembra popoludní potom zakončí cestu mestom Mikuláš jazdou na koči po južných častiach mesta. O 14.00 h sa zastaví v Rakytovciach, o 15-tej v Kremničke, o 16.00 h bude na Podháji pri vianočnom stromčeku, o 17-tej v Iliaši a neobíde ani Pršiansku terasu kde sa zastaví o 18.00 h. Pre každé dieťa bude mať pripravený malý darček.

V duchu červeného kostýmu či dlhých bielych brád bude aj druhý ročník Charitatívneho mikulášskeho behu, ktorý pripravujú Crazy WoMen Active Planet.

V sobotu 2. decembra od 16-tej hodiny sa pobeží od Europa SC po Mariánsky stĺp na Námestí SNP. Účastníci prispejú na pomoc pacientkam s okonlogickým ochorením a v cene štartovného 10 € získajú aj mikulášske oblečenie. Registrácia už prebieha.

Viac informácií o jednotlivých podujatiach nájdete v priložených plagátoch.