Počas uplynulého víkendu sa v okolí Banskej Bystrice odohrali ďalšie regionálne súboje v nižších futbalových súťažiach. Prinášame vám sumár víkendových zápasov a fotogalériu z duelu Tajov – Selce B.

Badín aj Šalková s tromi bodmi

V štvrtej lige boli na programe dve stretnutia. Badín privítal v súboji tabuľkových susedov Slovenské Ďarmoty. Domáci sa v prípade výhry mohli posunúť na druhú priečku tabuľky za Podkonice. Badínčania si tak nechceli nechať ujsť túto príležitosť, čo sa odzrkadlilo aj na ich výkone. Prvý polčas ešte góly nepriniesol, no v druhom dejstve sa už domáci radovali. V 56. minúte obranca hostí odvrátil centrovanú loptu len na kopačku Roberta Studeného, ktorý toto zaváhanie potrestal a presnou strelou zblízka poslal Badín do vedenia. Už o sedem minút na to zvýšil na 2:0 Denis Urgela, ktorý vystrelil presne k žrdi z pravej strany pokutového územia po prihrávke Viciana. Mužstvo Badína si dvojgólové vedenie udržalo až do záverečného hvizdu a získalo tak tri body.

Šalková vycestovala na pôdu poslednej Hriňovej, kde otvorila skóre už v 13. minúte, keď z pravej strany odcentroval Lašút a z otočky vypálil presne Matej Pánik. Hostia si poistili vedenie v druhom polčase po tom, čo v rozmedzí dvoch minút skóroval dvakrát Ondrej Dobrota. Po takmer hodine hry tak platil výsledok 0:3, ktorým sa zápas napokon aj skončil. Táto výhra posunula Šalkovú na piatu pozíciu.

Jakub, Priechod a Hrochoť vyšli naprázdno

Víkendový program piatej ligy ponúkol tri dohrávky. V nich sa však mužstvám z okolia Banskej Bystrice nedarilo. Jakub privítal doma lídra z Banskej Štiavnice, ktorý viedol po prvom polčase 0:2 po dvoch góloch Hudáka. V 65. minúte síce znížil na 1:2 z bieleho bodu Robert Kútik, no Banská Štiavnica pridala ďalšie dva góly, keď sa v 84. minúte strelecky presadil Necpal a v 88. minúte zavŕšil hetrik Hudák. Rovnakým výsledkom prehral aj Priechod, ktorý taktiež skóroval len z penalty. Tú v Lieskovci premenil v 84. minúte za stavu 4:0 pre domácich Matúš Vajda. Hrochoť doma proti Hontianskym Nemciam neskórovala.

Brusno vyhralo derby v Lučatíne

V prvej triede pútalo pozornosť derby stretnutie medzi Lučatínom a Brusnom. Tento súboj sa hral bez gólov až do 79. minúty, v ktorej rozhodol o výhre hostí premenenou penaltou Peter Kajda. Tatran Čierny Balog splnil úlohu favorita doma proti Valaskej, ktorej uštedril debakel 8:2. Na ňom sa až piatimi gólmi podieľal Peter Švantner. Ešte väčším rozdielom zvíťazil Hronec, ktorý naložil sedmičku Strelníkom. Osrblie a Poniky si body rozdelili.

V Tajove padlo deväť gólov, Riečka vyhrala s rezervou Šalkovej

Z plánovaných siedmich stretnutí sa cez víkend v rámci druhej triedy odohrali štyri. My vám prinášame bohatú fotogalériu z Tajova, kde padlo až deväť gólov. Už v 4. minúte platil stav 1:1, keď za domácich otváral skóre Samson, na čo odpovedal vyrovnávajúcim gólom Lasheen. Takmer po polhodine hry poslal rezervu Seliec do vedenia z bieleho bodu Faltáni, no už o minútu na to vyrovnal na 2:2 svojím druhým gólom Samson. Toho napodobnil Faltáni, ktorý pridal v úvode druhého polčasu svoj druhý presný zásah a Baláže opäť viedli.

Tajovu sa podarilo otočiť skóre v rozmedzí troch minút, keď v 68. minúte vyrovnal Országh a v 71. minúte zavŕšil hetrik Filip Samson. Divoká prestrelka pokračovala v 82. minúte vyrovnávajúcim gólom hostí, o ktorý sa postaral Strečok. Tri body však ostali v Tajove, keďže v samom závere sa kanonier Samson presadil aj po štvrtýkrát. Na góly chudobnejší bol zápas v Šalkovej, kde rezerva domácich privítala Riečku. Z výhry najtesnejším rozdielom sa radovali hostia, keďže v úvode druhej 45-minútovky strelil jediný gól tohto duelu Peter Spišiak.