Uplynulý víkend priniesol viacero dohrávok v nižších futbalových súťažiach. Hralo sa v Slovenskej Ľupči, Čiernom Balogu, Kováčovej, ale aj v Priechode, odkiaľ vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Rakytovce prehrali zápas o pozíciu lídra, Kováčová porazila Oravské Veselé

V tretej lige sa v sobotu odohral šláger medzi prvými dvomi mužstvami tabuľky. Rakytovce vycestovali do Námestova, kde si chceli zverenci trénera Petra Venglarčíka udržať pozíciu lídra. Tento plán však dostal v 26. minúte prvú ranu, keď presnou strelou k žrdi poslal Námestovo do vedenia Chorvát. Domáci vďaka tomuto gólu viedli po polčase najtesnejším rozdielom. Ani v druhej polovici zápasu sa Rakytovce gólovo nepresadili. Domáci naopak pridali ďalšie dva góly, keď v 52. minúte zdvojnásobil ich vedenie z priameho kopu Snovák a v 77. minúte spečatil stav na konečných 3:0 po rohovom kope Gelčínský. Námestovo tak vystriedalo Rakytovce na čele tabuľky. Vyjadrenia trénera a brankára Rakytoviec nájdete na facebookovej stránke klubu.

V nedeľu bola v akcii Kováčová, ktorá na domácom trávniku privítala tabuľkovo vyššie postavené Oravské Veselé. O výsledku zápasu rozhodol moment zo 4. minúty, keď sa gólovo presadil Adrián Šanta. Domáci dokázali po tomto góle ubrániť najtesnejšie vedenie až do konca zápasu. Kováčová si tak na svojom trávniku pripísala cenné tri body.

Priechod v domácom súboji s Ladomerskou Vieskou neskóroval

Priechod v nedeľu na domácom trávniku privítal v dohrávke 8. kola Ladomerskú Viesku. Hostia rozhodli o svojom víťazstve už v úvodnej polhodine. V 18. minúte ich poslal do vedenia Dobrota a o šesť minút neskôr zvýšil na 0:2 Oťapka. Hráči Priechoda nedokázali na dva góly súpera odpovedať ani raz a z troch bodov sa tak radovalo mužstvo Ladomerskej Viesky. Z tohto stretnutia vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Lučatín deklasoval Nemeckú, Slovenská Ľupča si poradila s Beňušom

V I. triede boli v nedeľu na programe štyri dohrávky. Slovenská Ľupča v aktuálnej sezóne stratila body len raz a v súboji s Beňušom tak bola jasným favoritom. Ľupčania svoju úlohu na domácom trávniku zvládli, keď po dvoch premenených pokutových kopoch v podaní Hermáneka zvíťazili 2:0. Pri chuti bol Lučatín, ktorého hráči vyhrali na pôde Nemeckej vysoko 1:5. K tomuto výsledku prispel hetrikom Ján Ďurčík. Strelníky sa bodovo dotiahli na Tatran Čierny Balog, ktorý zdolali na jeho trávniku vo vzájomnom súboji najtesnejším rozdielom. Braväcovo dokázalo na domácom ihrisku zdolať tabuľkovo vyššie postavené Poniky.

Rezerva Tatrana Čierny Balog nedala šancu Pohronskej Polhore

V II. triede sa v sobotu odohrala len jedna dohrávka. B-tím Tatrana Čierny Balog síce po Potkányho presnom zásahu z 10. minúty prehrával doma s Pohronskou Polhorou 0:1, no už v 13. minúte vyrovnal Kováčik. Domáci následne potvrdili rolu favorita. V rozmedzí štyroch minút sa dvakrát presadil Muránsky a v 27. minúte zvyšoval už na 4:1 Lukáš Kupec. V druhom polčase pridal presný zásah aj Matúš Kupec, ktorý tak spečatil stav stretnutia na konečných 5:1 v prospech rezervy Tatrana Čierny Balog.

12 1 2 9 15:42 5

Nasledujúci víkend prinesie v nižších súťažiach opäť o niečo bohatšiu porciu zápasov. Rakytovce sa predstavia vo Fiľakove už v stredu. V nedeľu vycestuje do Oravského Veselého mužstvo Zvolena. V akcii budú už aj štvrtoligisti Badín a Šalková. V piatej lige čakajú dohrávky Jakub, Priechod a Hrochoť. V I. a II. triede sa odohrá takmer kompletné 12. kolo.