V sviatočný pondelok 8. mája pokračovali ďalším kolom dve súťaže Banskobystrického zväzu malého futbalu. Okrem výsledkového sumára vám prinášame aj fotogalériu z dvoch duelov.

Riečka vyhrala ôsmy zápas v rade

Prvé kolo nadstavbovej skupiny o 1. až 6. miesto v 2. lige prinieslo vyrovnané a atraktívne zápasy. V tom prvom viedla Riečka po polčase nad Erimou „98“ 3:0 z jej pohľadu a po zmene strán rozvlnila sieť aj po štvrtýkrát. Erima „98“ sa ešte nadýchla dvomi gólmi v záverečnej 10-minútovke, ale svojej vôbec prvej prehre v sezóne napokon nezabránila. Skvelá séria Erimy „98“ sa tak zastavila, no pokračuje šnúra Riečky, ktorá vyhrala už po ôsmykrát v rade.

Hráči FK Plus v piatok uštedrili lídrovi tabuľky prvú prehru v sezóne, ale v pondelok nebodovali naplno. Statočne im vzdoroval EFCE Brocak, ktorý sa ujal vedenia a po obrate FK Plus na 1:3 ešte do prestávky vyrovnal. V úvode druhého polčasu si tím FK Plus prinavrátil dvojgólové vedenie, avšak hráči EFCE Brocak do 41. minúty otočili na 6:5. Krátko na to skompletizoval hetrik najlepší strelec súťaže Ján Štubian, ktorý rozhodol o deľbe bodov. Na strane EFCE Brocak sa zas hetrikom prezentoval Martin Lišiak.

Gunners sa z prvej prehry oklepali a v ďalšom kole zvíťazili, no trojbodový zisk s ŠKP B200 sa nerodil ľahko. Kanonieri museli otáčať nepriaznivý stav a hoci v druhom polčase viedli trikrát dvojgólovým rozdielom, hráči ŠKP B200 zakaždým duel zdramatizovali kontaktným gólom.

V spodnej skupine sa poslednému Malonas podarilo bodovať s Partizánom BB. Pingoši po bezgólovom prvom polčase rozstrieľali Jogu Bonito v tom druhom a 3PE tesne zdolalo predposledný Sosaurus.

2. liga – nadstavbová časť – 1. kolo – pondelok 08.05.2023 – Jakub

skupina o 1. až 6. miesto

Erima „98“ – Riečka 2:4 (0:3)

Góly: L. Mendel, R. Sliacky – S. Srnka 2, J. Náčin, M. Solivajs. ŽK: R. Sliacky – S. Srnka.

EFCE Brocak – FK Plus 6:6 (3:3)

Góly: M. Lišiak 3, J. Plžik 2, M. Ursíny – J. Štubian 3, M. Gašpar 2, A. Lajka. ŽK: M. Lišiak – J. Štubian, J. Matyo, M. Jacek.

ŠKP B200 – Gunners 5:6 (2:2)

Góly: P. Ondrejka 2, Ľ. Pročka, M. Polóny, P. Uhliarik – R. Reptiš 2, J. Maďar 2, P. Reptiš, A. Lukáč. ŽK: M. Polóny, P. Uhliarik, P. Spodniak (všetci traja ŠKP B200). ČK: M. Polóny (ŠKP B200).

Malonas – Partizán BB 2:2 (1:2)

Góly: M. Pira, M. Dušička – L. Koppa 2. ŽK: M. Pira – Mil. Lakomčík.

Pingoši – Joga Bonito 7:1 (0:0)

Góly: R. Vaterka 3, nie je zapísaný 2, L. Dvorský, M. Dobrík – O. Longauer.

Sosaurus – 3PE 2:3 (1:1)

Góly: M. Melišík, nie je zapísaný – M. Porubský 2, L. Jeziorski.

Starí páni stále bez prehry

V pondelok sa odohralo aj 2. nadstavbové kolo v skupine o 1. až 7. miesto 3.A ligy. V jeho úvodnom stretnutí síce Svorka vlčákof viedla v úvode 2:1, no Ajax priebežný stav otočil a po prvej 25-minútovke vyhrával o dva góly. Tento rozdiel platil aj po záverečnom hvizde, hoci Svorka vlčákof nakrátko znížila na najtesnejšie manko. Ajaxu pomohol až piatimi presnými zásahmi Ján Šimčík.

Sparta sa udržala na druhom, postupovom mieste, pričom základy víťazstva nad Helliusom položila už v prvom polčase. V druhom dejstve sa hrala pomerne vyrovnaná partia, ale Hellius už stretnutie nezdramatizoval. O tretinu gólov Sparty sa postaral hetrikový strelec Patrik Tešlár.

Starí páni neohrozene vládnu 3.A lige a svoju dominanciu potvrdili aj v súboji s Borussiou, ktorú prevýšili aj vďaka hetriku Viktora Čanigu. Kanonier Starých pánov už v tabuľke strelcov 3.A ligy dýcha na chrbát lídrovi Rastislavovi Barteltovi zo Svorky vlčákof, na ktorého stráca už len 2 góly.

3.A liga – skupina o 1. až 7. miesto – 2. kolo – pondelok 08.05.2023 – Nike aréna

Svorka vlčákof – Ajax 6:8 (3:5)

Góly: R. Blaško 2, T. Meiszlinger, R. Bartelt, L. Dekyšský, I. Ďurkovič – J. Šimčík 5, R. Sečkár, A. Matejka, S. Demakov.

Sparta – Hellius 9:4 (5:1)

Góly: P. Tešlár 3, P. Pendziviater 2, D. Jablonský, D. Rusnák, A. Rusnák, R. Greguš – J. Nemec 2, P. Lichý, M. Tarageľ.

Starí páni – Borussia 6:2 (4:0)

Góly: V. Čaniga 3, P. Matúška, J. Bílek, J. Hirschman – M. Zemko st. 2.

7. PSK 13 6 2 5 69:55 +14 20

Sumár predchádzajúceho kola nájdete v tomto článku. Výsledkový servis a fotogalérie vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu.