Počas prvého májového víkendu odštartovala nadstavbová časť v troch ligách Banskobystrického zväzu malého futbalu. V 2. lige sa zároveň odohralo posledné kolo základnej časti.

1. FC DAN otočil duel so Simacekom

Skupinu o titul v 1. lige otvoril v sobotu 6. mája o 11.00 h v Jakube duel medzi Bianconeri a Galacticos. Po prvom polčase viedol 3-gólovým rozdielom obhajca titulu, ktorý po zmene strán zvýšil na 6:2 zo svojho pohľadu. Bielo-čierni však debakel nepripustili a vo zvyšnom priebehu stiahli manko na 2 góly. Galacticos ťahajú 5-zápasovú víťaznú šnúru.

Následne sa FC Nemce ujali vedenia proti Skackavej, no po 25-tich minútach prehrávali 1:3. Skackavá po zmene strán odskočila na 4 góly a ôsme víťazstvo v rade si postrážila, hoci FC Nemce ešte zápas mierne zdramatizovali.

Na úvod nadstavbovej skupiny o 7. až 12. miesto Simacek v piatok 5. mája trikrát vyhrával, ale hráči 1. FC DAN v prvom polčase dvakrát vyrovnali a v druhom dvomi gólmi v rozmedzí dvoch minút otočili duel vo svoj prospech.

Nemce 2012 deklasovali druhom stretnutí 1. kola spodnej skupiny TJ Požiarnik Vlkanová, pričom 6-krát skóroval Stanislav Václavík.

1. liga – nadstavbová časť – 1. kolo – Jakub

Skupina o 1. až 6. miesto

Bianconeri – Galacticos 6:8 (2:5)

Góly: O. Ďurta 4, L. Berec, D. Slivka – F. Kaľavský 3, F. Rafanides 2, F. Samson 2, P. Tužinský. ŽK: M. Sanitra (Bianconeri).

FC Nemce – Skackavá 3:5 (1:3)

Góly: D. Kohút 2, M. Rajčok – M. Caban 2, M. Čief, P. Ďurčík, S. Kršák.

Simacek – 1. FC DAN 3:4 (2:2)

Góly: J. Budaj 2, T. Handzuš – P. Kohár, J. Korba, M. Kukolík, M. Demjan. ŽK: T. Handzuš (Simacek). ČK: T. Handzuš.

Nemce 2012 – TJ Požiarnik Vlkanová 11:4 (7:1)

Góly: S. Václavík 6, T. Kostiviar 4, E. Filipko – P. Dian 2, E. Ivanič 2. ŽK: S. Chladný (Nemce 2012).

Do prvej šestky EFCE Brocak a ŠKP B200

V dohrávanom 9. kole 2. ligy sa odohral boj o dve voľné miesta v prvej šestke, ktorý sa týkal piatich mančaftov.

Na úvod druholigového programu sa v piatok v Jakube odohral priamy súboj o flek v hornej skupine medzi EFCE Brocak a Partizánom BB. Po prvom polčase viedli tesne hráči v bielych dresoch a rozliškách, ale v druhom dejstve sa strelecky presadil už len EFCE Brocak, ktorý tak otočil kľúčový zápas a dostal sa do skupiny o 1. až 6. miesto na úkor svojho súpera.

Potom prišiel na rad šláger dohrávaného 9. kola. Hráči FK Plus v ňom ako prví v sezóne našli recept na lídra tabuľky Gunners, ktorého deklasovali  až o 7 gólov. Najlepší strelec súťaže Ján Štubian skóroval 4-krát, a tak má na konte už okrúhlych 30 gólov.

Na záver piatkového programu v Jakube sa odohral ďalší priamy súboj o účasť v prvej šestke. Hráči ŠKP B200 sa v ňom postarali o comeback kola, keďže najprv v prvom polčase otočili z 0:2 na 3:2 a v záverečnej 10-minútovke z 5:6 na 8:6. Joga Bonito tak ostala pred bránami prvej šestky napriek tomu, že kľúčový zápas mala nádejne rozohraný. Vzhľadom na dôležitosť a priebeh sme tento duel označili aj za zápas kola.

Do boja o prvú šestku bolo namočené aj 3PE, ktoré však nestačilo na Pingošov.

2. liga – dohrávané 9. kolo – Jakub

EFCE Brocak – Partizán BB 3:2 (1:2)

Góly: M. Ursíny, M. Lišiak, J. Plžik – Mich. Lakomčík 2.

Gunners – FK Plus 2:9 (2:3)

Góly: S. Demeter, M. Bezděka – J. Štubian 4, M. Gašpar 2, M. Patráš, A. Lajka, I. Majer. ŽK: J. Matyo (FK Plus).

Erima „98“ – Malonas 9:3 (4:3)

Góly: J. Abrahám 2, R. Košičiar, R. Sliacky, M. Vesel, K. Dekrét, M. Gerö, L. Mendel, M. Molnár – J. Murin 3. ŽK: M. Funiak (Malonas).

ŠKP B200 – Joga Bonito 8:6 (4:3)

Góly: P. Ondrejka 4, Ľ. Pročka 2, M. Polóny 2 – P. Šipula 2, S. Bálint, O. Longauer, J. Zaťka, A. Barbeník.

3PE – Pingoši 4:6 (2:2)

Góly: A. Petrovič 2, P. Pauer, P. Bállek – R. Vaterka 2, V. Močáry 2, L. Bíreš, J. Škurla. ŽK: L. Bíreš (Pingoši).

Sosaurus – Riečka 3:8 (1:4)

Góly: J. Chriaštel, M. Barta – M. Baranyai 4, M. Solivajs 2, B. Srnka, M. Sanitra. ŽK: M. Barta – M. Baranyai.

12 Malonas 11 1 2 8 32:58 -26 5

Prvé nadstavbové kolo 2. ligy sa odohrá už v pondelok 8. mája.

Hellius ukončil jarnú sériu Svorky vlčákof

V prvom zápase nadstavbovej skupiny o 1. až 7. miesto v 3.A lige sa Svorka vlčákof ujala v úvode dvojgólového vedenia, avšak Hellius do prestávky otočil na 4:2. Po piatom zásahu Helliusu sa ešte Svorka vlčákof nadýchla dvomi gólmi v krátkom slede, ale obrat nedokonala. Hellius si výhru pohodlne postrážil a uštedril Svorke vlčákof prvú stratu bodov v jarnej časti.

Následne sa v piatok v Nike aréne odohral najmenej gólový zápas kola. Ajax po troch prehrách v rade bodoval naplno, keď hráčom PSK nedovolil skórovať.

Borussia zdolala druhú Spartu vďaka dobrému druhému polčasu.

V skupine o 8. až 13. miesto sa odohral zápas, ktorý priniesol najviac gólov v rámci celého kola. Ateeray naložil poslednému AC Tornádo až 17 kúskov, čo bol zároveň aj debakel kola.

3.A liga – nadstavbová časť – 1. kolo – Nike aréna

skupina o 1. až 7. miesto

Hellius – Svorka vlčákof 8:4 (4:2)

Góly: M. Stašek 2, M. Čunderlík, M. Mrváň, D. Eperješi, M. Rumanovský, R. Lepieš, M. Tarageľ – R. Blaško 2, T. Meiszlinger, R. Bartelt. ŽK: P. Lichý (Hellius). ČK: Š. Král (Svorka vlčákof).

Ajax – PSK 2:0 (0:0)

Góly: J. Šimčík, S. Demakov. ŽK: R. Sečkár – T. Fleischaker.

Borussia – Sparta 5:3 (2:2)

Góly: M. Zemko st. 3, E. Masár 2 – P. Polák, A. Rusnák, P. Pendziviater.

Aquadux – Alcatraz & Trend 5:4 (2:2)

Góly: K. Chaban 3, S. Gallay 2 – J. Kvasna 2, A. Bubeník, E. Ivanič. ŽK: T. Lasheen (Aquadux).

AC Tornádo – Ateeray 5:17 (0:6)

Góly: F. Švantner 2, M. Mokrý 2, M. Kucka – F. Samson 5, D. Piddubnyi 4, P. Rončak 3, B. Balšianok 3, M. Lovás 2. ŽK: I. Rybársky (Ateeray).

Dynamo – ANK Pegi 5:5 (3:3)

Góly: M. Sultangaliyev 2, I. Niyazov 2, A. Bondarchuk – J. Bednár 3, A. Šimko 2.

6. AC Tornádo 13 0 1 12 36:89 -53 1

3.A liga bude pokračovať druhým nadstavbovým kolom už v pondelok 8. mája. Starých pánov na prvom mieste neohrozuje nikto, no črtá sa napínavý boj o druhú postupovú priečku, keď tímy od 2. do 7. miesta delia len dva body.

3.A liga – skupina o 1. až 7. miesto – 2. kolo – pondelok 08.05.2023 – Nike aréna

15.00 h: Svorka vlčákof – Ajax

16.00 h: Sparta – Hellius

17.00 h: Starí páni – Borussia

Mladosť 82 prvým premožiteľom Bezvetria

Nadstavbová časť odštartovala aj v 3.B lige. Arsenal FC sa v piatok večer na Tatranskej priblížil lídrovi tabuľky na jeden bod, keď dominantným spôsobom prevýšil FC Juniperus. Strelecky sa darilo najmä Matejovi Mesíkovi, ktorý skóroval 4-krát.

Mladosť 82 to na lídra tabuľky vie. Pred týždňom uhrala s Bezvetrím remízu, ktorá ju posunula do hornej nadstavbovej skupiny. V jej prvom kole ho rovno porazila, a to až prekvapivo vysoko. Na vôbec prvej prehre Bezvetria v sezóne sa štyrmi gólmi podieľal Michal Čief, hetrik pridal Juraj Veselovský. Aj keď Bezvetriu chýbalo viacero opôr, tak vzhľadom na jeho predchádzajúcu sériu bez prehry, bodový odstup v tabuľke a rozdiel v skóre v tomto stretnutí sme výhru Mladosti 82 označili za prekvapenie kola.

Enzo aj vďaka strelcovi kola Tomášovi Černíkovi, ktorý dal až 7 gólov, porazilo tretích Amatérov, a natiahlo tak víťaznú šnúru na 5 zápasov, pričom na jar ešte nestratilo ani bod.

V spodnej skupine sa odohrali tri celkom jednoznačné zápasy. Zaujal 5-gólový výkon Lukáša Vešelényiho, ktorý výrazne pomohol svojmu Vikingu Stavanger k tretej výhre v sezóne.

3.B liga – nadstavbová časť – 1. kolo – Tatranská

Arsenal FC – FC Juniperus 9:1 (6:1)

Góly: M. Mesík 4, L. Potančok 2, R. Kováčik, T. Bartošík, P. Vikarský – P. Koštial. ŽK: M. Blaško (FC Juniperus).

Mladosť 82 – Bezvetrie 11:3 (6:2)

Góly: M. Čief 4, J. Veselovský 3, J. Čief 2, M. Mišány st. 2 – D. Ďurič 2, M. Glončák.

Enzo – FK Amatéri 9:5 (6:3)

Góly: T. Černík 7, A. Debnárik 2 – M. Porubský 3, M. Pilát, nie je zapísaný. ŽK: M. Pilát (FK Amatéri).

Viking Stavanger – FC Salve 10:3 (5:2)

Góly: L. Vešelényi 5, I. Kalmar 3, S. Drahoň, M. Kucak – L. Ševčík, M. Dien, K. Jančík. ŽK: K. Jančík (FC Salve). ČK: S. Drahoň – M. Viskup.

Atak – FC Medojed 14:5 (6:1)

Góly: T. Konkoľ 3, P. Dobrík 3, D. Ihring 3, D. Panáček 2, A. Poliak, V. Almáši, L. Berec – M. Andrejka 3, V. Sklenka 2. ŽK: P. Kurinec (FC Medojed).

BuK VL – FC Ortotech 3:7 (2:2)

Góly: P. Vetrák, M. Huťka, M. Mikuláš – J. Bubenka 3, A. Szarowski 2, P. Pinter, P. Konder.

Sumár všetkých zápasov

Spolu gólov: 250 gólov (priemer 11,4 gólov na zápas)

Najlepší strelec: Tomáš Černík (Enzo – 3.B liga) – 7 gólov

Najviac gólov: 3.A liga – AC Tornádo – Ateeray 5:17 (0:6)

Najmenej gólov: 3.A liga – Ajax – PSK 2:0 (0:0)

Zápas kola: 2. liga – ŠKP B200 – Joga Bonito 8:6 (4:3)

Comeback kola: 2. liga – ŠKP B200 – Joga Bonito 8:6 (4:3)

Prekvapenie kola: 3.B liga – Mladosť 82 – Bezvetrie 11:3 (6:2)

Debakel kola: 3.A liga – AC Tornádo – Ateeray 5:17 (0:6)

Sumár predchádzajúceho kola nájdete v tomto článku. Výsledkový servis a fotogalérie vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu.