Prvý májový víkend priniesol na futbalových trávnikoch v Banskej Bystrici a okolí zaujímavé regionálne súboje aj výsledky. S fotoaparátom sme zavítali do Badína a fotogalériu vám prinášame aj z derby medzi Selcami a Sásovou.

Počas uplynulého víkendu boli v akcii aj treťoligisti z banskobystrického regiónu – RSC Hamsik Academy a FK Podkonice, ktorým sa venujeme v samostatnom článku. V sumári nižších súťaží mapujeme dianie v ligách Stredoslovenského futbalového zväzu a Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica.

Badín si vychutnal posledného

Štvrtoligový Badín privítal v sobotu 6. mája o 16.30 h posledný celok tabuľky, ktorý ešte v tejto sezóne nezískal ani bod. Badínčania si proti Liptovskému Hrádku schuti zastrieľali. Na 11-gólovom debakli sa až poltuctom presných zásahov podieľal Branislav Žilinec. Badín tak vyhral aj tretí jarný domáci zápas.

Šalková mala hrať v rámci 20. kola Majstrovstva regiónu – IV. ligy v nedeľu 7. mája u lídra tabuľky. Podľa vyjadrenia ŠK Javorník Makov mužstvo Šalkovej oznámilo, že nepricestuje, takže zápas bude skontumovaný a Makov bude mať v tabuľke 50 bodov. Zvolen si pripísal ôsmu výhru v rade, keď doma deklasoval Stráňavy. Kováčová prehrala najtesnejším rozdielom v Kysuckom Novom Meste.

Majstrovstvo regiónu – IV. liga – 20. kolo

ŠK Badín – ŠKM Liptovský Hrádok 11:0

Góly: 9. D. Urgela, 24. a 84. H. Kollár, 31., 33., 38., 49., 67. a 70. (pen.) Žilinec, 37. Rafanides, 81. R. Studený. ŽK: 69. Tekeľ (L. Hrádok). Diváci: 100.

Zostava ŠK Badín: Kučera – A. Medveď (46. Pavlík), H. Kollár, D. Urgela, Caban, A. Urgela, Bíreš (C), Žilinec, Rafanides, Vician (62. R. Studený), Valent (46. Mesiarik). Tréner: M. Hudec.

Ľupča opäť bodovala, Medzibrod opäť vyhral

Piatoligová Slovenská Ľupča po dvoch výhrach v rade hostila v nedeľu tabuľkovo vyššie postavené Slovenské Ďarmoty. Domácich poslal do vedenia už v 3. minúte Michal Čief, ale hostia odpovedali už v 7. minúte. Krátko pred prestávkou nešťastne usmernil loptu do vlastnej brány Samuel Ternuščák, ale Ľupča napokon bodovala, keď v 68. minúte vyrovnal na konečných 2:2 Ján Kostúrik.

Medzibrod sa naďalej drží na čele tabuľky, keď v nedeľu v rámci 20. kola V. ligy skupiny JUH vyhral rozdielom triedy v Hajnáčke. Hostia dali všetky 4 svoje góly v úvodnej polhodine, pričom dvakrát skóroval Ivan Belluš. Medzibrod je bez prehry už 10 zápasov v rade, keď naposledy vyšiel bodovo naprázdno 15. októbra.

V. liga skupina JUH – 20. kolo

OFK Slovenská Ľupča – FK Slovenské Ďarmoty 2:2

Góly: 3. Čief, 68. Kostúrik – 7. Borkó, 43. Ternuščák (vla.). ŽK: 64. Mádel, 72. V. Giertl – 11. Vandornyik, 65. Krišica, 67. Gallo, 86. Krnáč. ČK: 90. Gallo (po druhej ŽK). Diváci: 350.

Zostava OFK Slovenská Ľupča: Gašperan – Mádel, Melicher, Lakomčík (C) (49. Vaňo), J. Medveď, V. Giertl, Čief (87. M. Studený), Ternuščák (46. M. Bartoš), Chromek, Kostúrik, Foltáni. (62. P. Vajda) Tréner: M. Holécy.

FC 98 Hajnáčka – TJ Sokol Medzibrod 1:4

Góly: 88. Šťavina (pen.) – 8. Sojka, 21. a 26. Belluš, 27. Bobrovský. ŽK: 30. Mičuda – 81. Šalko.

Zostava TJ Sokol Medzibrod: Holko – Belko (C), Belluš (62. Lacko), Samuelčík (85. Škubák), Šimúth, Jovanovski (71. Šalko), Domík, Bobrovský (46. Tréger), Kohút, Rajčok, Sojka. Tréner: T. Dzúrik.

Derby vyhrali Selce, Jakub podľahol poslednému

V nedeľu pútalo pozornosť futbalových priaznivcov v regióne najmä šiestoligové derby medzi Selcami a Sásovou. Domáci otvorili skóre už v 13. minúte, keď Serhiy Kurta odcentroval z ľavého krídla na zadnú tyč, kde sa presadil Peter Ondrejka – 1:0.

Približne 250 prítomných divákov čakalo na ďalší gól do úvodu druhého polčasu. V 50. minúte zvýšil na 2:0 kapitán Seliec Filip Koctúr, ktorý ťažil pred bránou z práce Kurtu a na dvakrát od tyče dostal loptu za bránkovú čiaru – 2:0.

Sásová sa už zakrátko vrátila do zápasu. Po centri z pravej strany obranca Seliec Ondrej Poljovka netrafil loptu pred bránou, čo využil pripravený Oliver Ďurta – 2:1. Hráčom Sásovej sa však už vo zvyšnom priebehu vyrovnať nepodarilo. Selce tak po troch prehrách v rade konečne bodovali naplno.

Jakub v nedeľu v rámci 20. kola VI. ligy skupiny C doma podľahol rozdielom triedy poslednému Sliaču, a ťahá tak 5-zápasovú sériu bez víťazstva. V nedeľňajšom stretnutí medzi Hrochoťou a Priechodom diváci gól nevideli. Hrochoť taktiež nevyhrala v piatich dueloch po sebe.

VI. liga skupina C – 20. kolo

FK Selce – ŠK Sásová 2:1

Góly: 13. Ondrejka, 50. Koctúr – 53. Ďurta. ŽK: 67. Kurta, 83. Penov, 90. J. Mesík – 51. Král, 68. R. Turčan. Diváci: 250.

Zostava FK Selce: Jančiar – Šimko, Ondrejka, Hrudkay, P. Poljovka (78. Švantner), J. Mesík, Kurta (84. Lasheen), O. Poljovka, Klačan (74. Riša), Koctúr (C), Penov (84. Maruniak). Tréner: R. Radoš.

Zostava ŠK Sásová: Čavoj – Brašeň, Král (90. Šabo), Kobzák (60. Stacho), Markovič (C), Tkáč, Ďurta, Veselovský (73. M. Turčan), Sedliak, R. Kollár, R. Turčan. Tréner: A. Dubovický.

TJ ŠK Sokol Jakub – FK Slovan Kúpele Sliač 0:3

Góly: 66. Zemko, 72. Eperješi, 90. Nemec. ŽK: 5. Elek (Sliač). Diváci: 100.

Zostava TJ ŠK Sokol Jakub: Pecho – Kupec (C), Z. Cimerman, Kubacký (64. Štrba), Binda, Mišány, Badinský, Lupták, Datko, Laktiš, Valach (55. T. Cimerman). Tréner: P. Zlevský.

ŠK Hrochoť – OFK 1950 Priechod 0:0

ŽK: 72. Hraško, 84. Hrnčiarik – 84. Rakyta. Diváci: 130.

Zostava ŠK Hrochoť: M. Greško – Bondarchuk (75. Zátroch), Poliak, Baitar, Hraško, Hrnčiarik, Škamla, Berky, Sihelský, Sláva (C), Uhliar (46. Michálik). Tréner: J. Šimkovič.

Zostava OFK 1950 Priechod: Ambroz – P. Reptiš, Rebek (9. Chrobák), R. Reptiš, Vozár, Barta (67. Nazhimiden), Sojak, Zehnal (C), Rakyta, Sultangaliyev, Štulajter. Tréner: N. Dikácz.

Prestrelka v Ľubietovej aj v Malachove

Prvá májová nedeľa priniesla v 20. kole 7. ligy ObFZ BB dve zaujímavé prestrelky. Dvanásta Ľubietová prehrávala s druhým Braväcovom v 35. minúte 0:2, ale gólmi zo záveru prvého a úvodu druhého polčasu vyrovnala. V oboch prípadoch skóroval Michal Lakomčík, pričom druhý gól dal z penalty. Hostia si prinavrátili vedenie v 68. minúte, ale Baník opäť vyrovnal, tentokrát v 81. minúte zásluhou Ondreja Turčana. Braväcovo však už o približne dve minútky na to skórovalo aj po štvrtýkrát a hráči Ľubietovej už odpoveď v závere duelu nenašli. Domáci dohrávali o desiatich po červenej karte Michala Lauka z 84. minúty.

V Malachove videli diváci ešte o jeden gól viac. Po zásahoch zo záveru prvého a úvodu druhého polčasu viedlo o dva góly Brusno, ale domáci do 61. minúty vyrovnali. Hostia si v 72. minúte prinavrátili vedenie gólom z priameho kopu, keď po druhýkrát v stretnutí skóroval Peter Vojvoda. Malachov však už zakrátko vyrovnal na 3:3 a v 76. minúte už viedol, keď svoj druhý presný zásah pridal Lukáš Dvorský. Medzi dvojgólových strelcov sa zaradil aj Ján Bartolovic, ktorý v 84. minúte z bieleho bodu spečatil stav na konečných 5:3. Malachov tak zvíťazil po druhýkrát v rade.

Koniec série Riečky, Tajov naložil Starým Horám

Zaujímavé výsledky priniesla aj najnižšia súťaž. Riečka po ôsmich výhrach v rade v nedeľu doma podľahla v šlágri 20. kola 8. ligy ObFZ BB béčku Tatranu Čierny Balog.

Tajov ťahá 4-zápasovú víťaznú šnúru, keď v nedeľu doma rozstrieľal Staré Hory, pričom najlepší strelec súťaže Filip Samson skóroval 5-krát, takže na konte má už 53 gólov.

Druhé Horné Pršany v nedeľu len remizovali v Dolnej Lehote, keď na zásah Martina Kapustu z penalty z 23. minúty odpovedali domáci v 33. minúte z priameho kopu.

Prvá rezerva Slovenskej Ľupče v sobotu doma uštedrila debakel béčku Seliec. Hetrikom sa prezentoval Jozef Váradi.