Tradičný mládežnícky futbalový turnaj O pohár SNP napísal v piatok 15. a sobotu 16. júla svoj 53. ročník. Na ihriskách v Kremničke, Badíne a Priechode sa streli devätnástky banskobystrickej Dukly, Ružomberka, Podbrezovej a MTK Budapešť. S fotoaparátom sme zavítali do Badína na duel medzi dorastencami MFK Dukla a MFK Ružomberok.

Tradičný turnaj O pohár SNP bol vo svojom 53. ročníku venovaný spomienke na zosnulého dlhoročného trénera a funkcionára banskobystrickej Dukly Štefana Zvala, ktorý pôsobil aj v Ružomberku a Podbrezovej.

Zápasy trvali dvakrát 40 minút a hralo sa systémom každý s každým. Úvodné duely sa odohrali v piatok dopoludnia v Priechode. Dukla remizovala s Podbrezovou 1:1, keď sa za banskobystrický dorast strelecky presadil Bálint. Devätnástka MTK Budapešť následne zdolala najtesnejším rozdielom rovesníkov z Ružomberka.

Popoludní sa mužstvá presunuli do Badína, kde hráči MFK Dukla v 6-gólovej prestrelke prehrali s MFK Ružomberok. Za U19 banskobystrickej Dukly skóroval Kuraj a Berky. Na záver piatkového programu si mladíci Podbrezovej pripísali druhú remízu na turnaji, tentokrát proti MTK Budapešť. Z duelu v Badíne medzi MFK Dukla a MFK Ružomberok vám prinášame aj fotogalériu, ktorú nájdete pod článkom.

Turnaj O pohár SNP vyvrcholil v sobotu v Kremničke. Dorastenci Podbrezovej remizovali aj v treťom vystúpení na turnaji, a to proti Ružomberku. Víťazom turnaja sa stali hráči maďarského MTK Budapešť, ktorí v poslednom zápase porazili Duklu 2:1, pričom inkasovali len po vlastnom góle.

Jediný zahraničný účastník turnaja ovládol konečnú tabuľku so 7 bodmi za dve výhry a jednu remízu. Na druhom mieste skončili so 4 bodmi Ružomberčania. Tri remízy stačili Podbrezovej na bronzovú priečku a dorastenci MFK Dukla skončili s jediným bodom štvrtí.

Za najlepšieho hráča na turnaji bol vyhlásený Matúš Hudák z Podbrezovej. Ružomberčan Samuel Brnča ovládol poradie strelcov. Cenu pre najlepšieho brankára si odniesol Dávid Szolár z MTK Budapešť.

„Po organizačnej stránke sme turnaj určite zvládli. Bola tu dlhšia odmlka kvôli pandémii. Sme radi, že tento tradičný turnaj je tu opäť, ide o taký reštart. Výsledkovo sa nám veľmi síce nedarilo, ale sme iba v štádiu prípravy po prvom týždni, takže nerobíme z toho vedu. Samozrejme, chceme sa zlepšovať. Myslím si, že turnaj dopadol dobre, aj ostatné tímy si pochvaľovali. Bola to dobrá konfrontácia i s inou školou, keďže sme tu mali maďarský tím. Môžem to hodnotiť len pozitívne,“ povedal pre mfkdukla.sk riaditeľ mládeže MFK Dukla Banská Bystrica Richard Rubint.

Výsledky – 53. ročník turnaja O pohár SNP

Priechod – piatok 15.07.2022

MFK Dukla Banská Bystrica U19 – FK Železiarne Podbrezová U19 1:1

MTK Budapešť U19 – MFK Ružomberok U19 1:0

Badín – piatok 15.07.2022

MFK Ružomberok U19 – MFK Dukla Banská Bystrica U19 4:2

FK Železiarne Podbrezová U19 – MTK Budapešť U19 0:0

Kremnička – sobota 16.07.2022

MFK Ružomberok U19 – FK Železiarne Podbrezová U19 2:2

MTK Budapešť U19 – MFK Dukla Banská Bystrica U19 2:1

Hlavným organizátorom turnaja „O pohár SNP“ bol MFK Dukla Banská Bystrica. Turnaj spoluorganizoval aj Stredoslovenský futbalový zväz a Mesto Banská Bystrica.