Volejbalistky VK Pirane Brusno už začali po neúspešnom úvode sezóny zbierať víťazstvá, teraz majú druhé v rade. Zo stredajšieho extraligového duelu, v ktorom doma v Slovenskej Ľupči vyhrali nad Pezinkom bez straty setu, vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Pred stretnutím 15. kola ženskej volejbalovej extraligy hrali Pirane naposledy taktiež doma, kde v sobotu 10. decembra zdolali nováčika zo Žiliny. V súboji s Pezinkom išli volejbalistky Brusna po prvýkrát vedenia po 3-bodovej šnúre, ktorou otočili na 6 – 5. Ďalší dôležitý úsek pre domáce prišiel od stavu 9 – 8, keď si Pirane 5-bodovou šnúrou vypracovali 6-bodový náskok. Hráčky Pezinka následne znížili, ale domáce predviedli ďalšiu sériu, tentokrát 4-bodovú, po ktorej viedli 18 – 11 a v závere si už zisk prvého setu postrážili (25 – 19).

Pirane vykročili do druhej časti dobre, keď sa ujali vedenia 6 – 1 a v ďalšom priebehu zvýšili na 11 – 3. Hostkám však náramne vyšla pasáž od stavu 13 – 6, keď 8-bodovou šnúrou otočili priebežný stav vo svoj prospech. Pezinčanky však nevyhrávali v druhom sete dlho, keďže Brusnianky kontrovali sériou 7-mich bodov (20 – 14). Vo zvyšnej časti druhej sady znížili hráčky ŠVK najviac na tri body, a Pirane tak získali na svoju stranu aj druhý set (25 – 21).

Práve zisk druhého bodu býva častokrát zlomový, čo sa potvrdilo aj v tomto stretnutí. Za stavu 2:0 na sety už družstvo Brusna v treťom dejstve dominovalo, keď súperky nepustilo ani raz do vedenia a napokon ovládlo tretí set o 10 bodov (25 – 15). Pirane tak po štvrtom víťazstve v sezóne preskočili v tabuľke na 8. mieste práve Pezinok.

Brusnianky zaznamenali dvojnásobne viac úspešných útokov (41 – 20) a súperky výrazne prevýšili aj v esách (10 – 3). Nemuselo ich tak mrzieť ani to, že urobili o 7 chýb viac. Individuálne štatistiky ovládla Bulharka Yoana Nikolova, ktorá získala pre Brusno až 23 bodov, pričom 6-krát sa prezentovala esom, a tak bola vyhlásená za hráčku zápasu na domácej strane. Po zápase sa Pirane venovali fanúšikom, ktorým podpisovali kartičky, suveníry a taktiež predstavili aj svoj nový kalendár.

Povedali o zápase pre svf.sk

Lukáš Šmída, tréner VK Pirane Brusno: „Úžasné pocity po vyhratom zápase. Trošku sme poľavili v druhom sete, lacno sme pustili vypracovaný osembodový náskok, súperky sa dostali dokonca do vedenia. Našťastie sme sa dokázali skonsolidovať a vrátiť sa späť k našej hre. Gratulujem dievčatám k peknému výkonu a víťazstvu. Teraz nasleduje zaslúžený oddych a tvrdá práca pokračuje ďalej. Všetkým prajem krásne sviatky.“

Róbert Anda, tréner ŠVK Pezinok: „V prvom rade gratulujem súperovi k víťazstvu. Z výsledku aj výkonu som veľmi sklamaný. Aj keď máme za sebou ťažké dva týždne, kedy sme toho veľa nenatrénovali, tak to náš prejav, mieru zodpovednosti a vôľu bojovať vôbec neospravedlňuje. Zle sme bránili na sieti aj v poli, nedodržiavali sme taktické pokyny, náš servis bol podpriemerný, v útoku sme spravili neúnosne veľa chýb. Predstavoval som si náš posledný zápas tohto roku úplne inak. Máme teraz chvíľu čas si oddýchnuť, rozobrať to a zamyslieť sa nad sebou. Dúfam, že po sviatkoch nabehneme do tréningového procesu s čistou hlavou a hlavne zdraví. Máme na čom pracovať a chceme sa zlepšovať.“

Niké Extraliga ženy – 15. kolo – streda 21.12.2022, 18.00 h – Slovenská Ľupča

VK Pirane Brusno – ŠVK Pezinok 3:0 (19, 21, 15)

Analýza bodov: Útoky: 41 – 20. Esá: 10 – 3. Bloky: 4 – 5. Chyby súpera: 20 – 27. Rozhodovali: Porvazník a Malík. Diváci: 250.

Zostava VK Pirane Brusno a body: Rešutíková 4, Nikolova 23, Šmídová 5, M. Jančová 10, Tomková 8, Moroz 4, liberky T. Dlhošová a Patáková (Birčáková 1). Tréner:  L. Šmída.

Zostava ŠVK Pezinok a body: Ľ. Písečná 4, Krajčiová 4, Šipošová 8, Rarigová 3, Verešová 5, Hanušová 2, liberky Marcinková a Jankovičová (Rybaničová 0, Urbanová 1, Rusnáková 1, Pišteková 0). Tréner: R. Anda.

Hráčky zápasu: Yoana Nikolova (VK Pirane Brusno) – Dominika Krajčiová (ŠVK Pezinok).

Tabuľku Niké Extraligy žien nájdete na tomto odkaze. Najbližší duel odohrajú volejbalistky VK Pirane Brusno po novom roku, keď v sobotu 7. januára nastúpia na duel 16. kola Niké Extraligy žien na palubovke Hit UCM Trnava.