Volejbalistky VK Pirane Brusno si v sobotu 10. decembra pripísali tretiu výhru v sezóne, keď na domácej palubovke v Slovenskej Ľupči porazili nováčika extraligy zo Žiliny.

Zverenkyne trénera Lukáša Šmídu mali za sebou stredajší zápas u lídra tabuľky. Pirane podľahli bratislavskej Slávii v troch setoch, ale v sobotu ich doma čakal, podľa papierových predpokladov, menej náročný súper.

V úvode zápasu si Brusnianky do prvého time-outu hosťujúceho družstva vypracovali vedenie 5 – 1. Následne sa Žilinčankám podarilo zmazať manko a vyrovnať na 11 – 11, ale domáce sa 3-bodovou šnúrou vrátili na koňa a vo zvyšnej časti prvého setu mali navrch, keď ho napokon vyhrali 6-bodovým rozdielom.

V úvode druhej časti viedli Žilinčanky, ale Pirane zmazali 3-bodové manko a v ďalšom vyrovnanom priebehu sa dostali párkrát aj do tesného vedenia. Od stavu 13 – 12 získali Žilinčanky 6 zo 7-mich nasledujúcich bodov, čím si vypracovali dôležitý náskok. Koncovku druhého setu zvládli hostky na výbornú, keď ho napokon vyhrali o 7 bodov a vyrovnali tak na 1:1.

Po prvých výmenách tretieho dejstva sa hráčkam Brusna podarilo otočiť nepriaznivý stav a po 4-bodovej šnúre s dvomi blokmi vyhrávali 10 – 7. Krátko na to predviedli domáce aj 5-bodovú sériu, po ktorej viedli už o 8 bodov. Žilinčanky si ešte vykresali iskierku nádeje 4-mi bodmi v rade, keď znížili na 22 – 19, ale Pirane už následne dohrali druhý set do úspešného konca.

Za stavu 2:1 tak mohli domáce v štvrtej sade rozhodnúť. Brusnianky do prvého time-outu strácali, ale po 6-tich úspešných výmenách v rade otočili na 12 – 9. V ďalšom priebehu predviedli Pirane ešte dve 4-bodové série, a tak už mali komfortný náskok v závere štvrtého setu, ktorý napokon vyhrali o 10 bodov. Volejbalistky Brusna sa tak tešili z druhej domácej a celkovo tretej výhry v sezóne.

Najviac bodujúcou hráčkou bola Bulharka Yoana Nikolova, ktorá si pripísala 24 bodov, z toho 18 získala po úspešných útokoch a pridala aj 4 bloky. Michaela Jančová sa prezentovala 16-timi bodmi, 12-timi úspešnými smečmi a tromi blokmi. Dvojcifernú bodovú hranicu pokorila aj 10-bodová Erika Rešutíková, ktorá predviedla 3 esá a 2 bloky. Žilinu ťahala najmä 21-bodová Magdaléna Kováčiková.

Povedali o zápase pre svf.sk

Lukáš Šmída, tréner VK Pirane Brusno: „Verili sme, že dokážeme zvíťaziť. Takticky sme boli dobre pripravení, prekvapením bola len zmena na nahrávačskom poste Žiliny, o čom svedčí aj počet bodov získaných ulievkami nahrávačky. V druhom sete sa súperkám darilo, rozohrali sme si ich. Dostali sme sa zbytočne pod tlak vlastnými chybami, zhoršila sa naša prihrávka a robili sme veľa chýb na podaní. V komerčnej prestávke sme si v šatni veci vysvetlili a som rád, že sme sa dokázali pozviechať a začali hrať to, čo chceme, na čo máme. Príchodom druhého libera od tretieho setu ožila atmosféra na ihrisku, to nám veľmi pomohlo. Opäť sme ukázali, že sa dokážeme zomknúť a zabojovať, to ma teší. Nakoniec sme mohli sledovať skvelé individuálne výkony viacerých hráčok Piraní, ako aj pekný tímový výkon.“

Dalibor Andrisík, tréner VA UNIZA Žilina: „Je vidieť, že sa od zápasu k zápasu zlepšujeme. No stále nám chýba trošku športového šťastia a na palubovke Brusna hlavne na útoku maródujúce hráčky. Teší nás návrat Valérie Glórikovej na extraligové palubovky.“

Niké Extraliga ženy – 13. kolo – sobota 10.12.2022, 16.00 h – Slovenská Ľupča

VK Pirane Brusno – VA UNIZA Žilina 3:1 (19, -18, 19, 15)

Analýza bodov: Útoky: 48 – 33. Esá: 7 – 5. Bloky: 10 – 12. Chyby súpera: 28 – 28. Rozhodovali: Holčík a Hrčka. Diváci: 250

Zostava VK Pirane Brusno a body: Moroz 3, Rešutíková 10, Nikolova 24, Šmídová 3, M. Jančová 16, Tomková 1, liberky Patáková a T. Dlhošová (Birčáková 0, Poláčiková 8). Tréner: L. Šmída.

Zostava VA UNIZA Žilina a body: K. Kováčiková 6, Glóriková 7, M. Kováčiková 21, Kafková 5, Angušová 3, Mičianiková 6, liberka Kardošová (Mináriková 0, R. Vráblová 1, Olbertová 1, Rybáriková 0). Tréner. D. Andrisík.

Hráčky zápasu: Hráčky zápasu: Beáta Patáková (VK Pirane Brusno) – Valéria Glóriková (VA UNIZA Žilina).

Tabuľku Niké Extraligy žien nájdete na tomto odkaze. Najbližší duel čaká volejbalistky VK Pirane Brusno v piatok 16. decembra o 19.00 h, keď sa v stretnutí Niké Extraligy žien predstavia na palubovke UKF Nitra.