V nedeľu 10. júla patrilo futbalové ihrisko v Priechode 27. ročníku tradičného turnaja o Pohár starostu obce Priechod. Okrem domáceho mužstva sa turnaja zúčastnili aj hráči Badína, Seliec a Slovenskej Ľupče. Nechýbal ani náš fotograf.

Od 10.30 h sa postupne odohrali štyri zápasy so 40-minútovými polčasmi. Duely sľubovali kvalitné konfrontácie, keďže turnaja sa zúčastnili kluby, ktoré v sezóne 2021/2022 obsadili popredné priečky svojich súťaží. Tri z nich si dokonca vybojovali postup.

V dresoch účastníkov turnaja sa predstavili aj hráči, ktorí pôsobia v iných kluboch v okolí. Za domáci Priechod hral aj, ešte nedávno hráč MFK Dukla Banská Bystrica, Patrik Vajda. Jeho bývalý spoluhráč Lukáš Laksík sa postaral o druhý gól Badína v úvodnom zápase turnaja.

Okrem bývalého útočníka Dukly skóroval za Badín aj Lukáš Paučula a Arthur de Almeida. Účastník Majstrovstiev regiónu – IV. ligy si tak poradil s domácim nováčikom VI. ligy skupiny C rozdielom triedy.

Druhý duel turnaja obstarali dva celky z bývalej V. ligy skupiny C, z ktorej sa po reorganizácii súťaží stala šiesta liga. Slovenská Ľupča postúpila ako nováčik do novej V. ligy skupiny JUH, a tak bola proti Selciam miernym favoritom. Ľupča zásluhou Michala Čiefa, ktorý ju posilnil z Jakuba spolu s Petrom Vajdom, a Miroslava Bartoša zvíťazila 2:1. Za Selce sa strelecky presadil len Róbert Greško.

V treťom zápase turnaja sa stretli porazené tímy z prvých dvoch stretnutí a zviedli spolu na góly bohatý súboj. V tomto derby sa ujali vedenia Selce, no Priechod postupne otočil priebežný stav na 4:1. Selčania dokázali ešte zdramatizovať zápas a znížiť na konečných 4:3.

Za priechod sa okrem Andreja Chrobáka a Ivana Pařenicu, ktorý skóroval dvakrát, strelecky presadil aj Patrik Vajda. O góly Seliec sa postarali Serhiy Kurta, Filip Koctúr a Róbert Greško.

Výsledky z prvých zápasov zariadili, že v poslednom zápase programu, ktorý bol daný už pred turnajom, sa stretli dve víťazné mužstvá. Badín a Ľupča sa tak v priamom súboji pobili o Pohár starostu obce Priechod. Hráči Slovenskej Ľupče sa postarali o mierne prekvapenie, keď o súťaž vyššie hrajúci Badín zdolali rozdielom triedy po góloch Foltániho, Veselého a Giertla.

Víťazom turnaja sa tak stali hráči Slovenskej Ľupče, ktorí vyhrali oba zápasy. Po jednej výhre si pripísal Priechod a Badín, pričom vo vzájomnom súboji uspeli Badínčania. Selce obsadili bez bodu poslednú priečku.

Futbalová nedeľa v Priechode nebola len o futbale, ale aj o zábave. Nechýbal baraní a hovädzí guláš či živá hudba v podaní skupiny RIA & FRIENDS. Bohatú fotogalériu z turnaja o Pohár starostu obce Priechod nájdete na konci článku.

Výsledky – O Pohár starostu obce Priechod 2022

OFK 1950 Priechod – ŠK Badín, občianske združenie 0:3

Góly: Paučula, Laksík, Arthur de Almeida

FK Selce – OFK Slovenská Ľupča 1:2

Góly: R. Greško – Čief, Bartoš

OFK 1950 Priechod – FK Selce 4:3

Góly: Pařenica 2, P. Vajda, Chrobák – Kurta, Koctúr, R. Greško

ŠK Badín, občianske združenie – OFK Slovenská Ľupča 0:3

Góly: Foltáni, Veselý, Giertl