Počas uplynulého víkendu, 15. a 16. júla hostil Autokrosový areál v Môlči každoročné Majstrovstvá zóny Strednej Európy a vo viacerých kategóriách zároveň majstrovstvá Slovenska.

Na 981 metrov dlhej trati pri obci Môlča neďaleko Banskej Bystrice boli už v sobotu na programe tréningové jazdy a prvá séria kvalifikačných jázd.

To podstatné sa potom dialo od nedeľného rána. Po dopoludňajších kvalifikáciách prebiehali od 14-tej hodiny semifinálové a finálové jazdy jednotlivých – celkom dvanástich hlavných súťažných kategórií.

Okrem domácich účastníkov sa v Môlči predstavili aj posádky respektíve pretekári z Česka, Maďarska, Rakúska, Srbska či Slovinska. Na ich výkony sa prišlo pozrieť množstvo zvedavcov a priaznivcov motorizmu.

V konkurencii pretekárov z viacerých menovaných krajín sa nestratili ani slovenskí pretekári. V divízii špeciálov Buggy 1600 zvíťazil Dušan Králik, preteky JuniorBuggy ovládla Lea Horniaková. Na klasických autách potom v divízii H1 uspel v silnej konkurencii Peter Baniar na Škode Felicia a v H2 aj Patrik Tužinský na Seate Ibiza. Kompletné výsledky sú dostupné online.