Nultý ročník súťaže krásy Miss Underwear pozná svoje víťazky. Slávnostné finále v prestížnom bratislavskom klube prebiehalo v znamení ženskej krásy a dokonalých kriviek. Medzi súťažiacimi sa nestratila ani zástupkyňa Banskej Bystrice.

Víťazke Kristíne Mečko (v strede) robili pri fotografovaní spoločnosť 1. vicemiss Martina Marunová (druhá sprava), 2. vicemiss Marika Mullerová (druhá zľava), miss "sme priatelia" Loriána Cintulová (prvá sprava) a miss sympatia Mariana Barteková (prvá zľava). Foto: jurius.eu

Na začiatku súťaže ich bolo 44, teraz však už len jedenásť dievčat prišlo koncom pracovného týždňa do Bratislavy zabojovať o celkové víťazstvo a zisk korunky pre najkrajšiu Miss Underwear Saxana 2011. Po promenáde v spodnom prádle, v špeciálnych košielkach s vianočným motívom a vo večerných šatách nasledovalo radenie sa šesťčlennej poroty (zastúpenie v podobe hlasu za médiá malo BBonline.sk), ktorá nakoniec za celkovú a historicky prvú víťazku súťaže zvolila Kristínu Mečko. Titul prvej vicemiss získala Martina Marunová z Bratislavy a krásu žien spod Urpína uhájila ziskom titulu druhej vicemiss 19-ročná Banskobystričanka Marika Műllerová.

,,Dievčatá boli veľmi vyrovnané a nie je to len fráza. O víťazkách rozhodovali teda len tie najmenšie detaily ako úsmev, chôdza, pohyb tela, vnímanie fotografa a celkové vystupovanie. Ako porota sme pri konečnom rozhodovaní uvažovali nad piatimi dievčatami, z ktorých sme nakoniec jednohlasne vybrali tri, ktoré sa najlepšie odprezentovali, spravili najlepšiu šou, vyžarovali charizmu, sebavedomie, boli milé, uvolnené a samozrejme krásne. Celkovo však boli všetky dievčatá nádherné, niektoré však pripravila o možnosť uspieť tréma,“ uviedla za porotu jej predsedkyňa, modelka Veronika Kurucová.

S nultým ročníkom bol napriek niekoľkým nedostatkom spokojný aj hlavný organizátor a riaditeľ usporiadateľskej modelingovej agentúry Le Desir Miroslav Kuruc: ,,Nultý ročník súťaže mal veľmi pozitívne ohlasy hlavne vďaka profesionálnemu prístupu dievčat. Musím povedať, že boli vskutku úžasné, a ak niekto stojí za úspechom, tak sú to práve ony. Čiže aj napriek tomu, že súťaž od začiatku sprevádzali menšie komplikácie, spôsobené neprofesionálnym prístupom niektorých z partnerov, vďaka súťažiacim hodnotím tento ročník veľmi pozitívne.“ Na margo súťaže sa vyjadril aj porotca a hlavný fotograf Juraj jurius Výboch. Jeho vyjadrenie nájdete v našom exkluzívnom rozhovore.

Sťahovanie sa do Bratislavy

Ako sme dávnejšie informovali, súťaž mala mať svoje centrum pôvodne v Banskej Bystrici. Zamýšlaný plán však necelý mesiac pred finále padol na nesplniteľných požiadavkách prenajímateľa priestorov pre slávnostný galavečer, ktorý sa mal konať nedaleko miestneho kúpaliska. ,,Súťaž sa musela dvakrát preložiť a zmeniť miesto finálového večera. Bolo to spôsobené neprofesionálnym prístupom niektorých partnerov, s ktorými sme boli nútený rozviazať spoluprácu. Detaily ‚zaujímavých‘ praktík slovenského podnikania by som nerád bližšie špecifikoval, ale získali sme veľmi cenné skúsenosti. Touto cestou by som chcel poďakovať všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na tomto ročníku.“ Na otázku, či bude mať Miss Underwear aj druhý ročník a či sa bude vedenie pokúšať o organizáciu opäť v Banskej Bystrici Kuruc dodal: ,,V súčasnosti pripravujeme v spolupráci s viacerými krajinami Európy medzinárodné pokračovanie súťaže krásy s príznačným názvom Miss Underwear Europe 2012, do ktorej postúpila aj víťazka Kristína Mečko, ktorej týmto ešte raz k úspechu gratulujem. Po skúsenostiach z tohtoročnej organizácie by som ale miesto a dátum budúcoročného finále nerád špecifikoval pokým nebude všetko zmluvne dojednané.“

Miss Underwear 2011 je novovzniknutá súťaž krásy, ktorá má vyzdvihovať ženské krivky a mala by byť oslavou ženského tela. Aj napriek svojim podmienkam sa jej môžu účastniť dievčatá nižšieho vzrastu a priestor dáva viacerým typom postáv (známych 90-60-90 nie je základným kritériom). Do nultého ročníka sa zapojilo spolu 44 dievčat z celého Slovenska. Miss Underwear organizuje prestížna európska modelingová agentúra Le Desir. Tá na našom trhu pôsobí od apríla tohto roku. Viac o nej sa dozviete na jej oficiálnej stránke.