Prvý deň maratónskeho víkendu v Banskej Bystrici patril aj tento rok deťom a ich rodičom. Stovky detí si zabehli na tratiach pripravených na Námestí SNP.

Šiesty ročník Banskobystrického maratónu priniesol deň pred hlavnými behmi súťaže detí od lezúňov, cez mamičky s kočíkmi až po žiacke kategórie či preteky detí so zdravotným postihnutím na rozlične dlhých tratiach. V predvečer preteku bolo na štart zaregistrovaných približne osemsto účastníkov detských behov. Na Minimaratóne Slovenskej sporiteľne mali aj malí bežci príležitosť prebehnúť si skutočnou maratónskou bránou a v cieli získať nefalšovanú medailu účastníka najväčšieho bežeckého podujatia v našom regióne.

O2 Banskobystrický maratón a Rotary polmaratón a Urpiner štafeta štartujú na Námestí SNP v nedeľu o 9.00 h. Trať pôjde okrem ulíc v centre mesta aj cez Radvaň, Uhlisko či Fortničku a okolie mestského parku. Všade tam, vrátane cieľa na námestí, môžete vyše tisícku prihlásených bežcov podporiť svojim povzbudzovaním. S behom budú súvisieť výrazné dopravné obmedzenia a úplne uzávierky ulíc pre akúkoľvek dopravu. Viac píšeme v staršom príspevku.