Už len niekoľko hodín zostáva do štartu šiesteho ročníka O2 Banskobystrického maratónu. Medzinárodný maratónsky víkend v Banskej Bystrici otvoria už tradične preteky detí.

V sobotu 2. septembra si v Minimaratóne Slovenskej sporiteľne radosť z pohybu užijú rodiny a deti. Pretekať budú najmenší lezúni, mamičky s kočíkmi, chlapci a dievčatá rôznych vekových kategórií, aj deti s handicapom. Ako prvé štartujú dievčatá do 5 rokov, na 200 m trať vybehnú o 9. hod. Súčasťou Minimaratónu je vyhodnotenie Športovej akadémie Mateja Tótha.

Online registrácia na Minimaratón Slovenskej sporiteľne bola už ukončená, no osobne sa možno registrovať ešte v piatok 1. septembra od 9. do 19. hod., ako aj pred pretekmi v sobotu 2. septembra od 8. hod. v budove Radnice na Námestí SNP.

O2 Banskobystrický maratón, ktorý je tretím najväčším bežeckým podujatím na Slovensku, ovládne centrum mesta v nedeľu 3. septembra. Hromadný štart je o 9. hod. na Námestí SNP. Pretekárov a pretekárky kategórie Maratón čaká 42 195 metrov mestského polmaratónskeho okruhu s členitým profilom, ktorý absolvujú dvakrát. Okruh polmaratóncov má 21 097 m, pričom štartovať budú aj bosí bežci. Unikátny polmaratón naboso sa započíta do celkového poradia polmaratónu a takisto do celkového poradia Marathon BB Tour 2017.

Okrem maratóncov a polmaratóncov v banskobystrických uliciach pobežia aj trojčlenné polmaratónske štafety a uskutočnia sa aj Majstrovstvá Slovenska v polmaratóne rezortu Ministerstva obrany SR.

Registrácia a prezentácia O2 Banskobystrický maratón je možná už len osobne, a to v piatok 1. septembra a v sobotu 2. septembra od 9. do 19. hod. v budove banskobystrickej Radnice. V deň pretekov, v nedeľu 3. septembra, registrácia ani prezentácia už nie je možná.

Doteraz sa do hlavných pretekov zaregistrovalo viac ako tisíc bežcov a bežkýň zo Slovenska, Čiech, Estónska, Maďarska, Kene, Bulharska, Španielska, Ruska, Rakúska, Nemecka, Poľska, Ukrajiny, Srbska či Portugalska. Po roku sa na štartovú čiaru opäť postaví aj minuloročný majster Slovenska v maratóne, Gabriel Švajda a, samozrejme, aj mnohí ďalší vynikajúci bežci a bežkyne. A chýbať nebudú ani rôzne sprievodné podujatia.

O2 Banskobystrický maratón 2016 vo videoreportáži:

Počas O2 Banskobystrického maratónu v nedeľu 3. septembra bude doprava v meste obmedzená. Viac info v článku:

Maratónsky víkend aj tento rok uzatvorí ulice, obmedzí aj fanúšikov hokeja