Obaja treťoligisti z banskobystrického regiónu počas uplynulého víkendu bodovali. Podkonice si doma poľahky poradili s poslednou Vrakuňou. Zo stretnutia 12. kola III. ligy Západ, v ktorom A-mužstvo RSC Hamsik Academy remizovalo s Bánovou, vám prinášame aj fotogalériu.

Hráči RSC Hamsik Academy vyrovnali z penalty

Hamšíkovci nastúpili v sobotu 22. októbra o 14.30 h doma v Rakytovciach na duel s Bánovou. Už po úvodnom výkope hostí získal loptu Viktor Vondryska, prihral Danielovi Filipovi Mašulovičovi, ktorý spoza šestnástky prekopol bránu. Rovnaký osud mala strela z 5. minúty v podaní Petra Kollátiho, ktorý zakončoval z odrazenej lopty po rohovom kope. Aj v ďalšom priebehu prvého polčasu to domáci skúšali najmä strelami spoza pokutového územia, ktorým však chýbala presnosť. Hostia pohrozili v 33. minúte, keď Samuel Bičan využil nedostatočne razantnú hlavičku Biljalja Iseniho smerom k vlastnému brankárovi, ale Lukáš Höger včas vybehol a zakončenie hráča Bánovej zneškodnil.

Krátko na to zas Miroslav Neušel získal loptu na polovici súpera, Vondryska vyhral súboj na hranici šestnástky, ale z nádejnej pozície tesne minul pravú tyč brány hostí. V závere prvého polčasu mali Hamšíkovci k dispozícii priamy kop spoza pokutového územia a Iseni poslal loptu nad brvno. Prvý vážnejší strelecký pokus po zmene strán mal Kolláti, ktorý sprava z hranice šestnástky natiahol gólmana Bánovej Petra Kosu. Po následnom rohovom kope domáci vrátili loptu do pokutového územia, Milovan Kapor si v prehustenom priestore zasekol brankára hostí, prihral lepšie postavenému Erikovi Gaškovi, ktorý však v páde prestrelil bránu.

Skóre stretnutia otvorila v 65. minúte Bánová, keď po nákope zo štandardky z polovice ihriska vznikla v šestnástke skrumáž, Dávid Guba odcentroval z pravej strany pokutového územia pred bránu, kde sa hlavou presadil Roman Konečný – 0:1. V 81. minúte nariadil hlavný arbiter Róbert Henček penaltu, keď Bičan v snahe odkopnúť loptu po rohu zasiahol Neušela. Loptu si na biely bod postavil Mašulovič, ktorý strelou do ľavého dolného rohu brány hostí vyrovnal na 1:1. Tabuľkoví susedia si tak body rozdelili.

Peter Venglarčík, tréner RSC Hamsik Academy: „Zápas sme začali veľmi dobre, aktívne. Už v prvých sekundách sme mali možnosť ohroziť bránu. Naša aktivita smerom hore s napádaním nám priniesla aj zaujímavé zisky lôpt, ale nedokázali sme ich premeniť. V prvom polčase sme boli určite lepším mužstvom. Tie zápasy s Bánovou sú vždy veľmi tesné. Je to dobré, futbalové mužstvo, čiže tie zápasy sú stále náročné, čo sa potvrdilo aj dnes. V druhom polčase sa Bánová zamerala ešte viac na defenzívu, vychádzala do rýchlych protiútokov, z ktorých mala aj šance, ale dokázali sme to ubrániť. Inkasovali sme po takej skrumáži a následnom centri do pokutového územia, kde sme trestuhodne nechali za chrbtom voľných hráčov. Podarilo sa nám vyrovnať z pokutového kopu, kedy sme sa veľmi ťažko presadzovali cez dva bloky Bánovej, ktorá sa ešte viac zamerala na udržanie výsledku, ale sme radi, že sa nám to podarilo. Pochválim chlapcov za nasadenie a húževnatosť, to bolo všetko fajn. Máme pred sebou ešte tri jesenné zápasy, hráme u lídra, potom máme mužstvá zo spodku tabuľky, takže budeme sa maximálne sústrediť na tréning, aby sme zvládli tieto tri zápasy a pripísali si do tabuľky body.“

III. liga Západ – 12. kolo – sobota 22.10.2022 – Rakytovce

RSC Hamsik Academy – TJ Jednota Bánová 1:1 (0:0)

Góly: 82. Mašulovič (pen.) – 65. Konečný. ŽK: 55. Gaško, 71. Iseni – 71. Gluvić, 76. Jesenovský, 84. Horecký. Rozhodovali: Henček – S. Krivošík, M. Krivošík. Diváci: 57

Zostava RSC Hamsik Academy: Höger – Vávro (83. Pollák), Gaško, Kapor, Iseni – Sojka (C), Neušel – Kolláti (72. Šteiniger), Mašulovič, Marchuk (72. A. Jackuliak) – Vondryska (46. Slovák)
Tréner: P. Venglarčík

Podkonice si poľahky poradili s poslednou Vrakuňou

Podkonice hostili v nedeľu 23. októbra od 14.30 h posledný celok tabuľky. Domácich poslal proti bratislavskej Vrakuni do vedenia v 23. minúte Michal Mózer, ktorý v závere prvého polčasu pridal aj druhý gól. Podkoničania mali navrch aj po zmene strán. V 57. minúte zvýšil na 3:0 Tobiáš Jarolím Gabriš, na čo hostia zareagovali v 62. minúte gólom z penalty. Domáci však drámu nepripustili. V 78. minúte spečatil hetrik Mózer a v 86. minúte zvýšil na konečných 5:1 Tomáš Martinec. Mužstvo Podkoníc je tak po druhej výhre v rade už na 7. mieste.

III. liga Západ – 12. kolo – nedeľa 23.10.2022 – Podkonice

FK Podkonice – ŠK Vrakuňa Bratislava 5:1 (2:0)

Góly: 23., 43. a 78. Mózer, 57. T. J. Gabriš, 86. Martinec – 62. Betík (pen.). Bez kariet. Rozhodovali: Židišin – Poracký, Pavlačková. Diváci: 180

Zostava FK Podkonice: P. Gábriš – Mihálik, Mat. Turňa, Očenáš – Horváth (83. Martinec), Kvietok, Koreň, Patrnčiak (76. Baliak) –  Mózer (83. Rusko), Kostúr (79. Čilík), T. J. Gabriš

13
RSC HAMSIK ACADEMY Banská Bystrica, o. z.
12 0 2 10 7:41 2

A-mužstvo RSC Hamsik Academy sa najbližšie predstaví v nedeľu 30. októbra od 13.30 h na ihrisku lídra tabuľky OFK Malženice. Podkonice čaká cesta na ihrisko Martina, kde nastúpia na stretnutie 13. kola III. ligy Západ v sobotu 29. októbra o 13.30 h.