V deviatom kole nižších futbalových súťaží sa darilo Šalkovej, béčku RSC Hamsik Academy či Malachovu. Súboj poslednej ligy medzi Hornými Pršanmi a Dúbravicou priniesol až trinásť gólov. S fotoaparátom sme zavítali do Slovenskej Ľupče, kde sa predstavilo dovtedy prvé Osrblie.

Počas uplynulého víkendu boli v akcii aj treťoligisti z Banskej Bystrice a okolia – RSC Hamsik Academy, FK Podkonice a MFK Zvolen, ktorým sa venujeme v samostatnom článku. V sumári nižších súťaží mapujeme dianie v ligách Stredoslovenského futbalového zväzu a Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica.

Prehral Badín aj Medzibrod

Štvrtoligový Badín vycestoval v nedeľu 8. októbra do Krásna nad Kysucou, kde podľahol najtesnejším rozdielom lídrovi tabuľky, ktorý ešte neprehral. Domáci strelili jediný gól duelu po hodine hry z penalty.

Miroslav Hudec, tréner ŠK Badín pre BBonline.sk: „Bol to vyrovnaný zápas, ktorý sa odohrával medzi šestnástkami, prakticky bez gólových príležitostí. V prvom polčase domáci pohrozili až v jeho samom závere po rohových kopoch. My sme mali najväčšiu šancu v úvode druhého polčasu, keď tečovanú strelu z priameho kopu odvrátil domáci obranca z bránkovej čiary. Ako rozhodujúci sa ukázal pokutový kop. V záverečnej snahe o vyrovnanie sme neuspeli, a tak sme odišli z Kysúc naprázdno.“

Medzibrod v nedeľu doma tretiu výhru po sebe nepridal, keď podľahol Stráňavám. Hostia zvíťazili vďaka dvom gólom v úvode druhého polčasu. V 60. minúte síce znížil Juraj Samuelčík, ale Medzibrodu sa už vyrovnať nepodarilo. Domáci dohrávali od 86. minúty o desiatich po druhej žltej karte Martina Rajčoka.

Tomáš Dzúrik, tréner TJ Sokol Medzibrod pre BBonline.sk: „Vstup do zápasu sme mali solídny, aj vzhľadom na to, že sme hrali v improvizovanej zostave. Postupne sa zápas vyrovnal, ale bol skôr medzišestnástkový, bez nejakých väčších šancí. My sme v prvom polčase hrozili hlavne po štandardkách. Hostia mali v závere prvého polčasu veľkú šancu, ich útočník našťastie nezakončil presne. Do druhého polčasu sme vstúpili tak, ako žiadny tréner alebo mužstvo nechce. Darovali sme súperovi gól ako na podnose. Hneď zo štandardky sme vyrovnali, ale gól kvôli ofsajdu neplatil. Následne štandardka hostí, nepokrytý hráč a bolo 0:2. Našťastie sme nezložili zbrane, hneď sme dokázali znížiť. Potom sme preskupili rozostavenie, išli sme do vabanku. Vytvorili sme si ešte dve obrovské šance, ktoré sme nepremenili. V závere sme si neustrážili emócie. Takto reagovať za takého stavu a v takej situácii, v akej sme, je proste neprípustné. Zápas bol skôr remízový a my sme si ho prehrali sami svojimi chybami a nevyužitými šancami. V sobotu nás čaká derby v Badíne a momentálne ani neviem, či sa nazbierame. Verím ale, že sa nájde desať chalanov ochotných bojovať.“

Majstrovstvo regiónu Stred – IV. liga – 9. kolo

TJ Tatran Krásno nad Kysucou – ŠK Badín 1:0 (0:0)

Gól: 60. Ševčík (pen.). ŽK: 51. Koleno, 68. Gábor, 69. Ševčík, 90. Macura – 56. Koctúr, 60. Výlupok, 90. Hernandez. Rozhodovali: Krajči – Behančín, Botka. Diváci: 200.

Zostava ŠK Badín: Sršeň – Kolláti, V. Slovák, M. Caban, A. Urgela (65. Hernandez), Bíreš (C), Rafanides, Výlupok (72. Pavlík), Vician (7. Koctúr), R. Studený (72. Mesiarik), R. Valent.
Tréner: M. Hudec.

TJ Sokol Medzibrod – OŠK Baník Stráňavy 1:2 (0:0)

Góly: 60. Samuelčík – 47. Lajš, 56. Janči. ŽK: 72. Belluš, 80. Pipich, 80. Rajčok, 86. Samuelčík – 51. Bugala, 58. Kadura. ČK: 86. Rajčok (po druhej ŽK). Rozhodovali: Vician – Slovák, Kyseľ. Diváci: 120.

Zostava TJ Sokol Medzibrod: Holko – Šimúth, Rajčok, Belluš, Čilík, Samuelčík (C), Pánik, Bobrovský, Kohút, Pliešovský (59. I. Bartoš), Milrád (22. Pipich).

Ľupča siahala na skalp Osrblia

Piatoligová Slovenská Ľupča privítala v nedeľu nezdolaného nováčika a dovtedajšieho lídra tabuľky z Osrblia. Domáci vstupovali do zápasu po troch prehrách v rade.

Ako prví skórovali hráči Ľupče, keď v 39. minúte stopéri Osrblia nezachytili dlhý nákop Petra Lakomčíka z polovice ihriska, čo využil Michal Čief, ktorý si pred bránou obhodil gólmana hostí a zakončil do odkrytej svätyne – 1:0. Domáci však tesné vedenie neudržali. V 87. minúte vyrovnal na 1:1 po rohovom kope Blažej Špano, ktorý pri oslave gólu utrúsil niečo aj smerom k hlavnému arbitrovi, a tak išiel po druhej žltej karte predčasne pod sprchy.

Slovenská Ľupča tak aspoň ukončila sériu prehier, zatiaľ čo Osrblie po remíze kleslo na 2. priečku.

V. liga skupina Juh – 9. kolo

OFK Slovenská Ľupča – TJ Partizán Osrblie 1:1 (1:0)

Góly: 39. Čief – 87. Špano. ŽK: 19. Čief, 59. J. Chromek, 75. Riša – 20. Piliar, 57. Pavlovský, 63. Sylvester, 86. Pustaj, 86. Špano. ČK: 87. Špano. Rozhodovali: Debnár – Dobrík, Hlaváčová. Diváci: 200.

Zostava OFK Slovenská Ľupča: M. Gašperan – Vaňo, V. Giertl, P. Lakomčík (C), J. Medveď, Riša, Vajda, Čief (46. J. Chromek), M. Bartoš, Foltáni (80. Dula), Kostúrik.

Sásová s prvou prehrou, Šalková na víťaznej vlne

Šiestoligová Šalková si v sobotu 7. októbra na domácom trávniku pripísala štvrtú výhru v rade, keď nastrieľala poltucet Krupine, pričom až 4-krát skóroval Dušan Matis.

Priechod sa v sobotu ujal v Dudinciach vedenia zásluhou Martina Štulajtera, ale domáci otočili zápas vo svoj prospech v rozmedzí necelých štyroch minút. Priechod tak naďalej strieda výhry s prehrami.

Jakub nebodoval v druhom kole po sebe, keď v nedeľu doma podľahol Bacúchu. Hosťom vyšla najmä 10-minútovka po hodine hry.

Béčko RSC Hamsik Academy nastrieľalo v posledných troch dueloch až 17 gólov, a pochopiteľne tak ťahá 3-zápasovú víťaznú šnúru. V nedeľu uštedril poltucet poslednej Hriňovej, pričom za hostí skóroval dvakrát Patrik Kukučka.

Selce nezvíťazili ani v 9. kole VI. ligy skupiny C. V nedeľu doma prehrávali s nováčikom 0:2 už v 12. minúte. Domáci síce vyrovnali zásluhou Jakuba Klačana a Martina Blaška na 2:2, ale od 72. minúty hrali o desiatich po červenej karte Romana Sochora. Tatran Čierny Balog zužitkoval početnú prevahu na dva góly. Hetrik skompletizoval Peter Strelec, ktorý ale zápas nedohral, keďže v 89. minúte videl druhú žltú kartu. Ešte predtým znížil na konečných 3:4 Mário Maruniak.

Sásová stratila prvé body až v 9. kole, keď vonku podľahla rozdielom triedy Hliníku nad Hronom.

VI. liga skupina C – 9. kolo

FK Šalková – MFK Strojár Krupina 6:1 (5:0)

Góly: 6., 21., 35. a 44. Matis, 45. Mikulec, 74. Pav. Dobrík – 83. Haško. ŽK: 62. Štubian – 38. Valica, 86. Babiak. Rozhodovali: Hedvigy – Polomský, Pažický. Diváci: 150.

Zostava FK Šalková: Gnida – Pet. Dobrík (C), Štubniak, Revaj (71. Hlavatý), Šimčík (58. Pázmány), Mikulec, Majer, Palovič, Štubian (77. Tuček), Lašút, Matis (71. Pav. Dobrík).
Tréner: D. Vernarský.

TJ Slovan Dudince – OFK 1950 Priechod 2:1 (2:1)

Góly: 34. Strieborný, 37. Marunčiak – 29. M. Štulajter. ŽK: 36. Sojak, 80. M. Štulajter, 84. Rebek, 90. Chrobák. Rozhodovali: Jačmeník – Kováč, Dobosová. Diváci: 100.

Zostava OFK 1950 Priechod: Ambroz – R. Reptiš, Rebek, P. Reptiš, Ondrejka, Zehnal (C), Sojak, Janík (74. Sultangaliyev), Rakyta (55. Nazhimiden), Bálint (55. Chrobák), M. Štulajter.
Tréner: N. Dikácz.

TJ ŠK Sokol Jakub – FK 09 Bacúch 0:2 (0:0)

Góly: 61. Bútora, 68. Dekrét. ŽK: 57. Kubacký, 90. Bednár. Rozhodovali: Verdžák – Tokár, Šlosiariková. Diváci: 50.

Zostava TJ ŠK Sokol Jakub: Nemček – Mišány, L. Kupec (C), Bednár, Badinský (46. Kubacký), Trnka, Laktiš (75. Sanitra), Macko, Lukáč, Šimko, Datko.
Tréner: J. Slobodník.

MFK Spartak Hriňová – RSC Hamsik Academy B 2:6 (2:3)

Góly: 22. Vrana, 25. M. Hanes (pen.) – 13. a 58. P. Kukučka, 37. Somov (pen.), 41. Palko, 50. Novak, 84. Puškár. ŽK: 37. Babic, 45. Dias, 62. Sudimak, 64. Vida, 90. M. Hanes – 25. B. Túry, 86. P. Kukučka. Rozhodovali: Barboriak – Hromník, Foltán. Diváci: 120.

Zostava RSC Hamsik Academy B: Blažek – Hraško, Baitar (C), B. Túry, Novak, E. Mlynárik (71. M. Mazúch), Fofe, Puškár, Palko (75. Csizmadia), Somov (81. A. Mazúch), P. Kukučka.
Tréner: P. Zlevský.

FK Selce – TJ Tatran Čierny Balog 3:4 (1:2)

Góly: 14. Klačan, 64. M. Blaško (pen.), 79. Maruniak – 8., 72. a 74. Strelec, 12. F. Giertl. ŽK: 26. Miartuš, 72. Sochor – 42. P. Pečovský, 66. F. Giertl, 83. Strelec. ČK: 72. Sochor – 89. Strelec (po druhej ŽK). Rozhodovali: Antalík – Hanes, Kuchár. Diváci: 76.

Zostava FK Selce: M. Kučera – Miartuš (89. Jančík), Sochor, Zbránek, Švantner, M. Blaško (C), Klačan, Zhurauliou (61. Maruniak), Uhliarik, Penksa, V. Túry.
Tréner: P. Flasík.

Obecný futbalový klub Hliník nad Hronom – ŠK Sásová 3:0 (2:0)

Góly: 5. Domiňák, 38. Neto, 55. Santana. ŽK: 30. Neto, 68. M. Greško, 78. Domiňák – 61. Marković, 68. Hrudkay, 83. Tkáč. Rozhodovali: Markovič – Mar. Kováč, Mich. Kováč. Diváci: 70.

Zostava ŠK Sásová: Čavoj – O. Poljovka, Vozár, Brašeň (46. Hrudkay), Malík, R. Turčan, Marković, Tkáč, Radoš (72. M. Turčan), Ďurta, Savić (C).

Malachov opäť vyhral

Futbalisti Malachova pridali po prvej výhre v sezóne hneď druhú, keď po zásahoch Jána Chriašteľa, Jána Bartolovica a Lukáša Dvorského bodovali naplno v Brusne. Malachov je však stále posledný.

Poniky uhrali cennú remízu na pôde Braväcova, a to po 8-gólovej prestrelke, ktorá priniesla aj dva vlastné góly. Hostia vyrovnali na 4:4 v 87. minúte.

Nedarí sa Ľubietovej, ktorá vyhrala naposledy ešte v závere augusta a v 9. kole 7. ligy ObFZ BB schytala poltucet u nováčika, proti béčku Tatrana Čierny Balog.

Horné Pršany zdolali Dúbravicu po 13-gólovej prestrelke

Staré Hory sa držia na 3. mieste tabuľky 8. ligy ObFZ BB, keď najtesnejším rozdielom zdolali Riečku. O jediný gól duelu sa v závere prvého polčasu postaral z penalty Richard Lupták.

Hiadeľ nestratil body ani v 9. kole, keď aj vďaka štyrom gólom Martina Sedliaka zvíťazil poľahky na ihrisku Mičinej.

Horné Pršany sú magické tým, že pomerne často hostia gólové prestrelky s divokým priebehom. Skóre stretnutia otvorila už v 7. minúte Dúbravica, ale domáci následne do prestávky otočili až na 6:1. Zdalo sa tak, že o víťazovi je rozhodnuté, ale druhý polčas priniesol iný príbeh, keďže hostia do 75. minúty znížili na 6:5. Hráči Horných Pršian sa potom zobudili a pridali siedmy gól, vďaka čomu už body z rúk nepustili, keďže hráči Dúbravice skórovali už len raz.