Víkend na prelome septembra a októbra priniesol ôsme kolo nižších futbalových súťaží, v ktorom sa odohralo hneď niekoľko regionálnych súbojov. Naši fotografi zavítali do Badína a Uľanky.

Počas uplynulého víkendu boli v akcii aj treťoligisti z Banskej Bystrice a okolia – RSC Hamsik Academy, FK Podkonice a MFK Zvolen, ktorým sa venujeme v samostatnom článku. V sumári nižších súťaží mapujeme dianie v ligách Stredoslovenského futbalového zväzu a Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica.

Bezgólový súboj Badína s Kováčovou, Medzibrod vyhral vonku

Štvrtoligový Badín hostil v sobotu 30. septembra neďalekú Kováčovú, ale prítomní diváci v tomto regionálnom súboji góly nevideli.

Miroslav Hudec, tréner ŠK Badín pre BBonline.sk: „Celý zápas sme odohrali na polovici súpera, ale gól sa nám streliť nepodarilo. Kováčová mala v zápase jediný cieľ, neinkasovať gól. Mali sme veľa štandardných situácií okolo šestnástky, ale ani z nich sme sa nepresadili. Chýbala nám ľahkosť. Hráčom nemôžem nič vyčítať. Stredajší zápas zo Staškovom, v ktorom sme v závere výsledok otočili, nás stál veľa síl, a tie nám vo finálnej fáze chýbali. Vždy nám chýbal nejaký krok, alebo prišlo zlé rozhodnutie. Súťaž je dlhá a vyrovnaná. Stratené body budeme musieť niekde získať.“

Medzibrod vo 8. kole Majstrovstva regiónu bodoval naplno, keď v nedeľu 1. októbra najtesnejším rozdielom zvíťazil v Trebišove. O jediný gól duelu sa už v 14. minúte postaral Adam Bobrovský. Sokol tak bodoval naplno po druhýkrát v rade, a zároveň prvý raz v sezóne na ihrisku súpera, hoci dohrával od 84. minúty o desiatich po druhej žltej karte Jána Sojku.

Tomáš Dzúrik, tréner TJ Sokol Medzibrod pre BBonline.sk: „Zápas veľa futbalovej krásy pre divákov nepriniesol, ale priniesol nám tri body. Je skvelé, že sa nám konečne podarilo bodovať naplno aj vonku. Opäť sme dobre vstúpili do zápasu, hneď v štvrtej minúte sme mali obrovskú šancu, ktorú sme nepremenili. Našťastie, v štrnástej minúte sme sa po dobrom dôraze dokázali ujať vedenia. Potom nás súper zatlačil pred šestnástku, ale väčšinou to riešil len nakopávanými loptami. My sme hrali veľmi zbrklo, rýchlo sme sa zbavovali lôpt, loptu sme nepodržali, a všetko sa to na nás valilo. Napriek tomu sme si ešte pred koncom prvého polčasu dokázali vypracovať šancu, kde lopta smerovala do brány a trafila nešťastne nášho hráča. V druhom polčase už domáci nakopávali každú jednu loptu, my sme to dokázali ustáť. My sme sa snažili dobre brániť a hrať na brejky, čo sa nám až tak nedarilo, ale našťastie sme súpera do nejakej vyloženej šance nepustili. Až v samom závere hlavičkoval úplne voľný brankár domácich, ktorý si nabehol na rohový kop, ale lopta našťastie koníčkom preletela ponad našu bránu. Kvôli zraneniam sme vycestovali len s dvanástimi hráčmi do poľa, preto klobúk dolu pred chalanmi.“

Majstrovstvo regiónu Stred – IV. liga – 8. kolo

ŠK Badín – ŠK Prameň Kováčová 0:0 (0:0)

ŽK: 68. R. Studený, 78. Žilinec, 90. Koctúr – 68. Janeček, 78. Paulovčík, 87. Necpál, 89. Höger. Rozhodovali: Belko – Šlapka, Moják. Diváci: 200.

Zostava ŠK Badín: J. Kučera – Pavlík, Žilinec, V. Slovák (78. Koctúr), M. Caban, A. Urgela (66. Kolláti), M. Bíreš (C), Rafanides (86. Mesiarik), Výlupok, Vician (66. R. Studený), R. Valent. Tréner: M. Hudec.

Zostava ŠK Prameň Kováčová: Höger – S. Kováč, Janeček, Necpál, Šuster (22. S. Molnár), Paulovčík, V. Bobor, Eperješi (90. Majerčík), Laurinc, Fejerčák (69. Melišík), Kujan (69. Ponický). Tréner: R. Biba.

ŠK Tvrdošín – TJ Sokol Medzibrod 0:1 (0:1)

Gól: 14. Bobrovský. ŽK: 60. M. Považanec – 35. Hámorník, 52. Pliešovský, 57. Sojka, 80. Čilík, 81. Bobrovský, 82. Neušel. ČK: 84. Sojka (po druhej ŽK). Rozhodovali: Lisý – Remeň, Valíček. Diváci: 200.

Zostava TJ Sokol Medzibrod: Holko – Šimúth, Hámorník, Pipich (70. Belluš), Samuelčík (C), Neušel, Pánik, Bobrovský, Pliešovský (60. Čilík), Sojka, Rajčok. Tréner: T. Dzúrik.

Ľupča vonku nebodovala

Piatoligová Slovenská Ľupča prehrala po tretíkrát v rade, keď v sobotu podľahla domácej Ladomerskej Vieske najtesnejším rozdielom.

V. liga skupina Juh – 8. kolo

FK FILJO Ladomerská Vieska – OFK Slovenská Ľupča 1:0 (1:0)

Gól: 30. Tužinský. ŽK: 65. Hanus – 87. Holécy (tréner). Rozhodovali: Závodský – Bryndziar, Durmis. Diváci: 100.

Zostava OFK Slovenská Ľupča: M. Gašperan – Hamza (62. Sládeček), P. Lakomčík (C), J. Medveď, Vaňo (77. Dula), Vajda (71. Foltáni), V. Giertl, Čief, Riša, M. Bartoš, Kostúrik. Tréner: M. Holécy.

V derby uspel Priechod, béčko RSC deklasovalo Jakub

Šiestoligová Sásová vyhrala aj svoj siedmy zápas v sezóne, keď v sobotu na domácom trávniku deklasovala Lovču. Na výsledku 5:1 sa dvomi presnými zásahmi podieľal Oliver Ďurta.

B-tím RSC Hamsik Academy v nedeľu doma v Hrochoti rozhodol o svojej výhre nad Jakubom už v prvom polčase. Dvakrát skóroval Marvellous Ewere Nketan, pričom svoj prvý gól strelil z priameho kopu. Rezerva treťoligistu zvíťazila 5:1.

Šalková si v nedeľu na ihrisku TJ Tatran Čierny Balog pripísala tretiu výhru v rade, a to najmä vďaka dvom gólom Jána Štubiana.

V nedeľňajšom derby medzi Priechodom a susednými Selcami uspeli domáci. Hostia sú tak naďalej s jediným bodom predposlední.

VI. liga skupina C – 8. kolo

ŠK Sásová – Telovýchovná jednota Lovča 5:1 (1:0)

Góly: 21. Brašeň, 49. a 87. Ďurta, 75. Beňo (vla.), 89. Malík – 88. Hačik. Bez kariet. Rozhodovali: Gemzický – Jodas, Fábry. Diváci: 230.

Zostava ŠK Sásová: Čavoj – Radoš (64. Šabo), Brašeň (78. M. Turčan), Stacho (87. Vidiečan), Malík, Hrudkay, M. Tkáč, Ďurta, Vozár, Savić (C), R. Turčan (78. Marković). Tréner: A. Dubovický.

RSC Hamsik Academy B – TJ ŠK Sokol Jakub 5:1 (4:1)

Góly: 7. a 36. Nketan, 20. E. Mlynárik, 30. Repa, 78. Puškár (pen.) – 10. R. Greško. ŽK: 8. Novak, 23. Fofe, 73. Baitar – 33. Handzuš, 35. Mišány, 45. Badinský, 73. Lukačovič, 89. Trnka. Rozhodovali: Antalík – Hanes, Kuchár. Diváci: 100.

Zostava RSC Hamsik Academy B: Dovec – Hraško, Baitar (C), B. Túry, Novak, Ceniga (80. A. Mazúch), Fofe, Nketan (46. Palko), Puškár, E. Mlynárik (80. M. Mazúch), Repa (65. Csizmadia). Tréner: J. Šimkovič.

Zostava TJ ŠK Sokol Jakub: Nemček – Mišány, L. Kupec (C), Bednár, Badinský, Handzuš, Trnka, R. Greško, Samson (39. Chmelík), Laktiš, Macko. Tréner: J. Slobodník.

TJ Tatran Čierny Balog – FK Šalková 1:2 (0:1)

Góly: 79. F. Giertl – 30. a 54. Štubian. ŽK: 25. F. Giertl – 63. Mikulec, 90. Palovič. Rozhodovali: Foltán – Osvald, Hromník. Diváci: 100.

Zostava FK Šalková: Gnida – Pet. Dobrík (C), Štubniak, Revaj, Šimčík (70. Chovanec), Mikulec, Majer, Palovič, Štubian (78. M. Tuček), Matis, Hlavatý (46. Lašút). Tréner: D. Vernarský.

OFK 1950 Priechod – FK Selce 3:1 (2:1)

Góly: 14. Zehnal, 41. Štulajter, 49. Bálint – 44. V. Túry. ŽK: 27. S. Caban, 69. V. Túry, 84. Jančík, 90. Penksa. Rozhodovali: Kruppa – Tokár, Páleš. Diváci: 200.

Zostava OFK 1950 Priechod: Ambroz – R. Reptiš, Šinkovkin, P. Reptiš (82. Nazhimiden), Vozár, Janík (74. Rebek), Ondrejka (74. Barta), Zehnal (C), Chrobák (56. Sojak), Bálint (82. Sultangaliyev), Štulajter. Tréner: N. Dikácz.

Zostava FK Selce: M. Kučera – Miartuš (64. Jančík), Sochor, Uhliarik, Švantner, Penksa, M. Blaško (C), J. Túry (56. Maruniak), S. Caban, J. Klačan (79. L. Mesík), V. Túry. Tréner: P. Flasík.

Malachov získal prvé body

Vo 8. kole 7. ligy ObFZ BB sa konečne podarilo bodovať poslednému Malachovu, ktorý v nedeľu doma po obrate v druhom polčase ukončil 7-zápasovú sériu bez prehry druhému béčku Podkoníc z Lučatína.

Ľubietová v sobotu ukončila svoju 5-zápasovú sériu prehier domácou remízou 2:2 s Beňušom. O oba góly Baníka sa postaral najlepší strelec domácich Michal Lakomčík.

Brusno viedlo v nedeľu v Michalovej dvojgólovým rozdielom, ale v záverečnej 10-minútovke o náskok prišlo, a tak si odnieslo len bod.

Strelníky v nedeľu na domácej pôde utŕžili poltucet od prvého Jasenia.

Poniky hrali v nedeľu s béčkom Slovenskej Ľupče do 80. minúty nerozhodne 1:1, keď sa oba celky presadili z penalty. Domáci hrali od 68. minúty o desiatich, čo hostia napokon využili.

Staré Hory a Harmanec si rozdelili body po prestrelke

Harmanec hostil v nedeľu doma v Uľanke v derby a zároveň šlágri 8. kola 8. ligy ObFZ BB neďaleké Staré Hory. Domáci dovtedy stratili body len s prvým Hiadľom a zdalo sa, že aj vďaka hetriku Stefana Pepinovića porazia aj tretí celok tabuľky. Hostia však v samom závere vyrovnali na 4:4 zásluhou Michala Buzáka, ktorý taktiež skompletizoval hetrik.

O sobotňajšom víťazstve Tajova proti domácemu béčku Šalkovej rozhodol v samom závere svojím druhým gólom Kristián Santa. Tajov tak bodoval v treťom zápase po sebe.

Prvý Hiadeľ nestratil body ani v nedeľu doma s Pohronskou Polhorou.

Riečka doma deklasovala Mičinú aj vďaka dvom gólom Šimona Spišiaka.