Piate kolo súťaží Banskobystrického zväzu malého futbalu prinieslo množstvo napínavých a vyrovnaných súbojov.

IQ získalo prvé body v zápase kola proti FC Nemce

Úvodný zápas 5. kola 1. ligy sa odohral už v stredu 4. októbra. Skackavá si pripísala tretiu výhru v rade, keď v tesnom a na góly najchudobnejšom súboji kola zdolala MIBA Bianconeri.

Ďalšie tri prvoligové duely sa odohrali v piatok 6. októbra. Nemce 2012 sa vyšplhali na 2. miesto, keď v 13-gólovej prestrelke porazili Enzo. Nemčania rozhodli o svojom víťazstve dvomi gólmi v závere stretnutia.

Simacek získal prvé body v sezóne, keď tesne zdolal Dream Team, ktorému tak pripravil prvú prehru.

Za zápas kola sme označili dramatický súboj medzi FC Nemce a IQ. Prvý polčas patril jednoznačne hráčom IQ, ktorí po 25-tich minútach viedli 4-gólovým rozdielom. Po zmene strán však úradoval Ivan Varga, ktorý vyrovnal na 5:5 a postaral sa o všetkých 6 gólov FC Nemce. IQ ale svoje prvé body z rúk nepustilo, keď na návrat súpera do zápasu reagovalo dvomi gólmi v krátkom slede.

Galacticos sú stále stopercentní, Hančurka Team porazili kontumačne. Stretnutie medzi Aquaduxom a 1. FC DAN sa odohrá v stredu 11. októbra o 21.00 h v Jakube.

1. liga – 5. kolo – Jakub

MIBA Bianconeri – Skackavá 2:3 (0:0)

Góly: V. Giertl, E. Hudec – M. Caban 2, S. Kršák. ŽK: T. Ondrejka, M. Konder (obaja Skackavá).

Enzo – Nemce 2012 6:7 (3:3)

Góly: T. Hlavatý 2, I. Šteiniger 2, T. Černík, R. Môcik – E. Filipko 2, Š. Spišiak, T. Kostiviar, S. Václavík, I. Širka, S. Chladný. ŽK: E. Filipko.

Dream Team – Simacek 3:4 (1:2)

Góly: M. Čunderlík, O. Zeleňanský, M. Švantner – P. Mesík, T. Handzuš, R. Zima, T. Považan. ŽK: M. Čunderlík – T. Považan.

FC Nemce – IQ 6:7 (1:5)

Góly: I. Varga 6 – A. Gluch 3, A. Ursíny 2, M. Tučnák, P. Kvaltíny.

V šlágri uspelo ŠKP B200

Program sobotňajšieho 5. kola 2. ligy otvorilo meranie síl medzi Tripe a Erimou „98“, z ktorého vám prinášame aj fotogalériu. V prvom polčase mal tesne navrch prvý menovaný celok, ale hráči v červeno-bielych dresoch v druhom dejstve otočili zápas vo svoj prospech.

S fotoaparátom sme zavítali aj na stretnutie medzi Laziom a Arsenalom FC. Po prvom polčase mali o dva góly navrch červení, ale v druhom dejstve sa karta otočila a bledomodrí zmazali manko. Lazio je tak po ďalšej remíze stále nezdolané, aj keď hralo len trikrát. Arsenal sa drží na čelných priečkach.

Piate kolo bolo bohaté na obraty, a bolo ťažké vybrať ten najlepší. V prospech Jogy Bonito zahral fakt, že jej comeback kola režíroval prakticky jeden muž, Oliver Longauer, ktorý štyrmi gólmi v druhom polčase otočil duel s Helliusom z 0:3 na 4:3.

V šlágri 5. kola 2. ligy medzi dvomi dovtedy stopercentnými mužstvami malo tesne navrch ŠKP B200. Aktuálny líder tabuľky viedol po polčase už 4:1 zo svojho pohľadu, ale napokon sa musel strachovať o výsledok. Partizán BB znížil dvakrát na rozdiel jediného gólu, no vyrovnať sa mu už nepodarilo. ŠKP B200 je tak stále bez straty bodu.

2. liga – 5. kolo – Jakub

Tripe – Erima „98“ 3:4 (2:1)

Góly: L. Jeziorski, T. Búš, J. Šabul – J. Abrahám 2, R. Olejník, B. Binda. ŽK: P. Bállek – B. Binda, V. Ďuroň.

Lazio – Arsenal FC 4:4 (1:3)

Góly: M. Čief 2, J. Čief, J. Medveď ml. – R. Môcik, L. Potančok, M. Kubacký, P. Fazekaš. ŽK: J. Medveď ml., D. Priadka (Lazio).

Malonas – FC Vlkanová 3:6 (1:3)

Góly: N. Gura, M. Pira, J. Murin – M. Žerebák 2, B. Sršeň 2, J. Kvasna, M. Zelina. ŽK: Mat. Dušička (Malonas).

Starí páni – FK Plus – odložené

Joga Bonito – Hellius 4:3 (0:3)

Góly: O. Longauer 4 – M. Sucháč 2, M. Melicher. ŽK: M. Zemko st. (Hellius).

Pingoši – Riečka 6:5 (4:3)

Góly: L. Piršč 4, P. Zemko, A. Duriš – S. Srnka 2, J. Lupták, D. Sekerka, M. Solivajs. ČK: I. Širka (Riečka).

Partizán BB – ŠKP B200 4:5 (1:4)

Góly: E. Koliada 2, S. Pepinović, A. Kulich – M. Dirbák 2, E. Kruppa 2, R. Žila. ŽK: M. Polóny, Ľ. Pročka (obaja ŠKP B200).

Dynamo stále nezdolané

Aj 3. liga priniesla počas prvého októbrového víkendu atraktívne stretnutia. Jeden z pekných comebackov predviedol Viking Stavanger, ktorý prehrával s ANK Pegi v úvode druhého polčasu už 1:5, ale dotiahol zápas do bodového zisku.

Sparta si pripísala štvrtú výhru v rade, ktorá bola zároveň debaklom kola. Aktuálne druhý celok tabuľky totiž deklasoval poslednú Borussiu 17:2, a zároveň tak išlo aj o najgólovejší zápas kola. Adrián Rusnák skóroval až 8-krát, čím sa stal strelcom kola.

Dynamo je stále nezdolané, aj keď jeho posledné víťazstvo sa nerodilo ľahko. Predposledný Sosaurus totiž po prvom polčase tesne vyhrával.

Otáčali aj Amatéri, ktorí prehrávali s Medojedom v úvode druhého polčasu 3:6. Víťazný gól strelil až v poslednej minúte Lukáš Jeziorski, ktorý skompletizoval hetrik.

Pekný obrat predviedol aj Ortotech, ktorý prehrával s FC Salve 1:4 zo svojho pohľadu, ale potom dal päť gólov po sebe.

3. liga – 5. kolo – Nike aréna

Viking Stavanger – ANK Pegi 5:5 (1:4)

Góly: Mich. Lakomčík 2, M. Beňuška, M. Kucak, L. Laubert – J. Pavlík 3, J. Bednár st., A. Šimko. ŽK: S. Drahoň (Viking Stavanger).

Ajax – Atak 4:8 (3:2)

Góly: J. Šimčík 2, M. Šimčík, S. Demakov – L. Berec 3, M. Tuček 2, V. Almáši 2, A. Puzio.

AC Tornádo – Ateeray 8:2 (1:1)

Góly: M. Mokrý 2, F. Švantner 2, M. Kucka, P. Kurčík, M. Zrubák, P. Rončak – M. Čavoj, O. Zrubák.

Svorka vlčákof – Bezvetrie 10:5 (4:1)

Góly: I. Ďurkovič 4, T. Šamulka 4, D. Hritz 2 – D. Ďurič, M. Polgar, I. Hak, M. Hrnčiar, P. Širka.

Sparta – Borussia 17:2 (7:1)

Góly: A. Rusnák 8, D. Rusnák 6, P. Polák, P. Tešlár, L. Koppa – R. Bartelt, M. Bálint. ŽK: D. Rusnák, P. Polák – B. Dian.

Sosaurus – Dynamo 2:4 (2:1)

Góly: J. Chriaštel 2 – D. Piddubnyi 2, F. Sylvestr, Y. Yavnyk. ŽK: J. Chriaštel, T. Pivarči – D. Piddubnyi, F. Sylvestr.

Iná Liga – FC Juniperus 6:9 (1:6)

Góly: M. Caban 4, P. Poljovka 2 – J. Klačan 3, M. Maruniak 2, J. Mesík 2, V. Túry 2.

FK Amatéri – FC Medojed 7:6 (3:5)

Góly: L. Jeziorski 3, M. Pilát 2, M. Kozák, M. Hazucha – B. Maruniak 2, M. Ondrejka, V. Klemanič, V. Sklenka ml., J. Bielik.

FC Salve – FC Ortotech 4:6 (3:1)

Góly: R. Dočkal 2, M. Fečko, J. Boháčik – P. Konder 3, J. Sekereš 2, P. Pinter. ŽK: J. Sekereš.