Hasiči si počas aktuálneho leta pripísali počas noci z piatka na sobotu už v poradí štvrtý a piaty výjazd ku horiacim kontajnerom na sídlisku Sásová.

DSC09352
Po zhorenom plastovom kontajneri pri Pikarte zostali len niektoré obhorené odpadky.

Okolnosti začínajú nasvedčovať tomu, že sa nemusí jednať o náhodné odhodenie horľavých látok, ale o úmyselné podpaľačstvo, napríklad zabávajúcej sa mládeže. To však môže, podobne ako v predchádzajúcich prípadoch, ohroziť okolostojace vozidlá i ďalší majetok miestnych obyvateľov a podnikateľov.

Ojedinelé prípady horiacich kontajnerov sa na banskobystrických sídliskách vyskytovali aj v minulosti, no tentokrát ide o mimoriadne častý výskyt takýchto požiarov. Prvým, pri ktorom došlo okrem zničenia kontajnerov aj ku poškodeniu vedľa stojaceho vozidla, bol na konci júla požiar na Javorníckej ulici. O dva týždne na to museli banskobystrickí hasiči na sídlisku Sásová zasahovať počas jednej noci hneď dvakrát. V noci z 13. na 14. augusta horeli kontajnery na Krivánskej a Magurskej ulici.

Zdá sa však, že tým letné požiare odpadkových kontajnerov v Sásovej neskončili. V piatok 2. septembra okolo desiatej hodiny večer vyrazili tunajší príslušníci Hasičského a záchranného zboru k ďalšiemu požiaru, tentokrát znovu na Javorníckej ulici. A to dokonca neďaleko od miesta prvého spomenutého požiaru. Zhruba o pol hodinu už ale mali hlásený ďalší horiaci kontajner na Starohorskej ulici pri Pikarte. Ako informovalo Oddelenie operačného riadenia a integrovaného záchranného systému Operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici, na miesta oboch požiarov boli vyslaní vždy traja príslušníci s príslušnou technikou.

Čo po požiaroch zostalo, zobrazujú už fotografie nižšie. Na prvej požiarovisko na Starohorskej ulici, na ďalších dvoch zvyšky obhorených kontajnerov na Javorníckej ulici.