Hasiči mali v Sásovej opäť plné ruky práce, po dvoch týždňoch sem opäť museli vyraziť k požiaru kontajnerov na odpad. Po úspešnom uhasení jedných odpadových nádob sa o pár hodín museli na banskobystrické sídlisko vracať.

poziar kontajnera sasova
Na konci júla sa od kontajnerov na Javorníckej chytilo aj susediace vozidlo.

Zhruba pätnásť minút pred polnocou, v sobotu 13. augusta, vyrazili banskobystrickí hasiči na Krivánsku ulicu, kde došlo k požiaru dvoch kontajnerov. Okolo štvrť na jednu už bolo miesto požiaru zaistené a požiar uhasený. To ale hasiči netušili, že sa do Sásovej budú musieť vracať. Okolo pol tretej ráno totiž museli vyraziť aj na Magurskú ulicu, kde rovnako došlo k požiaru kontajnera. Ako informovalo Oddelenie operačného riadenia a integrovaného záchranného systému Operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici, na miesta boli v oboch prípadoch vyslaní traja profesionálni hasiči s jedným vozidlom.

Žiaľ ani zďaleka nejde o prvý podobný prípad. Len na konci júla sme vás informovali o horiacich kontajneroch na Javorníckej ulici, od ktorých sa chytilo aj susediace zaparkované vozidlo. Aj v tomto prípade bolo podozrenie, že sa kontajnery mohli chytiť aj cudzím zavinením v podobe odhodeného špaku či inej zápalnej látky, prípadne ich mohol spôsobiť nevhodný odpad odhodený do kontajnerov. “Vyzerá to tak, že niekto si na úkor slušných ľudí robí zábavu a poškodzuje cudzí majetok,” napísal nám na facebooku BBonline.sk v noci zo soboty na nedeľu náš čitateľ Henrich zo Sásovej, ktorý nás o prípade informoval.