Požiar kontajnerov a blízkeho osobného motorového vozidla si v sobotu večer vyžiadal výjazd hasičov na banskobystrické sídlisko Sásová.

13874646_10202153819523909_387294279_nAko portál BBonline.sk informoval riadiaci dôstojník Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici Stanislav Mlynarčík, hasiči na Javornícku ulicu vyrazili krátko pred jedenástou hodinou večer. „Išlo o požiar piatich plastových kontajnerov na odpad, od ktorých sa chytilo aj vedľa stojace vozidlo,“ uviedol. Od sálavého tepla začali horieť tiež konáre nad kontajnermi prevísajúcej vŕby, ktorá však nepatrí medzi mimoriadne horľavé dreviny a požiar sa aj preto ďalej nerozšíril. Časť horiacich kontajnerov je navyše na mieste pod starou strieškou, ktorá rovnako bránila väčšiemu šíreniu požiaru.

K menším škodám na majetku prispeli tiež miestni obyvatelia z Javorníckej 5 a priľahlých domov. Tí sa svojimi vlastnými prostriedkami ešte pred príjazdom hasičov snažili o hasenie požiaru. Na mieste následne zasahovalo desať príslušníkov Hasičského a záchranného zboru s tromi kusmi techniky, ktorí rýchlo požiar dostali pod kontrolu a okolo trištvrte na dvanásť už miesto požiaru opustili.

Ako informoval Mlynarčík, hasiči predbežne nevylučujú cudzie zavinenie. Požiar kontajnerov ale mohol spôsobiť aj odhodený špak, prípadne iná horľavá látka zahodená do odpadu. Škoda na poškodenom vozidle bola predbežne odhadnutá na 3-tisíc eur.