Kríza spojená s ochorením COVID-19 výrazne zasiahla športové kluby v Banskej Bystrici. Okrem celoslovenských hokejových, futsalových, basketbalových súťaží dostali stopku aj mestské súťaže v malom futbale, či regionálne futbalové ligy. Vo vzduchu však ešte visí osud II. futbalovej ligy, v ktorej pôsobí MFK Dukla.

Priamy postup Dukly nie je pravdepodobný

Po anulovaní sezóny v regionálnych futbalových súťažiach ostávajú nevyriešené už len celoslovenské ligy, pri čom v II. lige figurujú po 18 odohratých kolách na 1. mieste banskobystrickí futbalisti, ktorí tak čakajú na osud prerušenej sezóny 2019/2020. Na aktuálnu situáciu v klube MFK Dukla sme sa opýtali vedúceho A-mužstva a PR manažéra klubu Ivana Šimka, s ktorým vám prinášame krátky rozhovor.

Aké scenáre sú v hre ohľadom ukončenia, či dohrania jarnej časti II. ligy sezóny 2019/2020, v ktorej sa MFK Dukla nachádza na 1. mieste?

„Scenárov je skutočne veľa. Od odohratia v normálnom režime aj keď s posunutím termínov, cez odohratie bez divákov až po anulovanie súťažného ročníka. V uplynulých dňoch sa kluby mali možnosť vyjadriť k rôznym alternatívam a či vôbec ešte kluby chcú na zostávajúcich 12 stretnutí nastúpiť. My sme pochopiteľne súhlasili s dohraním súťaže za akýchkoľvek podmienok.“

Je možné, že sezóna bude predčasne ukončená a Dukla postúpi do najvyššej súťaže?

„Myslím si že také niečo ako postup po odohratých osemnástich kolách „nehrozí“. V prípade, že by sezóna bola predčasne ukončená, pravdepodobne by boli všetky dosiahnuté výsledky anulované a nikto by nepostúpil, ale ani nezostúpil.“

Ako prebieha tréningový proces A-mužstva v tejto náročnej situácií? Majú hráči naordinovaný individuálny tréningový plán?

„Hráči sú v kontakte s trénermi a všetci trénujú v domácich podmienkach individuálne. Výstupy zo svojich tréningov odovzdávajú kondičnému trénerovi a tak ich máme možnosť kontrolovať.“

Futbalisti Dukly hrali ešte na jeseň na Štiavničkách, odkiaľ sa mali na jar v rámci súťažných zápasov presunúť do neďalekého Zvolena, kde však nestihli odohrať ani jedno stretnutie.  Štiavničky sa majú po rekonštrukcií stať národným atletickým štadiónom, no banskobystrickí futbalisti by sa na svoj bývalý domovský stánok mohli vrátiť aspoň v rámci súťažných zápasov, pri čom hlavné zázemie klubu MFK Dukla by malo vyrásť v Radvani.

Ako informuje VŠC Dukla na svojom Facebooku, v súčasnosti prebiehajú prípravné práce ako odstraňovanie pôvodných tréningových plôch na hlavnom aj vedľajšom štadióne a búracie práce v bývalých priestoroch šatní pod hlavnou tribúnou. Postup prípravných prác zatiaľ neovplyvnili ani zavedené opatrenia na zabránenie šírenia koronavírusu. Ako to vyzerá na Štiavničkách v súčasnosti, si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.