V piatok 21. júna patril Mestský mládežnícky štadión Majstrovstvám Slovenska v malom futbale detí a stredoškolákov. Dve banskobystrické školy pozbierali spolu jednu zlatú a dve bronzové medaily.

Detské MSR, alebo aj Horalky Cup, boli rozdelené na kategórie U9, U11, U14 a U16. V banskobystrickej Mestskej detskej lige si účasť na finálových turnajoch vybojovali tímy základných škôl Mládežnícka, Golianova a Radvanská. Chceli nadviazať na úspechy bystrických škôl z minulého roka, keď sa doma zo zlata radovali žiaci ZŠ Spojová U8 a ZŠ Moskovská U16. Na Moskovskú putoval aj bronz z kategórie U8.

Pre domáce školy bol napokon úspešný aj tohtoročný šampionát. Zažiarili najmä bystrické družstvá v kategórii U9. Najmladšiu kategóriu ovládli žiaci ZŠ s MŠ Radvanská a 3. miesto obsadil tím ZŠ Golianova. V majstrovskom družstve figuroval aj najlepší strelec kategórie U9 Matias Hamšík.

kategórii U11 sa hráčom SZŠ Mládežnícka nepodarilo postúpiť zo skupiny a futbalisti ZŠ Golianova neuspeli v štvrťfinálovom penaltovom rozstrele.

Ďalšieho úspechu banskobystrickej školy sme sa dočkali v kategórii U14. ZŠ Golianova v play-off nefigurovala, ale hráči ZŠ s MŠ Radvanská dokráčali až do semifinále, v ktorom síce ťahali za kratší koniec, no potom si napravili chuť v súboji o bronz.

ZŠ s MŠ Radvanská sa prebojovala do play-off aj v kategórii U16, ale neprešla cez štvrťfinále.

Prehľad výsledkov banskobystrických škôl na Detských MSR nájdete tu.

V piatok sa konali aj Stredoškoslké MSR. Vďaka výkonom v banskobystrickej a krajskej Stredoškolskej lige mesto pod Urpínom reprezentovali študenti Katolíckeho gymnázia Štefana Moysesa, Strednej zdravotníckej školy a Spojenej školy Kremnička.

KGŠM síce ovládlo svoju skupinu s plným počtom bodov, ale v štvrťfinále vypadlo po penaltách. Stredná zdravotnícka škola sa prebojovala do vyraďovacej fázy s jednou výhrou v skupine a v štvrťfinálovom penaltovom rozstrele taktiež ťahala za kratší koniec. Spojená škola Kremnička nepostúpila zo skupiny. Majstrom Slovenska sa stala SPŠ stavebná Nitra.

Prehľad výsledkov banskobystrických škôl na Stredoškolských MSR nájdete tu.

Maratón malého futbalu v Banskej Bystrici pokračuje aj cez víkend. Počas soboty 22. a nedele 23. júna prebiehajú na Mestskom mládežníckom štadióne MSR mužov v hlavnej kategórii aj kategórii 40+. Viac informácií nájdete v našom staršom článku a online program aj výsledky banskobystrických tímov môžete sledovať tu.