Banská Bystrica bude po tretíkrát v rade hostiť majstrovstvá Slovenska v malom futbale, ale po prvýkrát pôjde o štvordňové podujatie. Okrem hlavnej kategórie mužov zabojujú o poháre a medaily aj ženy, deti, stredoškoláci a hráči nad štyridsať rokov. Spolu sa na majstrovstvách Slovenska vo všetkých kategóriách predstaví až 136 tímov.

Areál Mestského mládežníckeho štadióna v Kráľovej bude žiť malým futbalom od štvrtka 20. júna, kedy sa budú konať majstrovstvá Slovenska žien. Začnú o 17.00 h. Banskú Bystricu budú reprezentovať futbalistky MFK Dukla aj RSC Hamsik Academy. Rozpis zápasov v kategórii žien nájdete tu. Zároveň bude vo štvrtok na programe aj play-off slovenskej Superligy do 23 rokov, v ktorom sa ale banskobystrický výber nepredstaví.

Piatok 21. jún bude od rána do večera patriť mládežníckym kategóriám. Detské MSR sú rozdelené na kategórie do 9, 11, 14 a 16 rokov. V banskobystrickej Mestskej detskej lige si účasť na finálových turnajoch vybojovali tímy základných škôl Mládežnícka, Golianova a Radvanská. Pokúsia sa zopakovať úspechy bystrických škôl z minulého roka, keď sa doma zo zlata radovali žiaci ZŠ Spojová U8 a ZŠ Moskovská U16. Na Moskovskú putoval aj bronz z kategórie U8. Rozpis a výsledky z detských MSR nájdete tu.

V piatok budú na programe aj MSR stredoškolákov. Vďaka výkonom v banskobystrickej a krajskej Stredoškolskej lige budú mesto pod Urpínom reprezentovať študenti Katolíckeho gymnázia Štefana Moysesa, Strednej zdravotníckej školy a Spojenej školy Kremnička. Rozpis a výsledky môžete sledovať tu.

V sobotu 22. júna a v nedeľu 23. júna sa už budú od rána do večera hrať zápasy v hlavnej kategórii mužov. Banská Bystrica má v ohni päť želiezok – druhý najlepší tím bystrickej ligy Skackavá, bronzový celok z minuloročných majstrovstiev Slovenska MIBA Bianconeri, 1. FC DAN, Davaj het a Partizán. Titul sa pokúsia obhájiť malofutbalisti Banco Casino Pezinok. Finále je na programe v nedeľu o 16.15 h. Rozpis a výsledky zápasov hlavnej kategórie nájdete na tomto odkaze.

V nedeľu bude na programe aj kategória 40+, v ktorej bude naše mesto reprezentovať Kemada a F Kemada. Rozpis a výsledky v kategórii 40+ môžete sledovať tu.

Ani tento rok nebude chýbať turistický vláčik, ktorý bude premávať kyvadlovo z Námestia SNP na Mestský mládežnícky štadión a naopak, a to v sobotu od 8.30 h do 12.30 h a v nedeľu od 10.00 h do 14.30 h.

Program, výsledky a online prenos zo zápasov banskobystrických tímov vo všetkých kategóriách môžete počas majstrovstiev Slovenska v malom futbale sledovať aj na webe Banskobystrického zväzu malého futbalu.

Niké majstrovstvá Slovenska v malom futbale 2024 organizuje Slovenský zväz malého futbalu, Banskobystrický zväz malého futbalu a ZAaRES Banská Bystrica v spolupráci s Mestom Banská Bystrica.