Počas druhého decembrového víkendu sa v telocvični na Magurskej odohralo 4. kolo Zimnej ligy Banskobystrického zväzu malého futbalu. V tradičnom sumári nájdete aj fotogalériu z dvoch duelov a odkazy na videozostrihy.

V prvom polčase úvodného zápasu kola skórovali len Emócie bokom, ktoré po 25-tich minútach viedli 2:0, keď sa presadili prudkými strelami z predbránkového priestoru. Po úspešnom prečíslení a vyťukaní do prázdnej brány odskočili Emócie bokom v druhom polčase už na 4:0. Po zmene strán sa začali presadzovať už aj hráči Sparty, ktorí ťažili z rýchlych protiútokov či chýb v rozohrávke súpera. Emócie bokom si však udržiavali komfortný náskok, keď im naďalej vychádzali kombinácie na jeden dotyk, a napokon zvíťazili 5-gólovým rozdielom. Sparta tak na svoju prvú výhru stále čaká.

V nasledujúcom stretnutí sa po individuálnom úniku ujali vedenia Nemce, ale hráči Enza po dvoch štandardkách, jednoduchej akcii na jednu prihrávku cez celé ihrisko a protiútoku otočili na 1:4. Nemce do prestávky znížili na 2:4, ale po zmene strán si Enzo prinavrátilo 3-gólové vedenie. Nemciam sa potom opäť podarilo znížiť na rozdiel dvoch gólov, avšak bližšie sa už nedostali. Hráči Enza postupne zvýšili na 3:7 a po štvrtom zásahu Nemiec aj na konečných 4:8. Enzo tak zatiaľ prehralo len raz, vďaka čomu mu patrí priebežná 3. priečka. O polovicu gólov Enza sa postaral Samuel Knižka.

Program 4. kola pokračoval najvyrovnanejším súbojom, ktorí zviedli hráči TJ Požiarnik Vlkanová a ANK Pegi. Do zápasu vstúpil lepšie druhý menovaný celok, ktorý dal prvé 2 góly stretnutia. Po kontaktnom zásahu Vlkenovej zvýšilo ANK Pegi opäť na dvojgólový rozdiel, ale Požiarnik presnými strelami otočil na 4:3. ANK Pegi následne vyrovnalo a v ďalšom priebehu prvého dejstva pridali oba celky ešte po jednom góle. Dramatický duel bol vyrovnaný aj v jeho druhej polovici. Obe mužstvá sa prestriedali vo vedení, až Požiarnik vďaka 5-gólovému Ivanovi Šteinigerovi odskočil na 2 góly. Hráči ANK Pegi ešte v poslednej minúte znížili na konečných 9:8 zásluhou Lukáša Handzuša, ktorý skóroval 4-krát.

Od 18.00 h sme mohli byť svedkami debaklu kola. Bezvetrie od úvodu dominovalo a už v prvom polčase pokorilo dvojcifernú gólovú hranicu. Hráči Aquaduxu skórovali v závere prvej 25-minútovky 3-krát v rade, no to iba znižovali na 11:3. Aj druhé dejstvo sa nieslo v réžii Bezvetria. Rozhodnutý zápas už mal vlažnejšie tempo a hráči v červených dresoch poľahky pridali ďalších 8 gólov, ale okrúhlu dvadsiatku nepokorili. Schuti si zastrieľal najmä 6-gólový Adam Kostúr. Z duelu, po ktorom sa Bezvetrie vďaka vysokému víťazstvu zaradilo na 2. miesto, vám prinášame aj fotogalériu.

Najviac gólov ponúkol posledný duel 4. kola. Bodovo stopercentný líder tabuľky sa ujal vedenia už v 1. minúte a nepribrzdil ho ani vyrovnávajúci gól Pingošov, keďže zakrátko odskočil na 4:1. Bianconeri si 3-gólový náskok udržali aj do prestávky a po zmene strán odskočili na 8:3. Pingoši vďaka trom presným zásahom v rade znížili na dvojgólový rozdiel, ale hráči v bielo-čiernych dresoch zlomili zápas 5-gólovou šnúrou. Ani jednému mužstvu sa nechcelo príliš brániť, a tak sa spolu postarali až o 25 gólov. Pingošom tak ani 10 strelených gólov na bodový zisk nestačilo. Polovicu gólov Pingošov vsietil Radoslav Vaterka, na strane Bianconeri sa zas darilo najmä dvom 4-gólovým strelcom – Petrovi Gajanovi a Oliverovi Ďurtovi. Aj z tohto stretnutia vám prinášame fotogalériu.

Zimná liga BBZMF – 4. kolo – nedeľa 11.12.2022 – Magurská

Emócie bokom – Sparta 9:4 (2:0) – VIDEO

Góly: S. Václavík 3, T. Bartošík 3, A. Szarowski, P. Šipula, I. Širka – A. Garaj, A. Rusnák, P. Pendziviater, D. Múka.

Nemce – Enzo 4:8 (2:4) – VIDEO

Góly: I. Varga 3, A. Filipko – S. Knižka 4, T. Černík 3, T. Hlavatý.

TJ Požiarnik Vlkanová – ANK Pegi 9:8 (5:5) – VIDEO

Góly: I. Šteiniger 5, V. Kolenička 2, P. Dian, P. Kapusta – L. Handzuš 4, M. Tomčík 3, A. Šimko. ŽK: E. Ivanič – L. Handzuš.

Bezvetrie – Aquadux 19:5 (11:3) – VIDEO

Góly: A. Kostúr 6, D. Ďurič 3, V. Marchuk 3, D. Mihalíček 2, E. Hric 2, L. Malachovský 2, D. Daniel – J. Šimčík 2, I. Gašparík 2, V. Túry. ŽK: L. Malachovský (Bezvetrie).

Bianconeri – Pingoši 15:10 (6:3) – VIDEO

Góly: P. Gajan 4, O. Ďurta 4, R. Blaško 3, M. Sanitra 2, E. Hudec 2 – R. Vaterka 5, M. Zemko 2, J. Zamboj, P. Zelina, T. Mihalyi. ŽK: J. Zamboj (Pingoši).

10 Aquadux 4 0 1 3 24:52 -28 1

Sumár predchádzajúceho, 3. kola Zimnej ligy nájdete v tomto článku.

Bianconeri cup vyhrali Húsenice

V sobotu 10. decembra sa v telocvični na Magurskej uskutočnil 8. ročník Bianconeri cupu. Turnaja sa zúčastnilo 10 mužstiev a celkové prvenstvo si odniesol tím zo Zvolena s názvom Húsenice. Druhé miesto obsadil tím Fíha tralala, na pódiu skončili aj FC Nemce a zemiakovú medailu si odniesli Bosonohy. Okrem bystrických tímov a jedného zvolenského sa turnaja zúčastnili aj hráči zo Žiaru nad Hronom, a to pod názvom FC XXL. Za najlepšieho hráča bol vyhlásený Erik Masár, cena pre najlepšieho brankára poputovala do rúk Martina Chochulu.