Futsalistky Sport Ladies Club Banská Bystrica majú za sebou prvý zápas v sezóne ženskej extraligy. Bystričanky v sobotu v Badíne nestačili na Makroteam Žilina, na ktorého súpiske figuruje až šesť hráčok slovenského reprezentačného družstva.

V prvom polčase mali navrch Žilinčanky, ktoré si do uplynutia 13. minúty vypracovali 3-gólový náskok. O prvý gól bystrického tímu v sezóne sa v 18. minúte postarala Lenka Mazúchová, ktorá z priameho kopu napálila loptu do vinkla – 1:3. V úvodných minútach druhej 20-minútovky odskočili hostky už na 1:5, ale Bystričanky hrali v druhom polčase už vyrovnanejšiu partiu. V 24. minúte pridala druhý gól domácich Laura Boháčiková, ktorá trafila odkrytú časť brány po prihrávke Laury Pavlíkovej – 2:5.

V 26. minúte si Makroteam prinavrátil 4-gólové vedenie, na čo hráčky bystrického SLC odpovedali dvomi zásahmi v rozmedzí 31. a 32. minúty. Do streleckej listiny sa zapísala aj Vanessa Dunajská a kapitánka domácich Natália Veselová krátko na to prestrelila prízemnou strelou brániacu hráčku aj brankárku Žiliny.

Banskobystrické futsalistky tak za stavu 4:6 ešte živili nádej na bodový zisk, no výhru Makroteamu poistila v 37. minúte Simona Pružinská, ktorá zároveň skompletizovala hetrik. Brankárka domácich Petra Tišliarová, ktorá je jednotkou v bráne slovenskej futsalovej reprezentácie, napriek siedmim inkasovaným gólom svoje družstvo viackrát podržala výbornými zákrokmi.

Petra Tišliarová, brankárka SLC Banská Bystrica pre BBonline.sk: „Zápas hodnotím pozitívne aj napriek výsledku. Väčšina dievčat v našom tíme nemá skúsenosti s futsalom a nakoľko išlo o prvý zápas, tak nám dlhšie trvalo, kým sme sa do zápasu dostali. Väčšina gólov padla po defenzívnych chybách, kde sa Žilinčanky dostávali do prečíslenia. V zápase sme mali aj pekné momenty, keď sme veľakrát ohrozili súperovu bránu a dokázali sme streliť štyri góly. Do budúcich zápasov sa musíme poučiť z chýb a využiť cenné skúsenosti, ktoré sme v zápase získali.“

Niké Ženská futsalová extraliga – 1. kolo – sobota 10.12.2022, 16.30 h – ŠH Badín

SLC Banská Bystrica – ŠK Makroteam Žilina 4:7 (1:3)

Góly: 18. Mazúchová, 24. Boháčiková, 31. Dunajská, 32. Veselová – 4. a 21. Mudráková, 8., 26. a 37. Pružinská, 13. Baníková, 24. Tyčiaková. ŽK: 32. Baníková (Žilina). Rozhodovali: Antalík – Angyal. Diváci: 30.

Zostava SLC Banská Bystrica: Tišliarová (Kopernická) – Veselová (C), Mazúchová, Dunajská, Boháčiková, Práznovská, Čierniková, Mileiová, Gajdošová, Cimermanová, Pavlíková, Jančíková, Vojteková.

Zostava ŠK Makroteam Žilina: Maťková – Mudráková, Tyčiaková, Pružinská, Baníková, Valová, Staníková, Červíková (C).