Banskobystrickí hokejisti privítali v 48. kole hokejovej Tipos extraligy na vlastnom ľade hráčov Popradu. V prvom tohtoročnom stretnutí sa zrodila presvedčivá výhra domácich a po výsledku 7:3 tak ostávajú tri body pod Urpínom. Zo zápasu dvoch „rohatých“ celkov vám prinášame aj fotogalériu, ktorú nájdete na konci reportáže.

„Kamzíci“ pricestovali do Banskej Bystrice bez svojho najproduktívnejšieho hráča Patrika Svitanu. Hostia si už po necelej minúte a pol vybojovali presilovú hru, tá však viac vyšla paradoxne domácemu tímu. Najprv sa prezentoval dobrou strelou Bubela, krátko na to prišiel únik Výhonského a gól v oslabení. Vzápätí, ešte počas presilovej hry, prišlo vyrovnanie po delovke Dalhuisena a bolo 1:1. Na konci 6. minúty vysunul nový muž v bystrickom drese Michaud svojho kolegu z útoku Scherbaka, ktorý sa v samostatnom úniku nemýlil a domáci opäť viedli. V 12. minúte bolo už 3:1, opäť mal v gólovej koncovke prsty Scherbak, ktorý dokonca vyhnal Tomeka z brány Popradu.

V 26. minúte sa ocitol v úniku Bjalončík, tiesnený však nedokázal optimálne zakončiť a Belányi si s jeho pokusom poradil. Horúco bolo pred bránou Banskej Bystrice počas presilovky Popradu o dvoch hráčov. Veľkú šancu spálil najmä Arniel a hosťom sa nepodarilo znížiť ani počas následnej presilovky piatich proti štyrom. Podtatranci však pokračovali v tlaku a na dlhší čas zavreli domácich v ich pásme, odmenou im bol kontaktný gól z 32. minúty z hokejky Ullyho. V 34. minúte mohol navýšiť náskok „baranov“ Bubela, z bezprostrednej blízkosti však zakončil len do pozorného Čiliaka. V závere prostrednej časti hry prišiel kontakt s bránkarom Belányim, po ktorom sa strhla potýčka. Banskobystričania z nej vzišli s presilovou hrou, ktorú využili na vstrelenie štvrtého gólu. O ten sa postaral po rýchlom prieniku z ľavej strany Alex Tamáši. V 39. minúte bolo dokonca 5:2 pre domácich, prečíslenie dvoch proti jednému zakončil strelou pod brvno Michaud.

Hneď v prvej minúte tretej tretiny predviedol svoje umenie opäť Michaud, ktorý sa preštrikoval obranou hostí, našiel Gabora a ten už nemal problém zvýšiť na 6:2. V 53. minúte mohol zaknihovať hetrik Scherbak, ktorý nevyužil nariadené trestné strieľanie. Krátko na to sa potvrdilo povestné „nedáš-dostaneš“, z tesnej blízkosti znižoval strelou pomedzi betóny Arniel. Sedem minút pred koncom viedli hráči Banskej Bystrice už 7:3, v predbránkovom priestore sa najlepšie zorientoval Kabáč. Vo zvyšku zápasu sa už prakticky len dohrávalo a gól Kabáča bol tak zároveň aj posledným. V desaťgólovej prestrelke tak „barani“ zdolali „kamzíkov“.

Tipos extraliga – 48. kolo – 4.1.2022 – Banská Bystrica

HC’05 Banská Bystrica – HK Poprad 7:3 (3:1, 2:1, 2:1)

Góly: 3. Výhonský (Cardwell), 6. Scherbak (Michaud, Björkung), 12. Scherbak (Bubela, Crevier-Morin), 37. Tamáši (Björkung, Berger), 39. Michaud (Bubela, Scherbak), 41. Gabor (Michaud, Scherbak), 53. Kabáč (Tamáši, Výhonský) – 3. Dalhuisen (Mlynarovič, Rymsha), 32. Ully (Vandas, Drgoň), 44. Arniel (Ully, Dalhuisen)

HC’05 Banská Bystrica: Belányi (Gajan) – Bačik, Cardwell, Bjorkung, Kostromitin, Crevier-Morin, Boldižár, Hudák – Galbavý, Berger, Šoltés – Bubela, Michaud, Scherbak – Výhonský, Tamáši, Kabáč – Vašaš, Gabor, Melcher – Rákoš

HK Poprad: Tomek (12. Čiliak) – Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, Hudec – Livingston, Skokan, Vandas – Bjalončík, Arniel, Ully – Kundrik, Mlynarovič, Valigura – Petráš, Paločko, Jevoš

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš 29 5 3 3 18 70:108 24

Hokejisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia vo štvrtok 6. januára od 17.00 h na ľade posledného Liptovského Mikuláša v rámci 49. kola Tipos extraligy.