Hokejisti HC ’05 majú za sebou ďalší prípravný zápas. Vo sviatočný utorok 29. augusta sa v domácej Tipsport aréne stretli s druholigistom Vlci Žilina.

Hostia v úvode zápasu ustáli oslabenie a v 5. minúte otvorili skóre, keď sa z dorážky presadil Patrik Koyš – 0:1. Barani využili svoju tretiu presilovku, a to v 18. minúte zásluhou Patrika Bačika, ktorý vystrelil od modrej čiary presne po spätnej prihrávke Romana Žitného – 1:1. Vlci si však prinavrátili vedenie ešte pred prvou prestávkou. Len 22 sekúnd pred koncom prvej tretiny skóroval zblízka z dorážky Juraj Bezúch – 1:2.

Hráči HC ’05 dali aj svoj druhý gól v zápase v početnej prevahe. V 24. minúte sa gólovo presadil Marcu Vela, ktorý tečoval puk do žilinskej bránky po tom, čo od modrej vystrelil Bode Wilde – 2:2. Domáci následne ubránili oslabenie a potom, v 29. minúte, išli po prvýkrát do vedenia, keď Andrej Bíreš získal puk v útočnom pásme a zoči-voči gólmanovi hostí Andrejovi Košarišťanovi nezaváhal – 3:2. V 33. minúte pridali barani svoj tretí presilovkový gól v zápase, keď strelu Rastislava Gašpara tečoval pred bránkou Tomáš Matoušek – 4:2. Krátko na to však Žilinčania znížili na 4:3, a to zásluhou Šimona Betáka, ktorý prekonal Filipa Belányiho z uhla z ľavej strany.

Vlci vyrovnali na 4:4 v 46. minúte, keď si Peter Galamboš našiel puk medzi kruhmi, vylepšil si palebnú pozíciu a vystrelil presne. Zverenci trénera Sheddena však obrat nepripustili a dokráčali za víťazstvom. V 49. minúte im opäť vyšla presilová hra a Matt Wilkins nabil sprava medzi kruhy presne zakončujúcemu Carterovi Turnbullovi – 5:4. V 50. minúte dal výsledku konečnú podobu 6:4 svojím druhým presným zásahom Bíreš, ktorý v útočnom pásme opäť dobre čítal hru, zmocnil sa puku a sprava prestrelil Košarišťana.

Tomáš Matoušek, útočník baranov pre klubový web: „Bol to ťažký zápas, Žilina hrala dobrý hokej. Myslím si, že sú dobre pripravení, majú mladý tím, ktorý hrýzol. V prvej tretine sme urobili dosť veľa chýb. Potom sme si niečo povedali, zjednodušili sme to a začalo to tam vďakabohu padať a vyhrali sme to. Musíme si jednoducho dávať pozor, pred bránou robíme dosť triviálne chyby a vraciame veľa pukov pred našu bránu a nedávame si pozor na dorážky. V tom sa určite musíme zlepšiť, aj v okolí modrej čiary, kde nedostávame veľa pukov von. Verím, že keď tieto malé veci zlepšíme, bude to fajn.“

Prípravný zápas – utorok 29.08.2023, 17.30 h – Tipsport aréna – B. Bystrica

HC ’05 Banská Bystrica – Vlci Žilina 6:4 (1:2, 3:1, 2:1)

Góly: 18. Bačik (Žitný, R. Gašpar), 24. Vela (Wilde, Stránský), 29. Bíreš (Ďatelinka, Žitný), 33. Matoušek (R. Gašpar, Bačik), 49. Turnbull (Wilkins), 50. Bíreš (Petriska, Žitný) – 5. Koyš (Beták, Paukovček), 20. Bezúch (Jansons, Galamboš), 35. Beták (Synák), 46. Galamboš (R. Varga, Bezúch). Rozhodovali: Rojík, Štefík – Trnka, Hovan. Diváci: 1213

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Belányi – Bačik, Luža, Ďatelinka, Wilde, Holenda, Hora, Žabka – Petriska, Bíreš, Žitný – Štrauch, Wilkins, Turnbull – Matoušek, Vela, R. Gašpar – R. Faith, Stránský, Macek.

Zostava Vlci Žilina: Košarišťan – Bakala, J. Pišoja, Jakubík, Pacalaj, J. Pobežal, Jansons, Rajnoha, J. Nahálka – Koyš, Paukovček, S. Rehák – Bezúch, Galamboš, R. Varga – Beták, Juščák, Synák – Lašš, Lopušan, Benko.