Hokejisti HC’05 Banská Bystrica sa na úvod prípravy stretli v utorok 15. augusta s popredným českým tímom Mountfield HK. Domáci potvrdili rolu favorita, keď baranov prevýšili a nastrieľali im poltucet.

Barani vykorčuľovali do prípravy v nových, špeciálnych dresoch, ktoré zdobia prvky mládežníckeho klubu BARANI. Po príprave prebehne držba, ktorej výťažok bude venovaný práve mladým hokejistom.

Domáci otvorili skóre v 11. minúte, keď využili svoju druhú presilovku. Po buly vypálil prudko a presne obranca Tomáš Pavelka – 1:0. Po prvej tretine platil stav 2:0, keďže v 13. minúte sa z dorážky v početnej prevahe presadil slovenský reprezentant Oliver Okuliar.

Diváci v Hradci Králové videli v prostrednej časti hry len jeden gól. Postarali sa oň opäť hokejisti Hradca Králové. V 29. minúte si po niekoľkých dorážkach našiel puk Jan Eberle, ktorý si položil Filipa Belányiho v bránke baranov a bekhendom zvýšil na 3:0.

Už v 15. sekunde záverečnej 20-minútovky strelil gól svojmu bývalému zamestnávateľovi Alex Tamáši, ktorý skóroval v predbránkovom priestore z dorážky – 4:0. Hráči HC ’05 sa gólovo presadili v 56. minúte, keď Marcus Vela prešiel cez dvoch brániacich súperov a zakončil presne pomedzi betóny Kiviaha – 4:1.

Mountfield HK si však vzápätí prinavrátil 4-gólový náskok zásluhou Petra Moravca, ktorý zakončil presne po prihrávke spoza bránky od Radka Smoleňáka – 5:1. V záverečných sekundách duelu ešte vznikla pred bránkou baranov skrumáž, v ktorej sa najlepšie zorientoval presne zakončujúci Patrik Miškář – 6:1.

Prípravný zápas – utorok 15.08.2023, 17.45 h – Hradec Králové

Mountfield HK – HC ’05 Banská Bystrica 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)

Góly a asistencie: 11. Pavelka (Chalupa, Smoleňák), 13. Okuliar (Blain, Tamáši), 29. Eberle (Radovan Pavlík, Miškář), 41. Tamáši (Jergl, Okuliar), 56. Moravec (Smoleňák), 60. Miškář – 56. Vela (Štrauch). Rozhodovali: Barek, Úlehla – Maštalíř, Bohuněk. Diváci: 1306.

Mountfield HK: Kiviaho (Vomáčka) – Gaspar, Freibergs, Kalina, Blain, Marcel, Pavelka, F. Pavlík – R. Pavlík, Miškář, Eberle – Okuliar, Tamáši, Jergl – Šťastný, Pilař, Jasper – Chalupa, Moravec, Smoleňák. Tréner: T. Martinec.

HC ’05 Banská Bystrica: Belányi (Tervo) – Hora, Luža, Bačik, Žabka, Stránsky, Faith, Holenda, Vela, Pavúk – Bíreš, Matoušek, Gašpar, Petriska, Ďatelinka, Štrauch, Wilde, Sojka, Žitný, Wilkins, Turnbull. Tréner: D. Shedden.

Hokejisti HC ’05 Banská Bystrica odohrajú najbližší prípravný zápas vo štvrtok 17. augusta, keď si od 17.30 h zmerajú sily s českým druholigistom SC Marimex Kolín.