Presne pred piatimi rokmi, 22. apríla 2017, sa v Banskej Bystrici po prvýkrát oslavoval titul. Barani z HC ’05 Banská Bystrica sa po štvrtej výhre vo finálovej sérii proti Nitre stali majstrami Slovenska. Bývalý prezident klubu Juraj Koval, pri príležitosti tohto výročia, poslal členom majstrovského tímu list.

V sobotu 22. apríla 2017 sa finálová séria Tipsport ligy (dnes Tipos extraliga) presunula za stavu 3:1 pre Banskú Bystricu pod Urpín, kde pred zimným štadiónom panovala výborná nálada už pred úvodným buly. Posledný krok barani pred vlastnými fanúšikmi zvládli, keď v zápase číslo päť nedali Nitre šancu a zvíťazili 6:2. Po historickom zápase sa z tábora HC ’05 Banská Bystrica ozývali všetky možné superlatívy…

Po zisku premiérového titulu sa na ľade banskobystrického zimného štadióna strhli veľké oslavy, ktoré pokračovali na celom území mesta do skorých ranných hodín, a niekde aj niekoľko nasledujúcich dní. HC ’05 Banská Bystrica dominoval aj v nasledujúcich dvoch ročníkoch a roky, kedy sa hral pod Urpínom najkvalitnejší hokej v histórii klubu, ovenčil zlatým hetrikom. Prvý titul sa však zapísal do pamäti priaznivcov zrejme najviac. Fanúšikovia si užívali hokejové umenie Michala Handzuša, Tomáša Surového či Mathewa Maioneho a niečo, čo sa po postupe do extraligy zdalo ako rozprávka, sa stalo skutočnosťou.

Po piatich rokoch si pripomíname zrejme najvýznamnejší deň v histórii banskobystrického hokeja. Výber fotografií z 22. apríla 2017 nájdete v galérii pod článkom.

List, ktorý bývalý prezident klubu Juraj Koval rozposlal všetkým členom prvého majstrovského tímu HC ’05 Banská Bystrica (krátené o anglickú verziu):

Vážení majstri!

Dnes uplynulo už 5 rokov, keď ste pre Banskú Bystricu a klub HC ´05 Banská Bystrica vybojovali historický úspech v podobe titulu MAJSTROV SLOVENSKEJ REPUBLIKY v ľadovom hokeji.

Po získaní Pohára Dušana Pašeka pre víťaza základnej časti TIPSPORT LIGY ste naplnili túžby a sny banskobystrických hokejových generácií víťazstvom v PLAY-OFF a Vaše mená sú zvečnené na Pohári Vladimíra Dzurillu.

Hokej v Banskej Bystrici v tomto roku oslávi 100 rokov ľadového hokeja v našom meste. Najvýznamnejšiu stopu v dlhej histórii ste pamätným víťazstvom dovŕšeným dňa 22.04.2017 zanechali Vy.

Pripomíname si tieto krásne chvíle a ďakujeme Vám, že ste sa svojimi schopnosťami, silou, umom, srdcom zapísali do histórie nášho mesta a urobili neopísateľnú radosť všetkým fanúšikom klubu HC ´05 Banská Bystrica.

Prajeme Vám všetkým, ktorí ste sa podieľali na tomto úspechu veľa zdravia a spokojnosti v osobnom i športovom živote. Pripomeňte si tie krásne chvíle, ktoré sme spolu prežili.

My nezabudneme a ďakujeme Vám!

V Banskej Bystrici, dňa 22.04.2022

Juraj Koval, bývalý prezident HC ´05 Banská Bystrica               

Michal Longauer, bývalý riaditeľ HC ´05 Banská Bystrica     

Július Koval, bývalý športový manažér HC ´05 Banská Bystrica

33 Jason Bacashihua
51 Nathan Lawson
29 Andrej Košarišťan
6 Ty Wishart
7 Branislav Kubka
8 Michal Sersen
9 Jonathan Carlsson
16 Adam Sedlák
18 Mathew Maione
23 Ivan Majeský
40 Martin Gründling
44 Mislav Rosandič
48 Ivan Ďatelinka
56 Vladimír Mihalik
11 Vyacheslav Trukhno
12 Jordan Hickmott
13 Martin Belluš
15 Mário Lunter
17 Dávid Buc
21 Tomáš Matoušek
22 Matej Češík
24 Tomáš Zigo
25 Alex Tamáši
26 Michal Handzuš
28 Pavol Skalický
43 Tomáš Surový
63 Patrik Lamper
65 Martin Andrisík
66 Petr Kafka
71 Mário Róth
88 Dalibor Bortňák
92 Brock Higgs

Prezident klubu: JUDr. Juraj KOVAL
Riaditeľ klubu: Michal Longauer
Člen predstavenstva: Ing. Roman Porubský
Člen dozornej rady: Zdenko Krajč
Člen dozornej rady: JUDr. Tomáš Boľoš
Športový manažér: Július Koval
Hlavný partner klubu: MUDr. Ivo Ďurkovič
Hlavný tréner: Vladimír Országh
Asistent trénera: Richard Zedník
Tréner brankárov: Pavol Rybár
Kondičný tréner: Juraj Moravčík
Vedúci družstva: Marek Škamla
Technický manažér: Tomáš Longauer
Masér: Juraj Stopka
Masér: Kristián Beracko
Mentálny kouč: Peter Bielik
Administratíva: Terézia Rekšáková
Technický manažér: Vladimír Rekšák
Marketingový manažér: Atila Béreš
Lekár: MUDr. Martin Lukáč
Lekár: MUDr. Juraj Šváč
Fanshop: Michaela Almášiová
Réžia LED obrazovky: Andrej Sliacky