Mesto v spolupráci s hokejovým klubom HC ’05 pripravilo pre fanúšikov banskobystrického hokeja oficiálne oslavy titulu majstrov Slovenska na Námestí SNP.

V pondelok popoludní sa tak centrum Banskej Bystrice zaplnilo, aby davy mohli opäť skandovať mená tých, ktorí sa len v sobotu postarali o historický športový úspech mesta pod Urpínom.

Možnosť vychutnať si majstrovské oslavy a pozrieť si zblízka nielen najlepších hokejistov Slovenska, ale aj cennú trofej, si nenechali ujsť tisíce Banskobystričanov. Pre tých samospráva pripravila už od 16-tej hodiny aj sprievodný program. Skalní priaznivci banskobystrického hokeja sa na námestie vybrali v sprievode priamo od zimného štadióna.

FOTO: Majstrovská atmosféra vrela na štadióne i pred ním

Na oslavy športových úspechov si už tohtoročné Európske mesto športu zvyklo aj z uplynulých rokov, keď sa oslavovali úspechy biatlonistky Anastasie Kuzminovej, zisk Stanley Cupu súčasného hokejistu  baranov Michala Handzuša či olympijské zlato Mateja Tótha.

Tentokrát to ale bolo o trochu iné. Oslavoval sa totiž historický úspech roky najpopulárnejšieho kolektívneho športu hraného v Banskej Bystrici. Nečudo preto, že hráči i Banskobystričania pred nimi skandovali, že Iskra majstrom je. No nezostalo len pri tom.

Barani po majstrovskom zápase: Úžasné, fantastické, neuveriteľné

Na Námestí SNP už od 16-tej vystúpila kapela Kabát revival, na upravenom autobuse potom prišli medzi Banskobystričanov samotní hokejoví majstri. Aj keď už od osláv poriadne vykričaní, do spoločnej radosti so zaplneným námestím dali skutočne všetko.

No a čas zvýšil aj na autogramy. Popri ich rozdávaní námestiu zahral aj spevák Peter Nagy. No a hokejisti mali čo robiť, veď pamiatku na tieto historické chvíle chce mať doma každý športový fanúšik Banskej Bystrice.