Piatkový večer už viac-menej tradične patril hokejovej Tipos extralige. V rámci 36. kola pricestovali pod Urpín hráči predposledných Nových Zámkov a pre oba celky išlo o dôležité meranie síl. Úspešnejšie z neho vzišli hokejisti Nových Zámkov, ktorí dokázali uspieť po samostatných nájazdoch.

Napriek črtajúcej sa príležitosti hosťujúceho obrancu Bulla z 36. sekundy úvodné minúty príliš veľa hokejovej krásy neponúkli. O trochu aktívnejší boli v prvých desiatich minútach Novozámčania, k dispozícii dostali aj početnú výhodu. V nej však „býci“ nevyprodukovali žiadnu vážnejšiu šancu, a tak udreli na začiatku 15. minúte hráči Banskej Bystrice. Po pravej strane prenikli do pásma Björkung s Bubelom, druhý menovaný adresoval prihrávku na Melchera a ten strelou k žrdi poslal domácich do vedenia 1:0. O minútu na to dostali mali hráči Nových Zámkov ďalšiu početnú výhodu. V nej zachraňoval „baranov“ brankár Weninger, puk smerujúci od korčúľ jedného z hráčov poskakoval po bránkovej čiare, kanadský strážca domácej svätyne však celú situáciu zachránil. Záverečné minúty otváracieho dejstva okorenil dvojnásobný konflikt medzi Bubelom a Ferényim, do šatní sa však išlo za stavu 1:0 pre Banskú Bystricu.

Prostredná časť hry bola prekvapujúco bohatá na góly. V 26. minúte zvyšoval na 2:0 Berger, ktorého z ostrého uhla našiel obranca Björkung. V 33. minúte viedli Banskobystričania už trojgólovým rozdielom, expresným spôsobom sa krátko po vhadzovaní presadil Patrik Lamper. Všetko nasvedčovalo tomu, že domáci majú stretnutie jasne vo svojej réžii, no opak bol pravdou. „Barani“ na niekoľko minút poľavili a výsledkom bolo vyrovnanie Nových Zámkov na 3:3. Postupne sa presadil najprv v 35. minúte Jackson, o necelú minútu aj obranca Bull a dokonalú trojminútovku zavŕšil Patrik Števuliak. Zverenci trénera Karhulu však okamžite odpovedali zvýšenou aktivitou a zásluhou im bol štvrtý gól v sieti Bakalu. O ten sa postaral v 39. minúte Fossier, ktorého dobre našiel spoza brány obranca Bačik. Do kabín sa tak odchádzalo za stavu 4:3 pre Banskú Bystricu.

Hráči HC ’05 sa v tretej dvadsaťminútovke snažili kontrolovať priebeh stretnutia a nepúšťať svojho súpera do vyloženejších šancí. Častokrát sa však dopustili zaváhaní pri rozohrávke a jeden takýto moment sa im stal napokon osudným. Na prelome 57. a 58. minúty sa hostia vďaka aktívnemu napádaniu zmocnili puku, Langkow našiel Farleyeho, ktorý videl voľného Jacksona a bolo 4:4. Zápas tak dospel do predĺženia, v ktorom gól nepadol a o osude stretnutia museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. V nich sa viac šťastia priklonilo na stranu Nových Zámkov a spod Urpína si tak nakoniec odnášajú dva body.

Tipos extraliga – 36. kolo – 4.2.2022 – Banská Bystrica

HC ’05 Banská Bystrica – HC Nové Zámky 4:5 po s.n. (1:0, 3:3, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 5. Melcher (Bubela, Bjorkung), 26. Berger (Bjorkung, Šoltés), 33. Lamper (Bubela), 39. Fossier (Bačik) – 35. Jackson (Šiška, Langkow), 36. Bull (Langkow), 38. Števuliak (Šiška, Alholm), 58. Jackson (Farley, Langkow), rozh. náj. Farley. Rozhodovali: Goga, Fridrich – Beniač, Kacej – J. Konc st.

HC ’05 Banská Bystrica: Weninger (Belányi) – Bačik, Cardwell, Ďatelinka, Björkung, Crevier-Morin, Kostromitin, Matej Bača – Fossier, Berger, Šoltés – Lamper, Bubela, Melcher – Vašaš, Tamáši, Kabáč – Bodnár, G. Gabor, K. Jendroľ

HC Nové Zámky: Bakala (Lackovič) – Bull, Hatala, Kozák, Knižka, Holenda, Ligas, Tóth, Meszároš – Jackson, Langkow, Farley – Ahlholm, Šiška, Šišovský – Števuliak, Barto, Mišiak – Fetkovič, Ondrušek, Ferenyi

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš 37 6 4 3 24 84:138 29

Najbližšie sa predstavia hráči Banskej Bystrice už v nedeľu 6. februára, keď na vlastnom ľade privítajú trenčiansku Duklu. Stretnutie odvysiela RTVS a úvodné buly je na programe už o 15:15 h.