UMB hockey team sa v stredu 2. februára po prvýkrát v sezóne 2021/2022 predstavil na vynovenom banskobystrickom zimnom štadióne, kde v stretnutí Európskej univerzitnej hokejovej ligy privítal žilinský tím HC UNIZA. Z duelu, v ktorom hokejisti UMB zvíťazili po gólovej prestrelke, vám prinášame aj fotogalériu.

Pre tím UMB išlo len o druhý domáci zápas v sezóne, pričom ten prvý odohral ešte v októbri v Žiari nad Hronom. Zverenci trénera Lukáša Opátha si zahrali na domácom ľade v Banskej Bystrici po takmer dvoch rokoch. Domáci otvorili skóre už v 4. minúte, kedy kapitán Richard Novodomec prihrával pred bránku z ľavej strany a brániaci hráč hostí tečoval puk za chrbát žilinského brankára Erika Janeka – 1:0. Hráči UMB pridali druhý gól v 13. minúte, kedy Evgeniy Koptev prihral medzi kruhy Danielovi Krempaskému a ten presnou strelou zvýšil na 2:0. Domáci medzitým nevyužili dve presilovky a v závere prvej tretiny mali k dispozícii ďalšiu, ktorú si však skrátili dvomi vlastnými nedovolenými zákrokmi a razom tak hrali v početnej výhode hostia zo Žiliny.

V úvode druhej tretiny tak mala UNIZA k dispozícii presilovku 4 na 3 a následne aj 5 na 3, ktorú hostia využili. Postaral sa o to Michal Bohucký, ktorý skóroval z predbránkového priestoru po prihrávke spoza bránky v podaní Adama Kristályho – 2:1. Bystričania si prinavrátili dvojgólové vedenie v 37. minúte, kedy David Šoltés priťukol puk medzi kruhmi Kvetoslavovi Grežďovi, ktorý z prvej prestrelil brankára tímu UNIZA – 3:1. V závere druhej tretiny videli diváci ešte dva presilovkové góly. Prvý z nich vsietil tím UMB po Martinovej Jendroľovej prihrávke od modrej čiary a následnej krásnej koncovke z prvej spoza pravého kruhu do vzdialenejšieho horného rohu bránky hostí v podaní Matúša Kamzíka – 4:1. Hostia znížili na 4:2 v početnej prevahe po peknej kombinácii v blízkosti bránky Mareka Luptáka, ktorú zakončil gólom Marek Ondraský.

Tretia tretina bola na góly najbohatšia. Už v jej prvej minúte zvyšoval na 5:2 Adam Sapár, ktorý usmernil puk do žilinskej bránky po strele Michala Šteca. V 44. minúte vyšiel hokejistom HC UNIZA protiútok, v ktorom Jakub Ďurica unikol po pravej strane a našiel pred bránkou presne zakončujúceho Mareka Ondraského, ktorý pridal svoj druhý presný zásah v zápase – 5:3. Žilinčania mali v poslednej 20-minútovke k dispozícii aj 4-minútovú presilovku, no paradoxne v nej len inkasovali. V 49. minúte totiž zvyšoval na 6:3 v oslabení z medzikružia Adrián Daniš, ktorý ťažil z prihrávky Roberta Sviteka spoza bránky. Hostia zdramatizovali zápas v 56. minúte, kedy Jakub Šimko z ľavého kruhu prestrelil brankára Luptáka – 6:4. Posledné slovo však mali hráči UMB, ktorí gólovou dorážkou Roberta Sviteka v 58. minúte spečatili stav na konečných 7:4.

Lukáš Opáth, tréner UMB Hockey Team: „Bol to pekný pocit, odohrať zápas v Banskej Bystrici po takmer dvoch rokoch. Aj tým som motivoval hráčov pred zápasom. Vyhrali sme, čo je fajn. Tri body do tabuľky vždy chceme a vždy po tom ideme. Samozrejme, tá hra nebola ideálna, pretože zápasová prax nám chýba, keďže jedna sezóna sa nehrala a v tejto sme hrali len pár zápasov. Je pozitívom, že sa presadili aj naši noví hráči, ktorí nahradili tých, ktorí už na univerzite úspešne skončili a boli pri majstrovských tituloch.“

Robert Svitek, hráč UMB Hockey Team: „Bol to môj druhý zápas za UMB, som za to rád. Bol to perfektný zápas, išlo to plynulo. Žilinčania hrali dobre, mali pár dobrých šancí, ale viac sme ich premenili my. Ukázali sme, čo je v nás a dúfam, že budeme stúpať vyššie. Bol to perfektný pocit, streliť prvý gól v drese UMB. Dúfam, že som sa rozstrieľal a bude mi to padať ďalej.“

Radoslav Bielečka, tréner HC UNIZA: „Chalani sa snažili, bojovali, ale tri tréningy za mesiac a pol, to ukáže svoje. Na to, čo sme mali natrénované, som spokojný. Čo sa týka presiloviek, z ktorých sme dali dva góly, máme tam šikovných chalanov, ktorí dokážu v presilovke zarozmýšľať. Nemali sme čas na nejaké špeciálne nácviky presiloviek a oslabení. Doslova sme išli z domu rovno na zápas.“

EUHL – streda 02.02.2022 – Zimný štadión Banská Bystrica

UMB hockey team – HC UNIZA Žilina 7:4 (2:0, 2:2, 3:2)

Góly: 4. Novodomec (Kamzík, M. Jendroľ), 13. Krempaský (Koptev, Šoltés), 37. Grežďo (Šoltés), 38. Kamzík (M. Jendroľ, Novodomec), 41. Sapár (Štec, Janáček), 49. Daniš (Svitek, Šidlovský) 57. Svitek (Krempaský, Daniš) – 21. Bohucký (Kristály, Koreník), 40. Ondraský (Legiň), 44. Ondraský (Ďurica), 56. Šimko

Zostava UMB Hockey Team: M. Lupták (Tomčík) – Kadlečík, M. Jendroľ, D. Petrík, Šidlovský, Vlk, Šoltés, Štec – Koptev, Jablonský, Daniš, Kamzík, Svitek, Sapár, Novodomec (C), Krempaský, Grežďo, Janáček, Turiansky, D. Žiak (tréner – L. Opáth)