MFK Dukla Banská Bystrica krátko pred prvým oficiálnym tréningom letnej prípravy na Štiavničkách informoval o aktuálnom zložení kádra, realizačného tímu a programe prípravných zápasov.

Zverenci trénera Mareka Bažíka v utorok 18. júna od 14.30 h absolvujú prvý oficiálny tréning letnej prípravy už bez brankára Matúša Hrušku, ktorý síce bude pokračovať v Dukle, ale tej pražskej. Pod Urpínom nebude pokračovať ani dvojica Brazílčanov – Marquinho a João Guimarães. Druhý menovaný ešte v Banskej Bystrici je, ale vedenie klubu pracuje na rozviazaní zmluvy. V menoslove odchodov nájdeme aj Davida Depetrisa, Róberta Polievku a Júliusa Nôtu.

Z FC Košice prišiel do MFK Dukla 24-ročný Slovák Bernard Petrák. Rodák z Ruska je odchovancom MŠK Žilina, kde nastupoval za druholigové béčko. Sezónu 2020/2021 odohral v najvyššej slovenskej súťaži v drese FK Pohronie, odkiaľ sa presunul do druholigového poľského klubu Odra Opole. Ešte v ročníku 2022/2023 sa vrátil na Slovensko, Košiciam pomohol postúpiť do najvyššej súťaže a v metropole východu strávil aj uplynulú sezónu, v ktorej strelil dva góly. Hráva prevažne na pozícii ľavého krajného obrancu, ale hrával aj na ľavom kraji zálohy a vyskúšal si aj ďalšie posty.

Duklu posilnil aj Nicolas Šikula, 21-ročný slovenský futbalista, ktorý vie zahrať na rôznych pozíciách na pravej strane ihriska. Kariéru medzi mužmi odštartoval v Podbrezovej, ešte v druhej lige v sezóne 2021/2022. V minulom ročníku bol hráčom druholigového FK Pohronie, kde odohral spolu 23 zápasov a pripísal si dva góly aj tri asistencie.

Ivan Mensah, Dominik Veselovský i brankári Michal Trnovský a Michal Lukáč, teda hráči, ktorí pôsobili v Dukle v minulej sezóne na hosťovaní, ostávajú v Banskej Bystrici. Vedenie klubu uplatnilo opcie na trvalé prestupy.

Futbalisti MFK Dukla odohrajú prvý prípravný zápas už v sobotu 22. júna v Žiari nad Hronom proti domácemu druholigistovi FK Pohronie. Následne sa presunú do Prahy, kde si zmerajú sily aj so súperom zvučného mena – FC Viktoria Plzeň. Doma na Štiavničkách budú hrať prípravák v sobotu 6. júla, keď privítajú druholigové Zlaté Moravce.

Plán prípravných zápasov MFK Dukla

sobota 22.06: FK Pohronie – MFK Dukla Banská Bystrica (Žiar nad Hronom)

streda 26.06: FC Viktoria Plzeň – MFK Dukla Banská Bystrica (Praha)

sobota 29.06: FK Dukla Praha – MFK Dukla Banská Bystrica (Praha)

sobota 06.07: MFK Dukla Banská Bystrica – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble (Štiavničky)

sobota 13.07: FC Baník Ostrava – MFK Dukla Banská Bystrica (Frenštát pod Radhoštěm)

sobota 20.07: MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Tatran Liptovský Mikuláš (miesto a čas ešte nie je známe)

Aktuálny káder MFK Dukla Banská Bystrica

Brankári: Michal Trnovský, Michal Lukáč.

Obrancovia: Lukáš Migaľa, Samuel Svetlík, Ivan Mensah, Oliver Klimpl, Marian Pišoja, Boris Godál, Ľubomír Willwéber, Timotej Záhumenský, Marek Hlinka, Bernard Petrák, Nicolas Šikula.

Stredopoliari: Dávid Richtárech, Jakub Považanec, Dominik Bača, Tibor Slebodník, Branislav Ľupták, Erik Murín, Gabriel Demian, Dominik Veselovský.

Útočníci: Martin Rymarenko, Adam Hanes, Máté Mihályi.

Príchody: Nicolas Šikula (FK Pohronie), Bernard Petrák (FC Košice), Ivan Mensah (uplatnená opcia), Dominik Veselovský (uplatnená opcia), Michal Lukáč (uplatnená opcia), Michal Trnovský (uplatnená opcia), Erik Murín (dorast), Dominik Bača (dorast), Maté Mihályi (dorast).

Odchody: David Depetris (koniec zmluvy – FK Železiarne Podbrezová), Matúš Hruška (koniec zmluvy – FK Dukla Praha), Róbert Polievka (prestup – MTK Budapešť), Marquinho (koniec zmluvy), João Guimarães (rozviazanie zmluvy), Július Nôta (koniec zmluvy).

Realizačný tím:

Hlavný tréner: Marek Bažík

Asistenti trénera: Mário Auxt, Štefan Rusnák

Tréner brankárov: Norbert Juračka

Kondiční tréneri: David Brűnn, Andrej Caban

Masér: Peter Pošta

Fyzioterapeut: Dušan Šavel

Lekári: MUDr. Jakub Bača, MUDr. Martin Križanský, MUDr. Peter Straňák